مدیریت شبکه

مدیریت شبکه های کامپیوتری مزایا و کاربردهای ویژه ای به همراه دارد. امروزه شبکه های کامپیوتری در بسیاری از کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند و اطلاعات و داده های مربوط به حوزه کاری مورد نظر را در خود جای می دهند.

در کنار استفاده از شبکه ها برای اداره امور مربوط به کسب و کارها، توجه به مدیریت این سیستم ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. در سال های اخیر ایجاد اختلالات متعدد در سیستم شبکه های کامپیوتری رایج شده و فعالیت بدافزارها، باج افزارها، ویروس ها و… افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر استفاده از یک سیستم برای مدیریت شبکه حائز اهمیت خواهد بود. 

در صورت استفاده از این خدمات، راهکارهایی در راستای مدیریت بهتر در سیستم موجود نیز به دست می آورید. هماهنگی های لازم برای انجام مذاکرات با سرویس دهندگان مجموعه نیز از نتایج مثبت استفاده از این سیستم های مدیریتی به شمار می رود.

خدمات مدیریت شبکه

به این ترتیب مجموعه مورد نظر بهتر اداره می شود. با استفاده از روش های مدیریتی شبکه و ابزارهای مربوط به این حوزه قابلیت اطمینان در شبکه مورد نظر افزایش می یابد. همچنین افزایش بهره وری از شبکه نیز از مهمترین مزایای استفاده از این سیستم به شمار می رود.

انواع سیستم های مدیریت شبکه

  1. مدیریت حسابگری در شبکه به منظور برقراری توازن در کل سیستم
  2. بکارگیری مدیریت خطاهای موجود در شبکه برای تشخیص و تحلیل مشکلات
  3. استفاده از مدیریت امنیتی در شبکه برای کنترل دسترسی های موجود
  4. استفاده از مدیریت پیکربندی در این سیستم برای نگهداری از اطلاعات از بانک های اطلاعاتی
انواع سیستم های مدیریت شبکه

ویژگی های خدمات مدیریت شبکه

در بخش عملیاتی مدیریت شبکه کلیه فرایندها در حال وقوع در شبکه بررسی می شوند. به این ترتیب همه اتفاقات در بخش مانیتور جمع آوری شده و مورد استفاده قرار می گیرند. در این قسمت از مدیریت شبکه نیازی به حضور نیروی انسانی وجود ندارد.

بخش های عملیاتی در سیستم شبکه های امروزی شامل پیکربندی، فعال بودن یا غیر فعال بودن دستگاه ها و… هستند. هر یک از این اطلاعات از اهمیت بسیار زیادی برای مدیریت سیستم شبکه برخوردار خواهند بود.

در بخش نگهداری شبکه دو فرایند مهم و اساسی انجام می گیرد. در قسمت اول کلیه گزارش های مربوط به خرابی در سیستم مورد ارزیابی قرار می گیرند. زمانی که از بخش عملیاتی گزارش های خرابی اعلام شدند، باید در این مرحله به این خرابی های رسیدگی شود.

مدیریت امنیت در شبکه های امروزی شامل چندین مرحله می شود. در بخش اول خط مشی های شبکه مشخص می شوند، سپس استراتژی های شبکه بر مبنای خط مشی ها تعیین می گردند، در مرحله بعدی دسترسی و نظارت به شبکه مشخص می شوند.

در این سیستم به مدیریت هزینه های یک شبکه رسیدگی می شود. برای این منظور فهرستی از کلیه اطلاعات مربوط به شبکه جمع آوری شده و مستند سازی اولیه از این اطلاعات انجام می گیرد.

ارائه خدمات مدیریت شبکه چه مزیت هایی دارد؟

ایرادات ایجاد شده در سیستم شبکه های کامپیوتری در حال افزایش هستند. به همین خاطر استفاده از این سیستم ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. به دلیل بروز برخی آسیب ها در ساختار شبکه های امروزی، مجموعه ای از ابزارها، فرایندها و فعالیت ها برای بهبود عملکرد شبکه به کار می روند. به این ترتیب کارایی شبکه مورد نظر افزایش پیدا می کند و میزان آسیب ها و خسارات ایجاد شده در آن در طولانی مدت به حداقل می رسد. به همین منظور برای کاهش خسارات بهتر است با کارشناسان سایت ایمن نت مشورت شود.

برخی از مزایای خدمات مدیریت شبکه به شرح زیر هستند:

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02174391800

ما چگونه کار می کنیم؟

در مجموعه ما کلیه خدمات مشاوره در راستای تهیه بهترین تجهیزات و لایسنس های شبکه های امروزی ارائه می شوند. شما می توانید پس از دریافت این خدمات در طول مدت استفاده از این تجهیزات به خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه نیز دسترسی داشته باشید.

رفع ایرادات فنی در هر یک از این سیستم ها نیز بر عهده کارشناسان حرفه ای مجموعه ایمن نت قرار دارد. اجرا و ارتقای طرح های مدیریتی شبکه نیز در راس اهداف ایمن نت قرار می گیرد. شما می توانید در صورت بروز هر گونه مشکل در ساختار شبکه خود با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تیم ایمن نت در سریع ترین زمان ممکن در خدمت مشتریان عزیز خواهد بود و خدمات حضوری مربوط به شبکه را ارائه می دهد. خدمات مشاوره در این مجموعه هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین ارائه می شوند.به این ترتیب مشتریان با هیچ محدودیتی در این زمینه رو به رو نمی شوند و انواع آسیب های شبکه و سیستم مدیریتی آن را در سریع ترین زمان ممکن برطرف می کنند.

خدمات مدیریت شبکه
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران