• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

 

 

لینوس توروالدز به‌عنوان مخترع لینوکس به‌تازگی در مصاحبه‌ای که به مناسبت 25 سالگی سیستم عامل لینوکس انجام شده بود در رابطه با عدم علاقه خود به شبکه‌های اجتماعی اظهارنظر کرد.

 

لینوس توروالدز به‌عنوان مخترع لینوکس به‌تازگی در مصاحبه‌ای که به مناسبت 25 سالگی سیستم عامل لینوکس انجام شده بود در رابطه با عدم علاقه خود به شبکه‌های اجتماعی اظهارنظر کرد.
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، لینوس توروالدز در یک مصاحبه تمام‌عیار با لینوکس ژورنال اظهار کرد که: «من به طور قطع از شبکه‌های اجتماعی مدرن مثل توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام بیزارم. این یک بیماری است و به نظر می‌رسد که رفتارهای بد را تشویق می‌کند.»
توروالدز که اغلب برای اظهار نظرهای تند یا متفاوت آنلاین خود موردانتقاد قرار گرفته است در ادامه بیان کرد که: «من فکر می‌کنم که بخشی از آن مشابه با کاری است که ایمیل انجام می‌دهد و همان‌طور که پیش‌ از این نیز گفتمT در اینترنت هیچ‌کس نمی‌تواند نرمی و لطافت شما را بشنود. زمانی که با کسی به‌صورت مستقیم صحبت نمی‌کنید تمامی نشانه‌های اجتماعی طبیعی را از دست می‌دهید.»
البته او درست می‌گوید و برخی از نظریه‌پردازان بر این باورند که 95 درصد از ارتباطات غیرکلامی که شکل و ظاهر واقعی در آنها کم می‌شود، تنها نیمی از پیامی که می‌خواهید به مخاطب برسانید، به او می‌رسد.
توروالدز اعلام کرد که برای او ایمیل هنوز به‌صورت بسیار مناسبی جوابگو است زیرا ایجاد آن نیازمند تلاش و تفکر است و :«کلیت مدل لایک کردن و به اشتراک‌گذاری به‌دردنخور است. هیچ تلاش و کنترل کیفیتی در آن دیده نمی‌شود.»
او همچنین اعلام کرده است که در هیچیک از شبکه‌های اجتماعی‌ عضویت ندارد و یکی از اعتراض‌های او به قابلیت ناشناس بودن در شبکه‌های اجتماعی است.
او فکر می‌کند که به ناشناس بودن بیش از حد بها داده شده است و برخی افراد ناشناس بودن را با حریم خصوصی اشتباه می‌گیرند و تصور می‌کنند که مراقبت از حریم خصوصی یعنی مراقبت از ناشناس بودن که البته به عقیده او این تفکر اشتباه است.

 

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net