• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

استفاده از تکنولوژی در مراکز آموزشی، امروزه یکی از مهمترین و پرکاربردترین مسائل است که این مراکز و مدارس در اولین گام خود باید بتوانند با استفاده از تکنولوژی محیطی امن و آرام را برای تحصیلی دانش آموزان فراهم کنند. دوربین مداربسته عاملی است که باعث فراهم آوردن این دو عامل مهم در مدارس می شود.

دوربین مداربسته اولین گام در راستای توسعه مدارس و مراکز آموزشی

حفظ امنیت و رشد و توسعه آن در جوامع باعث شده است تا مردم برای در دست داشتن آن به تکنولوژی رو بیاورند. تکنولوژی هایی که هر روز در حال بروزرسانی و یا به اصطلاح آپدیت شدن هستند. بسیاری از ما دوران مدرسه خود را به یاد داریم که در آن دو یا سه نفر از ناظم ها در راهروی مدرسه قدم رو می رفتند تا اتفاقی برای بچه ها نیوفتد با این همه دور از چشم آن ها بعضاً اتفاقاتی رخ می داد که برخی از آن ها جبران ناپذیر بود. اما تکنولوژی این مسئله را برای مدارس رفع کرد با نصب دوربین مداربسته در مدارس و مراکز این مسائل به شدت کاهش یافت و سرمایه ای که از دست نظام آموزشی برای نیروی انسانی مصرف می شد با نصب دوربین مداربسته به شدت تقلیل یافت و صرف امور آموزشی دانش آموزان شد.

ویژگی های نصب دوربین مداربسته در مدارس و مراکز آموزشی

اهمیت نصب دوربین مداربسته در مراکز آموزشی را می توان از چند جهت مورد بررسی قرار داد؛ اولین نکته ای که با نصب دوربین مداربسته در مراکز آموزشی اتفاق می افتد حفظ و گسترش نظم در مرکز آموزشی است که این مسئله در دراز مدت باعث ترتیب اثر دادن نظم دائمی در مرکز آموزشی است به همین دلیل با نصب دوربین مداربسته می توان وضعیت نظم مدرسه را  کمترین هزینه نیروی انسانی مورد بررسی قرار داد و از طرفی از وقوع حوادث غیر مترقبه پیشگیری کرد.
دومین نکته ای که دوربین مداربسته باعث آن در مدرسه می شود حفظ امنیت آن از گزند بزهکاران و سارقان است. امروزه مراکز آموزشی دارای آزمایشگاه ها و کتابخانه های مجهزی هستند که بسیاری از سارقان با توجه به وضعیت اقتصادی کشور طمع بسیاری برای آن ها دارند از این رو دوربین مداربسته می تواند با ذخیره لحظه به لحظه تحرکات موجود در مراکز آموزشی، مراتب امنیت را برای آن فراهم آورد.

دوربین هایک ویژن یکی از انواع دوربین مداربسته است که توانسته با تکنولوژی روز، سیستم هایی را تحویل جامعه بدهد که در نوع خود بهترین هستند. دوربین هایک ویژن با فناوری به کار گرفته به روز خود، توانسته است سطح گسترده ای از محیط را در دایره نگاه دوربین های خود قرار دهند و از طرفی با ثبت و ذخیره سازی گسترده خود این فرصت را در اختیار مخاطب قرار دهد تا در هر لحظه ای از شبانه روز بتواند به تصاویر موجود دست یابد.

استفاده از این نوع دوربین مداربسته در مراکز آموزشی باعث می شود تا نکات امنیتی و تربیتی بیش از پیش در مدارس پیاد شده و فضای امن و آرامی برای تحصیل دانش آموزان شکل گیرد. از این رو به نظر می رسد تمامی مدارس برای کاهش هزینه های خود و حفظ امنیت مرکز باید با تکنولوژی آشتی کرده و استفاده از دوربین مداربسته را در صدر فعالیت های خود قرار دهند تا بتوانند خدمات آموزشی خود را با کیفیتی بسیار عالی در اختیار دانش آموزان کشور بگذارند.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net