• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

 

 

دستیار صوتی سیری، توانایی تلفظ اسامی را دارد؛ اما گاهی اوقات آن‌ها را به‌درستی تلفظ نمی‌کند. اگر می‌خواهید تلفظ صحیح نام خود را به سیری آموزش دهید، زومیت را دنبال کنید.

 

دستیار هوشمند سیری توانایی تشخیص نام شما و تلفظ آن را نیز دارد. اگر گوشی آیفون‌تان گم شود و فردی آن را پیدا کند، می‌تواند از سیری بپرسد که مالک گوشی چه کسی است تا این دستیار صوتی، نام صاحب گوشی را تلفظ کند. سیری اغلب اوقات اسامی افراد را به‌درستی تلفظ نمی‌کند؛ اگر با چنین مشکلی رو‌به‌رو هستید، به‌راحتی می‌توانید نحوه‌ی تلفظ صحیح اسم‌ خود و مخاطبانتان را به این دستیار هوشمند بیاموزید.
برای این‌کار، از سیری بخواهید که نام شما را بیان کند و منتظر پاسخش بمانید. پس از این‌که اسمتان را تلفظ کرد، بگویید «That’s not how you pronounce my name» (به‌معنی: اسم من این‌گونه تلفظ نمی‌شود). با انجام این کار، سیری از شما خواهد خواست تا نحوه‌ی صحیح تلفظ اسمتان را به او آموزش دهید؛ در این‌هنگام کافی است تلفظ صحیح اسم کوچکتان را به‌زبان بیاورید تا این دستیار هوشمند آن را ثبت کند.
پس از انجام این کار، سیری چندین حالت مختلف تلفظ اسم شما را پیش‌روی‌تان قرار می‌دهد؛ در این مرحله تمامی آن‌ها را پخش کنید و هرکدام را که از نظرتان درست بود، انتخاب کنید (در کنار هریک از حالت‌های مختلف تلفظ، گزینه‌ی Select وجود دارد). چنانچه هیچ‌یک از گزینه‌های ارائه‌شده توسط سیری درست نبود، روی «Tell Siri Again» ضربه بزنید و اسمتان را مجددا تلفظ کنید. پس از گذراندن این مراحل و فهماندن تلفظ صحیح نام کوچک به سیری، این دستیار صوتی از شما خواهد خواست تا تلفظ نام خانوادگی‌تان را نیز به او آموزش دهید؛ برای این‌کار، کافی است مجددا پروسه‌ی گفته‌شده را طی کنید.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت:www.support.apple.comمراجعه کنید.
(برای باز کردن لینک بالا روی آن کلیک راست کرده و گزینهOpenlink in new tabرا بزنید همانطور که میبینید یک پیج دیگه روی مرورگر شما باز شده و شما میتوانید هم به پیج ما و پیج لینک شده دسترسی داشته باشد)
اگر تمامی این‌ کارها را انجام داده‌اید و سیری هنوز هم نامتان را درست تلفظ نمی‌کند، بهتر است چند هفته دندان روی جگر بگذارید تا سیستم‌عامل iOS 12 به‌صورت رسمی توسط Apple منتشر شود. اپل گفته است که نسخه‌ی جدید آی‌او‌اس، لهجه‌های جدیدی را به سیری اضافه می‌کند و این موضوع می‌تواند به تلفظ صحیح اسم شما کمک کند.
البته نباید فراموش کرد این کار صرفا برای رضایت شما است و درست یا اشتباه تلفظ‌کردن اسامی افراد توسط سیری، نمی‌تواند تاثیر چندانی روی تجربه‌ی کاربری شما از گوشی‌تان داشته باشد. از طرفی اگر فکر می‌کنید که درصورت گم‌کردن گوشی‌تان ممکن است به‌علت تلفظ اشتباه اسم‌، هیچ‌گاه نتوانید مجددا به آن دسترسی پیدا کنید، در اشتباهید؛ چرا که سیری در چنین مواقعی، نام صاحب گوشی را ضمن تلفظ کردن، روی نمایشگر هم نشان می‌دهد.

 

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net