• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

دانستن اینکه شرکتی که با آن تجارت می کنید هک شده است می تواند دلسرد کننده باشد. متأسفانه ده ها شرکت از جمله LinkedIn ، Target ، Uber ، Bank of America و Home Depot در چند سال گذشته نقض داده ها را تجربه کرده اند. با یک جستجوی سریع اینترنتی سؤالات ، نگرانی ها و شکایات بی شماری درباره نقض داده ها نمایش داده خواهد شد. EuphioMachine کاربر Reddit می گوید: “من نامه ای را از طریق سرویسی دریافت کرده ام که هرگز خودم از آن استفاده نکرده ام و به من اطلاع داده اند که کارفرمای من اطلاعات من را در وب سایت آنها ثبت کرده است و هک شده است.” “ظاهرا آنها قادر به دیدن ایمیل، نام، شماره تلفن، آدرس و شماره بیمه من بودند.”

آیا می دانید چگونه اطلاعات شخصی خود را ایمن نگه دارید؟ اگر تاکنون یک محصول یا خدمات آنلاین خریداری کرده اید ، مالیات خود را بصورت آنلاین ارسال کرده یا یک فرم استخدامی را با نام ، تاریخ تولد و شماره بیمه خود پر کرده اید ، اطلاعات شما می تواند در خطر باشد.
خبر خوب این است که شما می توانید اقداماتی را برای محافظت از داده های خود انجام دهید. در اینجا مواردی را که باید برای جلوگیری از قربانی شدن خود بدانید، قرار دارد.

چگونه اطلاعات شخصی خود را ایمن نگه دارید – 5 نکته برتر

اگرچه نمی توان از نقض کامل داده ها جلوگیری کرد ، مراحلی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن خطر استفاده کنید ، از جمله موارد زیر.

1. در مراقبت از داده های خود بی پروا باشید

به نظر می رسد بسیاری از مشاغل خرده فروشی هنگام چک کردن، ایمیل ، کد پستی یا شماره تلفن شما را درخواست می کنند. بیشتر این اطلاعات برای تحقیقات و هدف گیری بازاریابی استفاده می شود. اما باید بدانید که لازم نیست هیچکدام از آنها را بصورت حضوری یا آنلاین منتشر کنید (مگر اینکه چیزی را برای شما ارسال کرده باشند). از پرسیدن اینکه چرا این اطلاعات برای تکمیل خرید ضروری است، نترسید.

هنگام تکمیل برنامه های تأمین اعتبار در فروشگاه ها یا ارسال شماره کارت های اعتباری برای پرداخت های خودکار ، لازم است اطلاعات شخصی بیشتری را ارائه کنید. اما قبل از انجام این کار مطمئن شوید، هر قطعه داده ای که ارائه می دهید واقعا توسط موسسه کاملاً مورد نیاز است.

2. بدانید که چگونه اعلان های نقض اطلاعات را پیدا کنید

پاسخ صحیح به یک اعلان نقض داده ها متفاوت است. اگر از طریق نامه به شما اطلاع داده شد که تخلف رخ داده است ، و اگر داده های شما در معرض خطر قرار دارد، مراحل لازم را انجام دهید، اما در صورت دریافت اعلان از طریق ایمیل ، محتاط باشید. این اعلان ها می توانند نادرست باشند و توسط هکرهایی خود را به عنوان شرکت های قانونی جا زده اند و حاوی پیوندها یا پیوست های مخرب باشد، ارسال شده باشند.
همه تخلفات به مردم اعلام نشده است. برای دیدن آخرین تخلفات یا بررسی اینکه آیا یک شرکت هک شده است ، به privacyrights.org/data-breach مراجعه کنید.

3. سوابق پزشکی و مزایای بیمه خود را نظارت کنید

همه ما شنیده ایم که شماره کارتهای اعتباری به سرقت رفته و برای خرید غیرمجاز مورد استفاده قرار گرفته است ، اما کارتهای بیمه درمانی چیست؟ در سال 2018 تعداد 87765 مورد سرقت هویت پزشکی و بیمه ای وجود داشته است، یک شماره نگران کننده برای یک نوع سرقت هویت که اغلب مورد بحث قرار نمی گیرد.
وقت بگذارید تا به طور دوره ای مزایای بیمه درمانی پرداخت شده خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کسی در هنگام معالجه، خود را به جای شما معرفی نکرده باشد و به محض اینکه دیگر نیازی به مدارک پزشکی نداشتید، حتماً تمام اسناد پزشکی را از بین ببرید.

