• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که اپلیکیشن آنتی ویروسی که بر روی گوشی‌های شیائومی به صورت پیش فرض نصب شده، به هکرها اجازه نفوذ به اطلاعات کاربران را می‌دهد.
این روزها که امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، کارشناسان امنیتی همواره در تلاشند تا با بررسی دقیق اپلیکیشن و دستگاه‌های الکترونیکی برندهای مختلف، حفره‌های امنیتی و آسیب پذیری‌های موجود در آنها را تشخیص داده و بدین ترتیب شرکت‌های توسعه دهنده مربوطه، با انتشار یک به‌روزرسانی نرم افزاری و امنیتی مشکل مذکور را برطرف کرده و به کاربران نیز هشدار دهند که مراقب نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به حریم خصوصی خود باشند.

حالا بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش‌ها محققان و پژوهشگران امنیتی دریافته و اعلام کرده‌اند که اپلیکیشن آنتی‌ویروسی که به صورت پیش فرض بر روی گوشی‌های شیائومی نصب شده است، به هکرها این امکان را می‌دهد تا به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند.
محققان با انتشار این گزارش دریافته‌اند که این آنتی‌ویروس برای مدت‌های طولانی به هکرها و مجرمان سایبری اجازه می‌داده است وارد حساب‌های کاربری دارندگان گوشی‌های چینی شیائومی شوند و از اطلاعات آنها برای سو استفاده کنند.

بر اساس تحقیقات مؤسسه چک پوینت، این آنتی‌ویروس پیش فرض در گوشی‌های شیائومی که Guard Provider نام دارد، از سه برنامه مختلف که شامل نرم افزارهای آنتی‌ویروسAvast ، AVL و Tencent می‌شود، تشکیل شده است.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net