• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170
مقایسه تین کلاینت با لپ تاپ * تفاوت

اینکه تین کلاینت یا لپ تاپ یا مینی پی سی برای شما بهتر است بستگی به نیازهای محاسباتی شما دارد. در سال های اخیر معیارهای مختلفی برای بررسی تفاوت و مقایسه تین کلاینت با لپ تاپ و خرید این دستگاه ها وجود داشت. به گزارش شرکت ایمن شبکه هوشمند، تفاوت تین کلاینت و لپ تاپ بستگی به نوع کامپیوتر مورد نیاز شما دارد. در سال های گذشته شرایط مختلفی برای خرید کامپیوتر یا لپ تاپ وجود داشت. اما مهمترین معیار برای خرید این دستگاه ها نیاز شما است.

معیار مقایسه تین کلاینت با لپ تاپ یا مینی پی سی این است که باید ببینید با این سیستم چه خواهید کرد. آیا قصد دارید به پروژه های گرافیکی سنگین بپردازید؟ یا قصد دارید بازی کنید؟ یا مثلا برنامه نویسی، کار مالی یا مصارف خانگی و عمومی ​​انجام می دهید؟ بنابراین ابتدا باید تصمیم بگیرید که هدف از خرید کامپیوتر، تین کلاینت یا لپ تاپ چیست و سپس به دنبال نوع آن بگردید. در عصر امروز، با توجه به پیشرفت فوق العاده تکنولوژی، لپ تاپ های جدیدتر و تین کلاینت ها وارد بازار شده اند که کاربرد وسیع تری دارند. البته ناگفته نماند که این سیستم جدید همچنان مزایا و معایبی دارد که در این گزارش به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای خرید لپ تاپ در مقایسه با تین کلاینت

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزیت های لپ تاپ قابلیت جابجایی آن است. این ویژگی استفاده از لپ تاپ را در هر زمان و مکانی که به آن نیاز دارید آسان می کند. لپ تاپ های با باتری اجازه می دهند تا چندین ساعت در صورت عدم وجود برق به طور ایمن از آن استفاده کنند.

به همین ترتیب، یکی دیگر از ویژگی های لپ تاپ ها این است که اندازه آن ها در مقایسه با کامپیوترها کوچکتر است و به ماوس و کیبورد و همچنین مانیتور مجزا نیاز ندارند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این دستگاه ها در مقایسه تین کلاینت با لپ تاپ، کم مصرف بودن آن هاست. در مقایسه با کامپیوتر، لپ تاپ ها برق کمتری مصرف می کنند و مصرف برق آنها حدود 90 وات است.

همچنین بخوانید: تفاوت تین کلاینت و زیرو کلاینت

بررسی معایب خرید لپ تاپ

در تفاوت تین کلاینت و لپ تاپ ها باید اشاره کنیم که اکثر لپ تاپ ها در مورد ارتقاء قطعات بسیار محدود هستند و تنها چیزی که می توان آن را ارتقا داد حافظه رم و حافظه داخلی است. اما امکان ارتقاء کارت گرافیک یا پردازنده در آن ها وجود ندارد.

  • باتری های لپ تاپ نیز پس از استفاده زیاد نیاز به شارژ دارند و ممکن است پس از مدتی طولانی نیاز به تعویض باتری داشته باشید.
  • لپ تاپ ها به دلیل اندازه کوچک، وزن و قیمت بالایشان بیشتر دزدیده می شوند.
  • اگر زیاد از آن ها استفاده کنید، ممکن است بیش از حد گرم شوند، بنابراین به یک فن خنک کننده نیاز است.
  • در مقایسه قیمت تین کلاینت با لپ تاپ، قیمت نهایی لپ تاپ بسیار گران تر از خرید تین کلاینت hp است.
  • در صورتی که لپ تاپ شما خراب شود، به یک متخصص نیاز دارید، و اغلب هزینه پشتیبانی آن بالاست.
  • لپ تاپ ها بیشتر برای دانش آموزان و نویسندگان مناسب هستند زیرا همه کاره هستند.

تین کلاینت یا لپ تاپ

مزایای خرید تین کلاینت در مقایسه با لپ تاپ ها

تین کلاینت ها و کامپیوترهای کوچک که ابعاد بسیار کوچکی دارند به راحتی پشت مانیتور یا روی میز قرار می گیرند. به لطف این ویژگی، آن ها فضای کمتری را اشغال می کنند.

