• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800
ارزیابی شبکه های کامپیوتری از طریق سرویس های ابری

هر روز شاهد تغییرات و تحولات جدیدی در نصب و فعال سازی شبکه های کامپیوتری هستیم. این خدمات روزانه بر روی پلتفرم‌های جدید ارائه می شوند که می تواند به کسب و کارها کمک کند سریع تر، چابک تر و کارآمدتر شوند. نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری اگر به درستی و با توجه به اصول استاندارد انجام شود، تاثیر شگفت انگیزی بر عملکرد و سرعت سازمان ها دارد. در سازمان های مدرن این خدمات در مدل های مختلف و در سطوح مختلف انجام می شود. خدمات ارزیابی شبکه های کامپیوتری از طریق سرویس رایانش ابری، سرویس جدیدی است که به تازگی وارد عرصه شبکه شده است. و معمولا یکی از اهداف اصلی مشتریان در هنگام راه اندازی شبکه می باشد.

در عین حال، با گسترش «سرویس های ابری عمومی» در سازمان ها، معماری وب با چالش «نحوه دستیابی و اتصال دستگاه های شبکه» مواجه است. در حالی که این دستور به اکثر نیازها پاسخ می دهد، اما به شدت به پایه توسعه شبکه از طریق سرویس ابری وابسته است. گاهی، خدمات ابری تمام عیار، به عنوان ابزار نظارت یا برای اعلام خطرات سیستم استفاده می شود.

در برخی نیز موارد، ابزارهای نظارت سنتی به عنوان یک مزیت در نظر گرفته می شوند. اما ابزارهای ارزیابی عملکرد شبکه دیگری نیز وجود دارند، که ظرفیت بالایی برای مشاهده و گزارش تهدیدات در دورافتاده ترین مکان ها دارند. در این مقاله علمی از وب سایت ایمن شبکه هوشمند به بررسی موارد استفاده از طرح هایی می پردازیم که برای سه مزیت ارزیابی شبکه از طریق سرویس ابری ارائه شده است. تا محدودیت ها و قابلیت های آنها را درک کنیم.

ابزارهای ارزیابی شبکه در سرویس ابری مجهز به GPS

یکی از سریع ترین و ارزان ترین روش هایی که به شما امکان می دهد شبکه را در سرویس رایانش ابری ارزیابی کنید، سیستم تشخیص نفوذ ابر است. برای مثال، AWS (سرویس های ابری زیرساخت آمازون) به کاربران این امکان را می دهد تا نفوذ داده های آپلود شده و دانلود شده از نمونه های EC2 را از طریق سرویس نظارت بر CloudWatch تشخیص دهند.

همچنین، AWS قابلیت دسترسی به داده های کاربر را اکنون در یک ابر خصوصی مجازی (VPC) آماده کرده است. بنابراین با راه اندازی این شبکه، این مدیر سرویس از یک سیستم نظارت اولیه هشدار مبتنی بر چندین لگاریتم جاری و متعدد استفاده می کند.

ارزیابی شبکه کامپیوتری از طریق سرویس پردازش ابری

دستگاه های دارای GPS فقط در فضای ابری می توانند فعال باشند و این دستور اولین مشکل آن محسوب می شود. بنابراین اگر می خواهید از آن در یک ابر ترکیبی استفاده کنید، باید نظارت یا هشدار مدیر سیستم خود را پایان دهید. اما این فعالیت به اینجا ختم نمی‌شود و کاربران کنترل روی نماهای متصل خود را از دست می دهند. و برای شناسایی و ردیابی خطاهای شبکه و همچنین ارزیابی شبکه های کامپیوتری از طریق سرویس ابری، با موانعی مواجه می‌شوند.

به همین دلیل است که تیم های فناوری اطلاعاتی که ریسک می کنند، در مورد نظارت بر سیستم های شبکه کامپیوتری با رایانش ابری سخت گیر هستند. و تنها در صورتی که برنامه ها و داده های ارائه شده توسط سرویس های ابری از نقطه نظر تجاری اولویت داشته باشند از آن ها استفاده می شود. که در این صورت برای استفاده از آن باید در محیط DevOps تست شوند.

