• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

 

 

​​​​​​​فیس‌بوک برخلاف تمام رسوایی‌های امنیتی و اطلاعاتی همچنان وضعیت خوبی را از لحاظ مالی و افزایش کاربران در نخستین فصل سال جاری میلادی برای خود به ثبت رسانده است.

 

​​​​​​​فیس‌بوک برخلاف تمام رسوایی‌های امنیتی و اطلاعاتی همچنان وضعیت خوبی را از لحاظ مالی و افزایش کاربران در نخستین فصل سال جاری میلادی برای خود به ثبت رسانده است.
فیس‌بوک در چند سال اخیر به شدت از سوی نهادهای سیاسی، دولتی و غیردولتی در جهان به خصوص ایالات متحده آمریکا تحت فشار قرار گرفته و بارها جریمه‌های سنگینی را به خاطر سهل‌انگاری و همکاری با مؤسسات تحقیقاتی و افشای اطلاعات خصوصی کاربران و نقض حریم خصوصی آنها متحمل شده است، حالا به نظر می‌رسد که همه این موارد نتوانسته جلوی موفقیت و محبوبیت این شبکه اجتماعی را بگیرد چرا که فیس‌بوک با انتشار گزارش مالی خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نشان داد که همچنان آمار کاربرانش رو به افزایش گزارش شده که این امر برای یک شبکه اجتماعی بسیار افتخارآمیز به شمار می‌رود.
به گزارش ایتنا از ایسنا، فیس‌بوک در این گزارش که در وب سایت the verge آمده است، اعلام کرده در این بازه زمانی ۲.۳۸ میلیارد کاربر ماهانه از فیس‌بوک استفاده کردند که ۲.۵ درصد بیشتر از آمار مربوط به آخرین فصل از سال گذشته میلادی بوده است. همچنین آمار کاربران فعال روزانه فیس‌بوک نیز از مرز ۱.۵۶ میلیارد نفر عبور کرده که نسبت به فصل گذشته که ۱.۵۲ میلیارد نفر بوده، یک رشد و افزایش ۲.۶۳ درصدی را تجربه کرده است.
به طور کلی می‌توان ادعا کرد که فیس‌بوک در دو فصل گذشته رشد و افزایش قابل ملاحظه‌ای را از لحاظ تعداد کاربران فعال در این پلت‌فرم برای خود به ثبت رسانده است.
انتشار این گزارش ارزش سهام فیس‌بوک را با رشد قابل قبولی مواجه کرد و آن را به شاخص ۱۹۷.۸۴ دلار رساند که در مقایسه با پایین‌ترین آمار مربوط به ماه دسامبر سال گذشته که معادل ۱۲۴.۰۶ دلار بود، شاهد یک رشد ۸.۳ درصدی بوده است که البته فعالان وال‌استریت جریمه احتمالی فیسبوک را نیز در این ارزش‌گذاری سهام آن در نظر گرفته‌اند.
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران برآورد کرده‌اند که مبلغ جریمه فیس‌بوک که تحت تأثیر نقض حریم خصوصی کاربران گریبانگیر آن خواهد شد، حدود سه تا پنج میلیارد دلار خواهد بود.

 

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net