  • رم، هارد دیسک و پردازنده را می توان در تین کلاینت ارتقا داد.
  • از آنجایی که اطلاعات را می توان روی سرور در تین کلاینت ها ذخیره کرد، خطر سرقت یا از دست رفتن داده ها کمتر است.
  • در بررسی تفاوت تین کلاینت و لپ تاپ، تین کلاینت مصرف برق کمتری دارند. توان مصرفی این دستگاه حدود 50 وات می باشد.

تین کلاینت یا لپ تاپ کدام بهتر است؟

در ادامه این گزارش، به مقایسه تین کلاینت با لپ تاپ می پردازیم و شما را با مزایا و معایب تین کلاینت آشنا می کنیم، پس با ما همراه باشید. یکی از مزایای تین کلاینت ها و مینی پی سی این است که داغ نمی شوند. چون فن لس می باشند. تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها بدون فن هستند، و در عوض از دستگاهی به نام هیت سینک برای جذب گرمای تولید شده توسط پردازنده و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد استفاده می کند.
یکی دیگر از مزیت های تین کلاینت و زیرو کلاینت عدم آلودگی صوتی به دلیل عدم وجود فن است. عمر مفید دستگاه تین کلاینت 10 سال می باشد. همچنین تین کلاینت ها می توانند 24/7 بدون گرم شدن بیش از حد یا خاموش شدن روشن بمانند و از آن استفاده کنید.

بد نیست بدانید هزینه های مربوط به پشتیبانی از این دستگاه بسیار کم بوده و به دلیل عدم وجود قطعات مکانیکی نیازی به حضور متخصص نیست. توجه داشته باشید که گرافیک های نصب شده روی تین کلاینت ها روی آنبورد هستند. توجه داشته باشید که انتخاب تین کلاینت یا لپ تاپ باید بر اساس حافظه و رم مورد نیاز کاربر باشد. تین کلاینت و زیرو کلاینت برای کاربران اداری و سازمان ها و همچنین کاربران خانگی که نیازی به جابجایی دستگاه ندارند مناسب است.

تفاوت تین کلاینت با لپ تاپ

معایب تین کلاینت در مقایسه با لپ تاپ ها

پس از بررسی تفاوت و مقایسه تین کلاینت با لپ تاپ thin client vs laptop، نوبت به بیان صادقانه کاستی های این دستگاه می رسد تا افراد باهوش امروزی با دانش کافی به سراغ تین کلاینت بروند. به دلیل عملکرد ضعیف پردازش گرافیکی در این دستگاه به طور معمول، این دستگاه ها را می توان برای مواردی مانند وبگردی و کارهای اداری استفاده کرد و برخی از انواع تین کلاینت را می توان برای کارهای گرافیکی سبک و نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ استفاده کرد. اما به دلیل محدودیت در توسعه سخت افزار و پردازش ضعیف گرافیکی، بهتر است از آن برای کارهای گرافیکی استفاده نشود.

فضای ذخیره سازی کم در تین کلاینت ها باعث شده که برخی از نسخه های تین کلاینت فضای هارد دیسک بسیار کمی داشته باشند یا نتوانند از هارد دیسک استفاده کنند. در مقایسه تین کلاینت و لپ تاپ باید بیان کنیم که تعویض قطعات تین کلاینت سخت است. اگر قطعه ای در یک کلاینت شکسته شود، تعمیر تین کلاینت و انتخاب جایگزین آن آسان نیست. همچنین در بیشتر موارد نمی توان آن ها را تغییر داد.

بیشتر بخوانید: 6 نکته درباره امنیت تین کلاینت ها

بررسی تفاوت قیمت تین کلاینت و لپ تاپ

قیمت تین کلاینت ها از 3 میلیون شروع می شوند در حالی که لپ تاپ ها از 6 میلیون شروع می شوند. به همین دلیل قیمت لپ تاپ ها دو برابر تین کلاینت ها است. امیدوارم با مطالعه این مقاله، تفاوت و مقایسه تین کلاینت با لپ تاپ را یاد گرفته باشید. اما بهتر است بدانید که اگر صاحب دفتر یا کسب و کار یا سازمانی هستید که نیاز به کارهای گرافیکی زیادی ندارید، برای صرفه جویی در هزینه و اشغال فضای کمتر و بهره مندی از آن، از تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها استفاده کنید.

یکی از کاربردهای این دستگاه استفاده از تین کلاینت در کافی نت ها است که بسیار کاربردی می باشد. اگر می خواهید یک کامپیوتر شخصی برای مصارف خانگی تهیه کنید، می توانید یک تین کلاینت برای این منظور خریداری کنید. به طور کلی استفاده از کیس های کامپیوتری جز در موارد خاص توصیه نمی شود.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02188970170 09128581120 info@imennet.net