• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800
دورکاری با تین کلاینت و زیروکلاینت ها

بهترین گزینه برای دورکاری در شرکت ها و اداره ها استفاده از تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها میباشد. با ما باشید تا در این مقاله به شما بگویم چرا در دنیای امروز استفاده از تین کلاینت و زیرو کلاینت برای دورکاری از اهمیت بالایی برخوردار شده است. این دقیقا به این معنا میباشد که شما میتوانید در هر مکان و زمان در هر حالت حتی دور کاری از تین کلاینت و زیرو کلاینت استفاده کنید، در واقع مطمئن باشید تین کلاینت و زیرو کلاینت بهترین گزینه برای دورکاری به شمار میرود.

تین کلاینت و زیرو کلاینت بهترین گزینه دورکاری بیرون از شرکت و اداره

سال 2020 با ورود بیماری همه گیری کووید 19 و با محدودیت های اجباری بسیاری از شرکت های بزرگ در راستای کاهش هزینه ها مجبور به بررسی استهلاک در راستای استفاده از مانیتور و میزکار و صندلی کارکنان شدند. این یک هشدار جدی بود که این کسب و کارها میبایست از راه دور کنترل شوند. اما نگرانی که برای شرکت ها و کارکنان وجود داشت این بود که به چه طریق میتوانستند کسب و کار خود را مدیریت ببخشند. حفظ امنیت اطلاعات از یک طرف و از سوی دیگر نگرانی نحوه کارکرد کارکنان را در برداشت. البته دورکاری تنها مختص مشاغلی میباشد که امکان دورکاری برای آنها وجود داشت.

بسیاری از شرکت ها برای این واقع واقعا آمادگی لازم را نداشتند. از طرفی همه ما میدانیم که دورکاری نیازمند داشتن فناوری مبتنی بر اینترنت با پهنای باند زیاد میباشد. در ابتدا کارمندانی که به دور کاری رفته بودند همگی در ابتدا از اینترنت و شبکه های محلی و سیستم های کامپیوتر خود استفاده میکردند. ولیکن اقدامات و کارکردهای آنها از راه دور به خوبی قابل کنترل و نظارت نبود. همچنین این امر در خانواده هایی که چندین نفر در منزل برای مطالعه و یا کارهای شرکت از لپ تاپ و یا سیستم استفاده میکردند، مورد امنیت واقع نبود.

کارمندان در منزل میتوانستند با استفاده از رایانه های رومیزی، لپ تاپ و یا حتی تلفن همراه خود (درصورت که مانیتور و موس قابل اتصال به آن باشد) و یا هر وسیله دیگر به منابعی (تین کلاینت و یا زیروکلاینت های موجود در شرکت تحت نظر مدیریت) که شرکت به آنها اجازه میداد و در واقع به دسکتاپ های شرکت متصل شوند. مسئله جالب این است که اصلا مهم نیست شما با استفاده از چه سیستم عامل و با چه دستگاهی متصل میشوید و اصلا نیازی به این نیست که روی ویندوز دسترسی را ایجاد کنید. بهترین پیشنهادها برای استفاده از دورکاری را از کارشناسان ایمن نت بگیرید.

زیروکلاینت و تین کاینت مناسب برای دورکاری

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید شرکت هایی که به طور فعال و مداوم از فناوری های تین کلاینت و زیرو کلاینت یا به طور خاص از از زیرساخت رومیزی مجازی ( راه اندازی vdi ) استفاده میکردند در این راه کمترین مشکل را از نظر فناوری اطلاعات و امنیت تجربه کردند؛ به اینصورت که شرکت و مدیریت فضای کار کارمندان را از دستگاه فیزیکی کنترل میکردند. دسترسی های دائمی و یا دسترسی های موقت که در اختیار کارمندان هر شرکت در دورکار قرار میگیرد با استفاده از تین کلاینت و به طوری که کارمندان تنها به یک سری نرم افزارها دسترسی داشته باشند. قابل ذکر است با اتصال کاربران به کلاینت ها حداکثر امنیت برای مجموعه و شرکت فراهم میشود. تین کلاینت ها در واقع یک دستگاه کوچک است همانند یک جعبه که فقط به سرور متصل میشود. که حتی بعضا حافظه داخلی نیز ندارند.

بسته به اینکه چه نرم افزاری هر کارمند مرتبط با وظایف خود را دارد دسترسی ها قابل کنترل است؛

تقریبا تمامی نرم افزارهای امروزی در تین کلاینت و زیرو کلاینت قابل استفاده و مدیرت هستند.

نرم افزارهایی قابل اجرا تین کلاینت و زیرو کلاینت در دورکاری هم بسیار به آنها نیاز است عبارت اند از : فتوشاپ، اکسپلور، مدیا پلیر، مایکروسافت، لوتوس و نرم افزارهای خودکار اداری و صنعتی.

5 مزیت مهم در راستای دورکاری با تین کلاینت و زیرو کلاینت ها

  1. صرفه جویی در برق و سیستم های سرمایشی در سازمان
  2. خرابی را به خداقل میرساند
  3. افزایش سطح امنیت اطلاعات
  4. صرفه جویی در هزینه های سازمان
  5. افزایش بازدهی سرورها

نحوه شبکه های داخلی

استفاده از شبکه در شرکت ها بسیار رایج شده است ولیکن کنترل شبکه نیز امری مهم است. همانطور که خدمتتان عرض شد دورکاری با تین کلاینت ها و دوری کاری با زیروکلاینت هم از طریق شبکه انجام میشود.

نکته مهم دیگر که حائز اهمیت است این میباشد که طریقه کنترل کردن شبکه به چه صورتی امکان پذیر میباشد.

نرم افزارهای متعددی وجود دارند که شما میتوانید شبکه های داخلی را کنترل نمایید.

همچنین بخوانید : تین کلاینت، مینی کامپیوتر مناسب برای دورکاری در شرکت ها

در زیر به دو نمونه از این شبکه ها اشاره میکنیم:

 نرم افزار XMANAGER ENTERPRISE

این نرم افزار مختص شرکت NETSTRONG میباشد؛

با استفاده از این نرم افزار سرپرست و مدیر یک شرکت و یک مجموعه میتواند عملکرد تمامی سیستم های در حال کار در شبکه را مشاهده، برسی و کنترل نماید. حتی کاربران هم میتوانند با این نرم افزار با دیگر سیستم ها اشتراک برقرار کرده و فایل های لازم را با یکدیگر رد و بدل نمایند.

این نرم افزار در تین کلاینت ها و زیر و کلاینت ها هم قابل اجرا میباشد و در مواقع دورکاری بسیار پرکاربرد است.

از جمله ویژگی های مهم نرم افزار XMANAGER ENTERPRISE عبارت است از:

مشاهده تمامی سیستم های موجود بر روی شبکه، کنترل نرم افزاری تمامی قسمت های مختلف کامپیوترهایی که به شبکه متصل هستند، مشاهده صفحه نمایشگر سیستم های دیگر، امکان اشتراک گذاری فایل ها بین سیستم های متصل در شبکه، پشتیبانی از پروتکل های اینترنتی و اتصال به ftp.

نرم افزار Vectir

یکی دیگر از برنامه های کاربردی برای کنترل شبکه از راه دور Vectir میباشد که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است این برنامه نیز قابلیت های متعددی دارد. با استفاده از این برنامه میتوانید در هنگام استفاده از گوشی و به هنگام کارکردن در شرکت بر روی پاورپوینت خود تسلط داشته باشید. و یا از راه دور آهنگ های مورد نظر خود را در مدیا پلیر پخش و یا حتی تعویض نمایید.

از جمله ویژگی های مهم نرم افزار عبارت است از:

کنترل از راه دور کامپیوتر از طریق گوشی و wifi و HTPC و infrared و تمامی برنامه های درحال اجرا.

نتیجه گیری نهایی

در دنیای امروز جهت حفظ امنیت و کاهش هزینه ها، بهترین گزینه استفاده از تین کلاینت و زیرو کلاینت برای شرکت و اداره های صنعتی کوچک و بزرگ میباشد. حفظ امنیت، سهولت نگهداری، انعطاف پذیری، کاهش هزینه ها و موارد اینچنینی همگی از مواردی هستند که استفاده از تین کلاینت برای دورکاری و زیرو کلاینت ها برای دورکاری را به ما توصیه میکند.

در ادامه بخوانید: تین کلاینت برای هتل

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net