• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

 

 

اگر چه امروزه نیاز به نصب سیستم‌های حفاظتی در سطح جهان بیش از پیش افزایش داشته، اما طی ماه‌های اخیر تقاضای مردم ایران نسبت به نصب سیستم‌های حفاظتی از قبیل دوربین مدار بسته و دزدگیر افزایش چشمگیری داشته است.

 

اگر چه امروزه نیاز به نصب سیستم‌های حفاظتی در سطح جهان بیش از پیش افزایش داشته، اما طی ماه‌های اخیر تقاضای مردم ایران نسبت به نصب سیستم‌های حفاظتی از قبیل دوربین مدار بسته و دزدگیر افزایش چشمگیری داشته است.
به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام شرکت مهندسی نیتاران پارس، در تلاطم بازار اقتصادی کشور، مردم توجه بیشتری به امنیت خانه و اموال خود می‎‌کنند و البته نیروی انتظامی نیز مشوق مردم در تجهیز اماکن به سیستم‌های امنیتی و به‌ویژه دوربین مدار بسته است.
به گفته  مرتضی پرهیزکاری مدیر فروش شرکت نیتاران: از سه ماهه نخست امسال، تقاضای فروش و نصب سیستم‌های مدار بسته بسیار بیشتر از مدت مشابه خود در سال گذشته بوده است.
این فعال حوزه تجهیزات امنیتی بیان کرد: فروش امسال ما تقریبا در حدود ۳ برابر سال گذشته بوده که از این میزان، بیشتر تقاضا مربوط به نصب دوربین‌های مدار بسته و همچنین نصب دزدگیر است. شاید یکی از دلایل این افزایش تقاضا همین مسئله تلاطم در بازار اقتصادی باشد که طبیعتا موجب می‌شود مردم توجه بیشتری به حفظ اموال خود داشته باشند. ما در این شرکت سه دپارتمان سیستم‌های حفاظتی، سانترال و همچنین طراحی سایت داریم که افزایش فروش در بخش دوربین مداربسته کاملا محسوس است.
وی همچنین در مورد قابلیت تماشای تصاویر دوربین‌ها از طریق موبایل و راه دور افزود: اغلب مشتریان ما قابلیت انتقال تصویر موبایل را سفارش می‌دهند و تمایل دارند که بتوانند تصاویر را از طریق موبایل و از راه دور ببینند. این قابلیت فقط نیاز به یک شبکه اینترنت دارد که به دستگاه ذخیره ساز دوربین‌ها متصل می‌شود و این امکان را می‌دهد که بتوان تصاویر را از راه دور کنترل کرد یا بتوان آنها را در جای دیگری ذخیره کرد.
با افزایش سرعت اینترنت در کشور، امکان تماشای مستقیم تصاویر دوربین‌های مداربسته نیز میسر شده و همین امر سبب شده تا مردم بتوانند کنترل و نظارت بیشتری روی اموال خود داشته باشند.
دوربین مداربسته نقش بازدارندگی دارد
سیستم‌های مداربسته نه تنها موجب نظارت و کنترل بیشتر روی محیط تحت پوشش خود می‌شوند بلکه عامل بازدارندگی در جرم و جنایت دارند. بسیاری از سارقان و مجرمان در اعترافات خود به صراحت اذعان می‌کنند که از ارتکاب به جرم در محیط‌های مجهز به دوربین پرهیز کرده‌ و ترجیح داده‌اند که به اماکنی که مجهز به دوربین و دزدگیر نیستند، دستبرد بزنند. این عامل بازدارندگی در سطح دنیا نیز به اثبات رسیده است.
نیاز سیستم‌های مداربسته به بازرسی دوره‌ای
امروزه بسیاری از اماکن عمومی و خصوصی کشور به دوربین‌های مداربسته مجهز شده‌اند اما این نیاز همچنان در بسیاری از نقاط احساس می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که بخش زیادی از سیستم‌های امنیتی موجود نیز فرسوده شده‌اند و قابل اطمینان نیستند. از آنجا که سیستم‌های مداربسته نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند در برخی موارد مشاهده شده که به‌دلیل عدم بررسی‌های دوره‌ای، کل سیستم یا بخشی از آن از کار افتاده است.
پویا معصومی کارشناس فنی شرکت نیتاران در این باره بیان کرد: متاسفانه بسیار دیده می‌شود که مردم به مسئله نگهداری و بررسی دوره‌ای دوربین‌ها توجه نمی‌کنند و خیلی از مواقع دوربین‌ها یا سیستم ذخیره‌سازی دوربین‌ها عملا از کارافتاده‌اند بدون آن که کسی از این خرابی اطلاعی داشته باشد. به همین دلیل شدیدا توصیه می‌کنیم که مردم حتما سیستم‌های مدار بسته را به‌صورت دوره‌ای حداقل چند ماه یکبار بررسی کنند تا در مواقع نیاز دچار مشکل نشوند.

 

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net