• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170
مزایای استفاده از تین کلاینت و زیرو کلاینت ها در دفاتر آنلاین

تین کلاینت و زیرو کلاینت ها در دفاتر آنلاین : ما در این مقاله قصد داریم برای شما صاحبین کسب و کار که تازه قصد دارید کسب و کار خود را بصورت یک دفتر انلاین برپا کنید یا ان دسته از مشاغلی که قبلا در این عرصه وارد شده اند و اکنون قصد گسترش فعالیت های خود را در بستر اینترنت دارند راهنمایی کنیم.

سالهاست که کسب و کارها خدمات و تبلیغات خود را بصورت آنلاین و مجازی انجام می دهند. دفاتر آنلاین سالهاست در تمامی دنیا از جمله ایران رواج یافته و از سال 98 بخاطر همه گیری بیماری کرونا بسیاری از کسب و کارها سنتی که از این بستر فاصله داشتند به فکر ورود به فضاهای مجازی و رونق کسب و کار خود از بستر اینرتنت شدند. در حال حاضر تمامی کسب و کارها برای رشد و رونق کار خود در تلاش هستند تا بصورت اصولی و با کمترین ریسک و هزینه دفاتر خود را در فضای بینهایت گسترده اینترنت و در شبکه های اجتماعی متفاوت مدیریت و ساماندهی کنند.خرید تجهیزاتی مانند تین کلاینت با صرف هزینه کم و کارایی زیاد را می توان از مهمترین اصول و چالشی که پیش روی صاحبین مشاغل است بیان کرد.

ما در این مقاله قصد داریم برای شما صاحبین کسب و کار که تازه قصد دارید کسب و کار خود را بصورت یک دفتر انلاین برپا کنید یا ان دسته از مشاغلی که قبلا در این عرصه وارد شده اند و اکنون قصد گسترش فعالیت های خود را در بستر اینترنت دارند راهنمایی کنیم.

دفاتر آنلاین یا خدمات دفترکار مجازی چیست؟

این مطلب شامل راه هایی است که به شما کمک میکند تا کسب و کار خود را با صرف هزینه کم با کارامدترین ابزار تجهیز کنید. ولی قبل از آن به این موضوع میپردازیم که منظور ما دقیقا در مورد دفاتر آنلاین چیست. و چرا دفاتر آنلاین نیاز به تجهیزات مناسب خود را دارد.

قصد افراد از داشتن دفتر کار انلاین، تسهیل کارآفرینی و رشد کسب و کارهای کوچک در سطح بالاتر است. بطور کلی دفتر کار آنلاین یا مجازی، مجموعه‌ای از خدمات ویژه کسب و کارهاست.

این خدمات شامل :

  •  آدرس فیزیکی و خدمات مرتبط با دفتر کار
  • شماره تلفن
  •  تلفن گویا و منشی
  • اتاق جلسه ساعتی
  •  فکس اینترنتی و صندوق صوتی
  • خدمات بدون هزینه های بالاسری اجاره و استخدام نیرو و خرید تجهیزات اداری

بطور کلی مشاغلی مانند استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک و خانگی، سایت های فروش اینترنتی، بازاریابان در شبکه های اجتماعی، مشاوران و وکلا، مشاوران، پزشکان، هنرمندان و تقریبا تمامی مشاغلی که فکرشان را بکنید. از خدمات دفتر کار مجازی چه بصورت ارائه خدمات، پشتیبانی از خدمات، ارائه تبلیغات، ارتباط موثر تر با جامعه مورد هدف خود و ... استفاده می کنند.

همچنبن بخوانید: آموزش نصب و راه اندازی زیرو کلاینت و تین کلاینت چیست ؟

مزایای دفتر کار مجازی

حدودا در ده سال اخیر فعالیت کسب و کارها از شکل سنتی خود با روندی کند به سمت کسب و کارهای انلاین و مجازی رشد کرد، همچنین به همه گیری کرونا در دو سال اخیر این رویه به شدت افزایش یافت به گونه ای که پیش بینی میشود با بهبود روند کرونا همچنان کسب و کارها قصد داشته باشند همچنان در بستر مجازی فعالیت خود را ادامه دهند. از مهمترین مزایایی که صاحبین کسب و کار از این بستر برخوردار شدند، گسترش بازار کار خود بود. به طوری که مشاغل سنتی عموما در سطح شهر یا استان خود فعال بودند. ولیکن در ابعاد وسیعتر شبکه های اجتماعی و بستر اینترنت این رشد را برای کسب و کارها داشت. تا بتوانند محصولات و خدمات خود را در سراسر نقاط کشور یا حتی سراسر دنیا گسترش دهند. این بازار جدید باعث بهروری بیشتر و گسترش آن کسب و کار می شد.

