• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

شرکت فرانسوی اشنایدر الکتریک که در سال ۱۸۳۶ میلادی تأسیس شده است، یکی از معروف‌ترین و معتبرترین شرکت‌های فعال در زمینه تولید و فروش تجهیزات الکتریکی است. شرکتی که حوزه‌ی کاری آن در سال‌های متمادی پیشرفت عمده‌ای داشته و روزگاری فعالیت آن محدود به تولید تجهیزات الکتریکی، تجهیزات توزیع و انتقال برق و تجهیزات مهندسی صنایع بود، اکنون به‌عنوان یکی از رهبران اصلی بازار در حوزه مدیریت انرژی، خودکارسازی و کنترل، خودکارسازی مراکز داده ها و صنایع بزرگ تبدیل شده است. شرکتی که بالغ بر ۱۵۳ هزار نفر کارمند داشته و در فهرست وب‌سایت فوربس در رتبه ۲۷۹ قرار دارد، امروزه راه‌حل‌های قدرتمندی در زمینه صنایع نفت و گاز، معدن، صنعت بهداشت و درمان و سرویس های ابری ارائه می‌کند. نیازی به گفتن نیست که محصولات شبکه اشنایدر یکی از معتبرترین محصولات و تجهیزات پسیو شبکه (passive) هستند. کابل های مسی و فیبرنوری این شرکت می‌توانند به خوبی و بدون مشکل از استانداردهایی مانند 10G Ethernet پشتیبانی کنند.

خطر کابل های تقلبی وارد شده به بازار

کیفیت بالای محصولات این شرکت باعث شده است تا برخی افراد سودجو اقدام به فروش و تولید کابل های تقلبی کنند. که در نهایت باعث می‌شود خریداران در زمان خرید محصولات اصلی این شرکت دچار تردید شوند. به همین علت خریداران ممکن است بدون آگاهی کابل های تقلبی شبکه که به ظاهر از سوی این شرکت تولید شده است را خریداری کنند. که همین مسئله در آینده صدمات جبران ناپذیری را به آن‌ها وارد می‌کند که کابل کشی شبکه مجدد، جایگزینی سوکت‌ها و مهم‌تر از آن پرداخت هزینه نصب مجدد تنها بخشی از ضرر و زیان‌ها است. متاسفانه مدتی است برخی کابل‌های اشنایدر متفرفه در کنار بهترین کابل های شبکه اصلی در بازار به فروش می‌رسند. اما چگونه می‌توانیم این مسئله را تشخیص دهیم؟

چگونه کابل تقلبی را تشخیص دهیم؟

در ارتباط با محصولات اصلی این شرکت وجود کد شناسایی و هولگرام تا حد زیادی برای شناسایی اصل بودن محصولات قابل استفاده است. در ارتباط با تشخیص کابل‌های تقلبی از نمونه اصلی توجه به یکسری مشخصات ظاهری این دغدغه را برطرف می‌کند. کابل های تقلبی فاقد شماره سریال هستند که امکان پیگیری را غیر ممکن می‌کنند. در کابل‌های تقلبی به‌جای مس خالص از مواد و فلزات هادی نامناسب متفرقه‌ای استفاده می‌شود. که این مسئله باعث می‌شود فرایند انتقال داده‌ها و سیگنال‌ها به درستی انجام نشده و قطعی‌های مکرر شبکه را به وجود آید. در ساخت کابل های تقلبی از مواد دست دومی استفاده می‌شود که این مسئله توان عملیاتی کابل را به‌شدت کاهش داده و اجازه نمی‌دهد سیگنال‌ها به درستی انتقال پیدا کنند.

ضعیف شدن سیگنال‌ها باعث می‌شود بسته‌ها و بارداده‌ها با ضریب خطای بالایی به مقصد برسند که هدررفت پهنای باند را به همراه خواهد داشت. در کابل های تقلبی پیچش کابل کم بوده و در اصطلاح کابل حالت افتادگی دارد. که به‌شدت روی کیفیت و کارایی تأثیرگذار است. دقت کنید کابل های تقلبی از عایق نه چندان مقاومی استفاده می‌کنند. که همین مسئله کابل‌ها را در برابر نویزها و امواج الکترومغناطیس به شدت آسیب پذیر می‌کند.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net