ابزارهای تحقیق و ارزیابی شبکه های کامپیوتری سنتی

بیشتر سازمان های ریسک پذیر ترجیح می دهند که ابزارهای سنتی تجزیه و تحلیل و عیب یابی شبکه مانند پینگ (تست اتصال کانال)، درخواست ها در پشتیبانی شبکه و پروتکل SNMP و NetFlow را برای ارزیابی سرویس شبکه از طریق رایانش ابری عمومی استقرار دهند. علاوه بر این، ابزارهای سنتی به مدیران شبکه این توانایی و قدرت را می دهند که از ابزارهای مشابه در نمونه های ابری استفاده کنند، در حالی که از آن ها برای کنترل عناصر و اجزای شبکه های کامپیوتری در گروه‌های LAN و WAN محرمانه استفاده می کنند. و این سفارش یکی از مزیت های ابزارهای سنتی است. این ابزارهای سنتی آن هایی هستند که در طول فعال سازی شبکه باید با ابزارهای جدیدتر و به روز شده جایگزین شوند.

ابزارهای سنتی به توسعه ابزارهای نظارت و ارزیابی شبکه های کامپیوتری در سرویس رایانش ابری ادامه نمی دهند. و این دستور نیز به عنوان دسته اصلی آن در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، در حالی که ابزارهای مدیریت شبکه سنتی زیادی برای توسعه و گسترش خدمات PaaS و SaaS وجود ندارد، این ابزارها به راحتی برای ابرهای laaS موثر هستند. در نتیجه، در این سیستم ابزار ما به جای برخورد با ابزارهای قدرتمندی مانند ارسال درخواست در شبکه های SNMP و جریان های گروهی، با ابزارهای نظارتی پایه سروکار داریم.

به این ترتیب می توان اشاره کرد که یک سرویس رایانش ابری ترکیبی متشکل از یک ابر خصوصی متصل به یک ابر عمومی laaS و یک طرح ایده آل برای استفاده از ابزارهای نظارت و ارزیابی شبکه های سنتی از طریق سرویس ابری است. بنابراین، مدیران شرکت های قدیمی به راحتی می توانند ابزارهای بازرسی گروه LAN را که در گذشته برای افزایش اعتبار laaS و نمونه های شبکه استفاده می شد، گسترش دهند.

پردازش شبکه های کامپیوتری با خدمات ابری

تست عملکرد و ارزیابی شبکه از طریق رایانش ابری مرکزی

بسیاری از سازمان های فناوری اطلاعات به دید شبکه فراتر از شبکه های محلی سنتی نیاز دارند. از آنجایی که برای دسترسی به CSP باید سطح معینی از اعتماد وجود داشته باشد. تیم های فناوری اطلاعات برای مشاهده شبکه های درون و بین ابری به دید بیشتری نیاز دارند. علاوه بر آنچه که به تازگی بازار را برای تجزیه و تحلیل شبکه فرا گرفته است، پلتفرم هایی را که بر عملکرد ارزیابی شبکه های کامیپوتری از طریق سرویس ابری شرکت هایی مانند Cisco، ExtraHop و ThousandEyes تمرکز دارند، بررسی کنید.

بسیاری از این پلتفرم ها شامل جستجوی شبکه و سیستم های ابری و همچنین ابزارهای قدرتمند گزارش‌دهی هستند. از این ابزارها می توان برای پیکربندی و بهینه سازی بهترین چیزها برای محافظت و ارزیابی شبکه رایانش ابری به درستی و ارائه به کاربر نهایی استفاده کرد. در نهایت می توان مزایای این ابزار را کاربرد و مدیریت بسیار ساده و راحت و هزینه بسیار کم دانست.

نتیجه گیری نهایی

اگر چه استفاده از این مجموعه کامل ابزار برای ارزیابی شبکه های کامپیوتری از طریق سرویس های رایانش ابری دارای محدودیت هایی مانند هزینه های گزاف و پیچیدگی مدیریت است. اما در سازمان هایی که از فرآیندها و داده های بسیار مهم استفاده می کنند. و همچنین در محیط های ابری پیچیده و ترکیبی کار می کنند، مزایای استفاده از آن به هزینه ها و دردسرهای آن می ارزد. اگر در مورد هزینه های این سرویس اینترنتی شبکه سوالی دارید، می توانید با کارشناسان ما در شرکت ایمن شبکه هوشمند تماس حاصل نمایید. همیشه به خاطر داشته باشید که هزینه به صرفه و کیفیت خدمات در قراردادهای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری اصلی ترین عواملی هستند که باید به آن ها توجه کنید.

تمام تلاش شرکت پشتیبانی شبکه ایمن نت این است که اطلاعات گسترده ای در مورد خدمات بررسی عملکرد و ارزیابی شبکه های کامپیوتری از طریق سرویس های رایانش ابری و این که چه روشی را کجا و در چه شرایطی باید انجام دهید، در اختیار شما قرار دهد. تا بتوانید قبل از راه اندازی و نصب شبکه کامپیوتری خود تصمیمات بهتری برای گسترش کسب و کار خود بگیرید.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net