همچنین هزینه ای که صرف این فضا برای کسب و کار آنها میشند بدون صرف هزینه های اجاره، نیروی کار، تجهیزات دفتری و اداری و ... بود که عملا تنها هزینه ی آن در خصوص اشتراک اینترنت و ارتقای تجهیزات مانند شبکه های کامپیوتری، هزینه های جاری تلفن، برق و ... بود. البته این ارتقا در مورادی که حجم سفارشات با توجه به اینکه بازار کار گسترده شده است امری بدیهی است. و البته در ابعاد بزرگتر هزینه هایی شامل نیروی کار و ... خواهد بود که به مراتب از شکل سنتی بسیار مفید و بصرفه تر است.

برای گسترش کسب و کار در فضای مجازی چه چیزی لازم است؟

همانگونه که در قسمت قبل گفته شد با شروع کار کسب و کارها و اصطلاحا راه اندازی دفتر یا فروشگاه مجازی، در بستر اینترنت مزایایی شامل حال صاحبان کسب و کار شد. ولی از طرفی همین امر دلیل کافی برای این است که کسب و کارها قصد ارتقای دفتر خود را داشته باشند. شاید از خود بپرسید که چه احتیاجی به رشد دفتر آنلاین خود دارید. این نکته مهم را در نظر باید گرفت که در ابعاد گسترده تر رقابت ها به شکل گسترده تر پیش می روند. و در صورتی که قصد رشد دادن دفتر آنلاین خود را ندارید باید به زودی منتظر این باشید که دفتر آنلاین خود را ببندید. یا با صرف هزینه های سنگین تبلیغات برای مدت محدود در سطر اول قرار گیرید.

امکانات بسیاری در این مدت در اختیار شما قرار خواهد گرفت، تلفن های ویپ، که هزینه ی تماس های شما را کاهش می دهد پشتیبانی های آنلاین که شما را در دسترس مشتریان قرار میدهد، نیروی کار جدید که به شما کمک میکند تا نظم شما در انجام امور دفتر انلاین شما به خوبی پیش برود، ولی مهمترین اصل این دفتر کار آنلاین همان تجهیزاتی که شما قصد استفاده از آن را دارید تا بتوانید مدام خدمات خود را ارائه دهید را هرگز فراموش نکنید.

شاید به فکر این باشید که از کامپیوتر های خانگی یا لپ تاپ و تلفن های قدیمی استفاده کنید. ولی تمام این تجهیزات به مراتب می تواند در مدت زمانی کم برای شما هزینه های زیادی در برداشته باشد.

از این رو می خواهیم شما را با دستگاه هایی به نام تین کلاینت و زیرو کلاینت آشنا کنیم. و مزایای آن را برای استفاده در کسب و کار نو پا یا در حال گسترش خود با عنوان دفتر کار آنلاین، آشنا کنیم.

همچنین بخوانید: خرید تین کلاینت و زیرو کلاینت برای بانک ها و نهادهای مالی

تین کلاینت و زیرو کلاینت چیست؟

تین کلاینت ها در واقع همان مینی کامپیوتر ها هستند که به شکل ساده تری طراحی شده اند. تا برای مشاغل مختلف بر حسب کارایی مورد استفاده قرار گیرند. شاید شما تصور کنید تین کلاینت ها همان لپ تاپ ها هستند، خیر، در مقایسه تین کلاینت و لپ تاپ ها، تین کلاینت ها در واقع جای کیس های کامپیوتری استفاده می شود. و کارایی به مراتب بالاتر و بهتری به نسبت لپ تاپ ها به شما ارائه می دهد.

زیرو کلاینت ها در واقع درگاهی هستند بمنظور اتصال و انتقال اطلاعات تجهیرات به یکدیگر، به طور مثال اگر چند کامپیوتر داشته باشید یک کامپیوتر می تواند به عنوان سرور مرکزی قرار گیرد و مابقی کامپیوترها از زیرو کلاینت استفاده کنند، در واقع جایگرین کیس برای مابقی کامپیوترها خواهد بود.

بطور کلی تین کلاینت ها نیازی به سرور ندارند ولی زیرو کلاینتها در مواقعی استفاده می شوند که حتما یک سرور اصلی وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید: خرید تین کلاینت و زیرو کلاینت برای سازمان های دولتی

مزایای استفاده از تین کلاینت و زیروکلاینت ها در دفاتر آنلاین

با توجه به معرفی تین کلاینت ها و زیروکلاینت ها شاید از خود بپرسید چه مزایایی وجود دارد که می توان براساس آن خرید این دستگاه ها را جایگزین دستگاهایی مانند کامپیوتر ها یا لپ تاپ ها کرد. در ادامه مزیت استفاده از تین کلاینت و زیرو کلاینت برای دفاتر انلاین را خواهیم گفت. همچنین برحسب ویژگی عنوان شده در انتخاب تین کلاینت و زیرو کلاینت شما میتوانید بر اساس ابعاد کاری خود از هر کدام که نزدیک به کارایی شما باشد استفاده کنید.