4. به طور مداوم حساب های خود را کنترل کنید

صورت حساب های کارت اعتباری ، صورت های بانکی ، مطالبات بیمه و سایر حسابهای مالی را بطور مرتب بررسی کنید. همیشه بررسی کنید تا مطمئن شوید سوابق ورود به سیستم با تاریخ ورود به سیستم مطابقت دارد و به دنبال فعالیت مشکوک باشید.
شما همچنین باید سابقه درآمدهای تأمین اجتماعی خود را رصد کنید. هر زمان ممکن است، اعلان ها را برای فعالیت مشکوک در همه حساب های خود (مالی یا غیره) فعال کنید.

5. انجام ممیزی رمز عبور

در حالی که باید بارها و بارها رمزهای عبور خود را تغییر دهید ، مهمتر است که برای هر حسابی که دارید یک رمزعبور قوی داشته باشید.
اگر برای پیگیری رمزهای عبور خود مشکل دارید، استفاده از یک مدیر رمز عبور می تواند کمک کند. هر زمان که امکان آن وجود دارد، از احراز هویت دو عاملی نیز استفاده کنید.

پس از نقض داده چه باید کرد؟

شما می توانید تمام اقدامات احتیاطی صحیح را انجام داده و همچنان قربانی نقض اطلاعات شوید. اما حتی اگر مطلع شوید که اطلاعات شخصی شما فاش شده است ، هنوز نیازی به نگرانی نیست. اولین قدم این است که بدانیم چه نوع اطلاعاتی در معرض خطر قرار گرفته است و سپس مشخص می شود که مرحله بعدی چه کاری باید انجام شود.

انواع اطلاعات سرقتی

اطلاعات به سرقت رفته در سه دسته تقسیم بندی می شوند:

ریسک حداقلی: هر نوع داده ای که مستقلا به راحتی پیدا شود ، مانند نام اول ، میانه ، آخر یا نام خانوادگی ، تاریخ تولد یا آدرس فعلی و قبلی شما ، هکر از این اطلاعات سود خاصی نخواهد برد، مادامی که تمام اطلاعات همین موارد باشد. مراقب هر اتفاق مشکوکی باشید ، اما مراحل اضافی در این مرحله احتمالاً ضروری نیست.

ریسک متوسط: اگر یک هکر به آدرس ایمیل یا شماره کارت های اعتباری شما دسترسی پیدا کرده است، زمان آن رسیده است که فعال باشید. مراقب درخواست ها یا پیوندهای عجیب و غریب، ایمیل های مشکوک خود باشید. در مورد حساب (های) به خطر افتاده خود به موسسه مالی اطلاع دهید، درخواست کارت های جایگزین کرده و کارتهای فعلی خود را مسدود کنید. خوشبختانه ، به دلیل بندهای مسئولیت، هزینه های کلاهبرداری در کارتهای اعتباری آسان است ، اما کارتهای debit همیشه همان حمایت را ندارند.

خطر جدی: اگر شماره بیمه، اطلاعات گذرنامه، شماره حساب بانکی یا کد امنیتی کارت اعتباری شما به خطر بیفتد ، باید سریع عمل کنید. یک هکر می داند با شماره حساب بانکی یا کد امنیتی کارت اعتباری شما، قبل از اینکه شما یا مؤسسه مالی شما حساب شما را مسدود کند، یک پنجره زمانی محدود دارد، بنابراین سعی می کنند در کمترین زمان بیشترین آسیب را وارد کنند. اگر فکر می کنید داده های شما به خطر افتاده اند. فوراً با بانک یا ارائه دهنده کارت خود تماس بگیرید و با یک نماینده قانونی آن شرکت صحبت کنید تا اقدامات مناسب را انجام دهد.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net