• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800
اهمیت نگهداری شبکه و سرور در سازمان شما

" اهمیت نگهداری شبکه و سرور در سازمان شما " نحوه برنامه ریزی نگهداری پیشگیرانه برای شبکه ها و سرورها

How To Plan Preventive Maintenance for Networks and servers

کسب و کار شما در هر ساعت که باید کار کند چقدر درآمد دارد اما نمیتواند؟! هر ساعتی که شبکه شما کار نمی کند برای کسب و کار شما هزینه دارد. پرداختن به این مشکلات، قبل از تبدیل شدن به مشکلات برجسته و پرهزینه‌ای که جبرانشان طول می‌کشد بسیار کم هزینه تر است. در ادامه مطلب با ایمن شبکه هوشمند همراه باشید تا بتوانید با هوشمندی امنیت بسازید.

اهمیت نگهداری شبکه و سرور در سازمان شما

آتش‌سوزی، جرایم سایبری یا حتی سوء استفاده از دستگاه‌ها یا داده‌ها میلیون‌ها هزینه بازیابی به ازای هر نفر در ساعت برای شرکت‌ها هزینه داشته است. این فقط با در نظر گرفتن هزینه های نیروی کار است. هنگامی که هزینه های فرصت از دست رفته، هزینه های خدمات مشتری، اعتبار آسیب دیده، اختلالات زنجیره تامین و سایر اثرات منفی را در نظر بگیرید، هزینه ها به سرعت افزایش می یابد.

کارشناسان ما در ایمن شبکه هوشمند با طراحی و برنامه ریزی یک سیستم نگهداری و پشتیانی پیشگیرانه مناسب که با توجه به زیر ساخت شبکه شما اجرا می شود این اطمینان را حاصل می کند که از داده‌های شما حفاظت و نگهداری می کنند. دسترسی فوری و قابل اعتماد به اطلاعات برای عملکرد یک شرکت حیاتی است. یک شرکت اطلاعات مورد نیاز کاربر را با سرعت نور ارائه و پردازش می کنندو برای اینکه سرور ها در بهترین نوع عمل کنند، زیر نظر داشتن آن ضروری است.

مطلب پیشنهادی: دیتا سنتر چیست ؟

این دقیقاً همان کاری است که مهندسان ایمن شبکه هوشمند در فواصل زمانی منظم انجام می‌دهند و به شرکت‌ها این اطمینان را می‌دهد که یک رابط نظارتی به خوبی تنظیم شده داشته باشند. برخی از معمول ترین روال تعمیر و نگهداری که توسط این مهندسان انجام می شود عبارتند از:

  • بررسی دیسک و بهینه سازی استفاده از آن
  • بررسی آسیب‌پذیری‌های حیاتی سیستم‌عامل که باید به‌روزرسانی و شناسایی شوند.
  • بررسی هر قطعه و شناسایی خطاهای سخت افزاری
  • تشخیص منبع تغذیه
  • تست در امنیت شبکه و اصلاح یا بهبود آن مطابق با نیازهای مشتری
  • به روز رسانی نرم افزار و  انواع سخت افزار شبکه
  • اطمینان از اینکه پشتیبان گیری منظم برای جلوگیری از از دست رفتن کامل داده ها انجام می شود.
  • ارتقاء هر مؤلفه مورد نیازی که قدیمی است و یا نیاز به به روز رسانی دارد.
اهمیت نگهداری شبکه و سرور در سازمان شما

برنامه نگهداری و پشتیبانی شبکه معمولی شما بسته مفصلی از خدماتی است که می توانید انتظار دریافت آن را داشته باشید تا سیستم های خود را در حال اجرا نگه دارید. این طرح باید گستره خدماتی را که کسب و کار شما به آن نیاز دارد، شامل اجرای به‌روزرسانی‌های لازم، اطمینان از نصب صحیح و انجام ممیزی برای شناسایی خطاهای احتمالی، پوشش دهد. اغلب، سازنده تجهیزات اصلی شما (OEM) برنامه های خدمات مدیریتی را برای تلاش برای به حداقل رساندن عوارض محصولات خود ارائه می دهد. اما دلایل متعددی وجود دارد که چرا تکیه بر OEM شما به تنهایی ممکن است بهترین اقدام برای کسب و کار شما نباشد.

یکی از این دلایل این است که شما می خواهید برنامه تعمیر و نگهداری شبکه شما کارآمد، مقرون به صرفه و از نظر استراتژیک انعطاف پذیر باشد، که قرارداد گران قیمت و سخت OEM همیشه آن را تضمین نمی کند. همچنین نمی توانید مطمئن باشید که OEM شما تمام وظایفی را که برای همه نیازهای شبکه شما ضروری است، تکمیل می کند. کاری که یک ارائه‌دهنده تعمیر و نگهداری شخص ثالث (TPM) می‌تواند انجام دهد این است که بر کل سیستم شما نظارت داشته باشد، حتی اگر از تولیدکنندگان مختلفی استفاده می‌کنید، و این کار را با هزینه بسیار مناسب‌تر انجام می‌دهد.

علاوه بر این، یک TPM می تواند یک برنامه تعمیر و نگهداری ایجاد کند که کاملاً با نیازها و عادات استفاده شما سفارشی شده است، مطمئن شوید که در خدمات غیر ضروری زیاده روی نکنید، در حالی که همه پایگاه های شبکه شما را نیز پوشش می دهد. آشنایی بیشتر با نمونه هایی از این وظایف معمولی می تواند مفید باشد تا بتوانید از نیازهای بالقوه در زیرساخت سیستم خود آگاهی بیشتری داشته باشید.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net