هزینه خرید تین کلاینت ها و زیروکلاینت ها:

با توجه به اینکه قیمت جزو فاکتورهای مهم برای خرید تجهیزات می باشد، تین کلاینت ها و زیروکلاینت ها بسیار قیمت مناسب و بصرفه تری به نسبت کامپیوتر ها و باقی سیستم‌ها دارد. در تصور برخی از افراد این باور وجود دارد که این اختلاف قیمت حتما در کارایی سیستم ها تفاوت ایجاد می کند. در پاسخ به این باور مرسوم باید گفت، شما قصد دارید تجهیزات مناسب برای کسب و کار و دفتر آنلاین خود خرید کنید که از پس فعالیت های روزمره شما براید. طراحی تین کلاینت ها براساس این امر است که تعدادی از قطعات آن جایگزین قطعات کارامدتر برحسب استفاده کلاینت ها ( کاربران) می باشد. و برخی قطعات از طراحی آن حذف شده، این امر و مواردی که در ادامه خواهیم گفت اختلاف قیمت را توجیه خواهد کرد.

کاهش انرژی مصرفی با استفاده از تین کلاینت و زیرو کلاینت ها:

انرژی که تین کلاینت ها مصرف می کنند بسیار کمتر از انرژی الکتریکی مصرفی در کامپیوترها می باشد. به صورت عددی می توان گفت تین کلاینت ها برق مصرفی حدودا 10 الی 20 وات دارند و کامپیوتر ها انرژی معادل 200 وات مصرف میکنند. دلیل این تفاوت بخاطر استفاده از و جایگزین کردن قطعات کم مصرف تر است.

همچنین بخوانید : زیروکلاینت برای کتابخانه

طول عمر تین کلاینت و زیرو کلاینت ها:

با توجه به اینکه در طراحی تین کلاینت ها از تجهیزات محدودتر و کم مصرف تری استفاده میشود بنابراین به نسبت کامپیوترها طول عمر بیشتری دارند همچنین هزینه های سرویس و نگهداری کیس های کامپیوتری به نسبت پشتیبانی تین کلاینت بسیار بالاتر است و همچنین تین کلاینت ها نیاز به سرویس کمتری دارند.

مدت زمان کارایی تین کلاینت ها:

از جمله از مهمترین نکات در خصوص تین کلاینت ها که آنها را به انتخاب مناسبی برای استفاده در دفاتر انلاین مبدل می کند. مدت زمان آماده باش و بوت تین کلاینت ها می باشد. تین کلاینت ها فن ندارند و به دلیل این است که تجهیزاتی که در تین کلاینت ها استفاده می شوند کم مصرف و تولید حرارت کم می کند. و همین امر باعث سرعت پردازش و مدت زمان اماده باش بهتری خواهد بود. بطوریکه اگر هفت روزه هفته شبانه روز تین کلاینت شما روشن باشد سرعت آن و مدت زمان آماده باش آن تغییری نخواهد کرد.

در نتیجه مطالب بیان شده باید گفت با توجه به اینکه دفاتر آنلاین برحسب تخصص خاص بیشترین کارایی را برای کسب و کار ما خواهند داشت. بنابراین استفاده از تجهیزات مناسب ضمن سرعت بخشیدن به عملکرد ما و صرف هزینه های مناسب برای تجهیزات کارامد می تواند خیال ما را نسبت به انجام کارهای مختلف آسوده نگه دارد.

با توجه به اینکه دفاتر انلاین به این معنی می باشد که شما نیازی به دفاتر و تجهیزات فیزیکی ندارید. ولی این اصل را باید در نظر بگیرید که در بازار امروز رقابت به شکل گسترده تری شما را وادار می کند. تا هر روز متناسب با تغییرات خود و کسب و کارتان را ارتقا دهید. پشتیبانی و انجام خدمات انلاین برای مشتریان بمنظور جلب رضایت و اعتماد آنها بسیار کارامد است. و شما را به نسب رقبا برتری خواهد بخشید. در ابعاد گسترده پشتیبانی از طریق گوشی تلفن همراه یا لپ تاپ هایی که به مراتب ظریف و حساس می باشند کارآمد نبوده و یک فکر اساسی برای گسترش کسب و کار شما نخواهد بود.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02188970170 09128581120 info@imennet.net