• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

بسیاری از مشاغل کوچک و متوسط ​​برای محافظت از داده های خود تلاش می کنند ، و اغلب از یک عنصر مهم در استراتژی امنیتی خود غافل می شوند. شبکه های وایرلس باز، ایمیل های غیر امن، دستگاه های موبایل غیر امن، نرم افزار های ضد بد افزار بروز نشده و نداشتن فایروال از بدترین اقدامات امنیتی است. بسیاری از مشاغل کوچک و متوسط ​​برای محافظت از داده های خود تلاش می کنند ، و اغلب از یک عنصر مهم در استراتژی امنیتی خود غافل می شوند. اگر سازمان شما هنوز یک یا چند مورد از این اقدامات نادرست امنیتی را دنبال می کند ، آنها را در اسرع وقت اصلاح کنید.

شبکه های وایرلس باز

فقط با یک خط اصلی اینترنت و چند روتر بی سیم ، یک دفتر کامل می تواند آنلاین شود. اتصال به اینترنت بی سیم باعث صرفه جویی در هزینه می شود ، اما ممکن است ناامن باشد.

کافی نیست که یک روتر بی سیم را وصل کنید و یک شبکه اساسی برای امنیت شبکه بی سیم خود ایجاد کنید. اگر شبکه باز دارید ، هر کسی در محدوده می تواند متصل شود. با استفاده از ابزارهای ساده و دانش فنی ، مجرمان اینترنتی می توانند داده های ورودی و خروجی را ضبط کنند و حتی به شبکه و هر دستگاه متصل به آن حمله کنند.

اطمینان حاصل کنید که تمام شبکه های بی سیم در دفتر با رمزهای عبور قوی ایمن هستند. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی که هنگام راه اندازی شبکه سخت افزار نصب می کنند ، فقط از یک رمز عبور آسان برای حدس زدن برای روتر استفاده می کنند. بلافاصله این رمز عبور را تغییر دهید تا خطر دسترسی غیر مجاز کاربران به شبکه شما به حداقل برسد.

ایمیل های غیر امن

اکثر شرکت هایی که در چند سال گذشته سیستم ایمیل جدیدی را پیاده سازی کرده اند به احتمال زیاد از امنیت بالایی برخوردار هستند. این امر به ویژه در صورت استفاده از سیستم عامل های مبتنی بر cloud یا سیستم های ایمیل معروف مانند Exchange که امنیت و اسکن پیشرفته ای را به کار می برند ، صادق است.

مشاغلی که در معرض خطر هستند مشاغلی هستند که از سیستم های قدیمی مانند پروتکل پستخانه یا سیستم هایی استفاده می کنند که رمزهای عبور را رمزگذاری نمی کنند (همچنین به عنوان "رمزهای عبور پاک" نیز شناخته می شوند). اگر سیستم شما از رمزگذاری پشتیبانی نمی کند ، هرکسی با ابزار مناسب می تواند سیستم ها و داده های شما را به خطر بیندازد.

دستگاه های موبایل غیر امن

دستگاه های تلفن همراه به شما کمک می کنند در حالی که خارج از دفتر کار هستید ، متصل و سازنده باشید. با این وجود ، اگر از تبلت یا تلفن هوشمند خود برای برقراری ارتباط با سیستم های اداری و بدون اقدامات امنیتی مناسب استفاده کنید ، خطر به خطر افتادن شبکه های خود را دارید.

تصور کنید که ایمیل کار خود را به تلفن هوشمند خود وصل کرده اید اما گذر واژه آن فعال نیست. اگر دستگاه گم شود ، هر کسی که آن را تحویل بگیرد می تواند به ایمیل و اطلاعات حساس شما دسترسی داشته باشد. در صورت نصب یک برنامه مخرب تلفن همراه ، همین مورد اعمال می شود. اگر از همین دستگاه برای اتصال به شبکه شرکت خود استفاده کنید ، بدافزار در سیستم های شما پخش می شود و فعالیت های تجاری شما را مختل می کند.

اطمینان حاصل کنید که دستگاه های کارمند از امنیت کافی مانند کد عبور برخوردار هستند و شرکت شما سیاست های امنیتی کافی برای تنظیم استفاده از آنها را در نظر گرفته است. در آخر ، راه حل های مدیریت دستگاه تلفن همراه را برای جلوگیری از خطرات امنیتی شبکه برای دستگاه های کارمند پیاده سازی کنید.

نرم افزار های ضد بد افزار که به درستی نگهداری نمی شود

اگر در معرض خطر ایمن نگه داشتن سیستم هایتان هستید ، باید نرم افزارهای ضد بدافزار به درستی نصب و نگهداری شوند.

اگر اسکن ضد بدافزار شما در ساعات کاری برنامه ریزی شده باشد ، برخی از کارمندان ممکن است اسکنر را خاموش کنند زیرا باعث کند شدن سرعت رایانه آنها می شود. این سیستم های شما را در برابر بدافزار آسیب پذیر می کند.

همین امر در مورد بروزرسانی نکردن نرم افزار ضد بدافزار به طور مرتب است. بروزرسانی ها برای برنامه های ضد بدافزار مهم هستند زیرا پایگاه داده های جدیدی را شامل می شوند که حاوی تهدیدها و اصلاحات اخیرا کشف شده هستند.

نداشتن فایروال

فایروال یک ابزار امنیتی شبکه است که ترافیک ورودی و خروجی شبکه را فیلتر می کند و از دسترسی به داده ها از خارج از شبکه محافظت می کند. در حالی که بسیاری از مودم ها یا روترها شامل دیوار آتش هستند ، اما اغلب برای استفاده در تجارت از قدرت کافی برخوردار نیستند.
فایروالی تهیه کنید که کل شبکه را در نقطه ورود و خروج داده ها (معمولا قبل از روترها) پوشش دهد. اینها ابزارهای تجارت محوری هستند که باید توسط شریک IT مانند یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده فناوری اطلاعات نصب شود تا از همه کارآیی بیشتری داشته باشند.

بهترین راه برای ایمن سازی سیستم ها و شبکه های تجاری ، همکاری با شریک IT مانند ما است. خدمات مدیریت شده ایمن شبکه هوشمند در زمینه پشتیبانی و نگهداری شبکه های کامپیوتری، سرور ها ، راه اندازی دسکتاپ مجازی و .. می توانند به شما کمک کنند اقدامات امنیتی سایبری را تنظیم کرده و از مدیریت صحیح آنها اطمینان حاصل کنید. آرامش فنی به این معنی است که شما می توانید بر رشد تجارت خود تمرکز کنید.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net