• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

 

 

باگ امنیتی مودم‌های اینترنتی به هکرها کمک می‌کند! کارشناسان امنیتی به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که یک باگ امنیتی در روترهای اینترنت وای فای ساخت شرکت TP Link وجود دارد که نفوذ هکرها به اطلاعات کاربران موردنظرشان را تسهیل می‌کند.

 

باگ امنیتی مودم‌های اینترنتی به هکرها کمک می‌کند!
کارشناسان امنیتی به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که یک باگ امنیتی در روترهای اینترنت وای فای ساخت شرکت TP Link وجود دارد که نفوذ هکرها به اطلاعات کاربران موردنظرشان را تسهیل می‌کند.
با توجه به آنکه اخیراً مسائل مربوط به امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران اهمیت خاص و بسزایی یافته و از طرفی دیگر سرقت اطلاعات مالی و شخصی و نفوذ به حساب‌های کاربری افراد در محیط اینترنت و فضای مجازی نیز رو به افزایش گزارش شده و هر روزه اخبار و گزارش‌هایی مبنی بر نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به حساب‌های بانکی و اطلاعات شخصی افراد منتشر می‌شود، حالا به تازگی کارشناسان امنیتی دریافته و اعلام کرده‌اند که یک آسیب پذیری و باگ امنیتی در مودم و روترهای اینترنت وایرلس (وای فای) توسعه داده شده توسط شرکت تی پی لینک (TP-Link) وجود دارد که به هکرها و مجرمان سایبری این امکان را می‌دهد به اطلاعات کاربران موردنظر خود دسترسی پیدا کنند.
همچنین با انتشار این گزارش‌ها شرکت‌های توسعه دهنده مربوطه با انتشار زود هنگام یک نسخه به‌روزرسانی شده به برطرف کردن آسیب‌پذیری و ضعف‌های امنیتی مربوطه خواهند پرداخت.
بر اساس گزارش وب سایت hackernews، به گفته محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری، این شرایط زمانی بحرانی می‌شود که هکرها و مجرمان سایبری بتوانند از این آسیب پذیری و ضعف امنیتی به صورت گسترده‌ای استفاده کنند.
مدت‌هاست که محققان و پژوهشگران بسیاری از امنیت ضعیف پروتکل‌های مودم‌های اینترنت بی‌سیم وای‌فای می‌گویند و همواره به کاربران وای‌فای هشدار می‌دهند که به امنیت سایبری در مودم‌های خانه یا محل کارشان اطمینان نکنند.
نکته جالب اینجاست که این هکرها از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون در حال استخراج و کسب اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران از طریق روتر های وای‌فای و سایر دستگاه‌های الکترونیکی برند سیسکو بوده و شناسایی هم نشده‌اند.
بر اساس آمارهای منتشر شده، حملات سایبری و هک از سال ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده و با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورها و شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف این‌گونه حملات قرار گرفته و آسیب‌ها و خسارات جبران‌ناپذیری را متحمل شده‌اند.

 

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net