در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541

مزایای استفاده از روتر میکروتیک در شبکه

مزایای استفاده از روتر میکروتیک در شبکه

روتر میکروتیک شما را قادر میسازد تا در کم ترین زمان ممکن بتوانید کلیه سرویس های شبکه را پیاده سازی کنید و با یک مدیریت متمرکز بسیاری از سرویسهای شبکه را به شما اریه میدهد که دارای انواع پورتهای متنوع از قبیل وایرلس و کابل شبکه و فیبر نوری میباشد.

##catname##
 0  دیدگاه  1397/12/1 

روتر میکروتیک در شبکه

روتر میکروتیک شما را قادر میسازد تا در کم ترین زمان ممکن بتوانید کلیه سرویس های شبکه را پیاده سازی کنید. سیستم عامل این دستگاه Router OS می باشد که به سادگی بر روی دستگاه روتر نصب شده و قابل تنظیم است و همچنین برای اکثر سناریوهای شبکه قابلیت انعطاف زیادی دارد. کمپانی میکروتیک در حال حاضر یکی از برترین کمپانی های است که در زمینه ارائه خدمات شبکه فعالیت میکند و مشتریان این شرکت کمپانی های چون ناسا، زیمنس، موتوراولا، اچ پی می باشند. در مقایسه با دستگاه های دیگر نصب و پیاده سازی این روتر بسیار کم هزینه میباشد بطوری که شما به راحتی میتوانید یک شبکه وایرلس و کابلی بسیار خوب داشته باشید و همچنین کارمندان این شبکه ها را کنترل کنید.


در مجموع خدمات این روتر هوشمند به شرح زیر میباشد :

1. رابطه کاربری بسیار حرفه ای و همچنین کاربرپسند

میکروتیک در واقع یک آچار فرانسه و ابزار حرفه ای برای کنترل و مدیریت و پشتیبانی شبکه میباشد. با استفاده از رابط کاربری آن به سادگی میتوانیم در کمترین زمان ممکن یک شبکه کاملا حرفه ای طراحی کنیم.

2. راه اندازی پهنای باند اینترنت یک سازمان (Internet Sharing) و کنترل ترافیک شبکه(Queue)

در این روش اینترنت از طریق این روتر در شبکه به اشتراک گذاشته میشود که به طرز باورنکردنی سرعت دسترسی به اینترنت را زیاد میکند.قطعا استفاده از روتر میکروتیک به جای مودم های ADSL پیشنهاد میشود.

3.به اشتراک گذاری چندین پهنای باند (Load Balancing)

با استفاده از اکثر روتربردهای میکروتیک ما میتوانیم تا 4 پهنای باند را در شبکه به اشتراک بگذاریم. برای این مسئله مکانیزم های متفاوتی وجود دارد به عنوان مثال میتوانیم تعریف کنیم که اگر یک پهنای باند قطع شد بصورت اتوماتیک از پهنای باند دوم به افراد اینترنت داده شود.

4. کنترل سطح دسترسی افراد به اینترنت (Firewall)

همانطور که میدانید وظیفه اصلی Firewall کنترل ترافیک وروردی خروجی از شبکه میباشد. میکروتیک با استفاده از برنامه Firewall خود میتواند در سطح لایه 2 و 3 شبکه عملیات Filtering را انجام دهد. این به این معناست که به راحتی میتوانیم بر اساس مفاهیم IP Address و Mac Address اعمال محدودیت کنیم مثلا بگوییم IP 192.168.10.2 دسترسی به اینترنت نداشته و فقط IP 192.168.10.3 دسترسی به اینترنت داشه باشد.

5.ارتباط شعب سازمان با استفاده از تکنیک های وایرلس، vpn ،MPLS و...

یکی از تکنیک های فوق العاده برای ارتباط شعب یک سازمان استفاده از بستر شبکه های بیسیم (Wireless)  میباشد. تخصص اصلی کمپانی میکروتیک در زمینه وایرلس بوده و در سال های اخیر جایگزین بسیار خوبی برای دستگاه های گران قیمت قدیمی شده است. به عنوان مثال ما میتواینم با استفاده از روتر بردهای وایرلس میکروتیک اینترنت را از دفتر مرکزی به شعب دیگر انتقال داده و در هزینه اجاره پهنای باند برای شعب دیگر صرفه جویی کنیم.

6.دسترسی از راه دور به سازمان با استفاده از تکنیک هایNATوVPN

با استفاده از این تکنیک هامیتوانیم از خارج از محیط سازمان خودمان به منابع داخلی شبکه مانند سرورها، روترها و دستگاه های دیگر مثل دوربین های تحت شبکه متصل شده و آنها را کنترل کنیم. همچنین به راحتی از هر جای دنیا میتوانیم از راه دور فایل های خودمان را جا به جا کنیم. در روتر میکروتیک پیاده سازی این تکنینک ها نسبت به رقبای خود بسیار ساده تر میباشد.

7.راه اندازی سرویس هایHotspot، Proxy و Radius 

با استفاده از این روش ها میتوانیم برای دسترسی به شبکه محدودیت زمانی و حجمی در نظر بگیریم. به عنوان مثال در روش Hotspot ابتدا افراد به شبکه وصل شده و سپس از آنها برای برقراری ارتباط با اینترنت نام کاربری و کلمه عبور پرسیده میشود. این روش بهترین مدل استفاده از اینترنت در هتل ها، فرودگاه ها، رستوران ها و برج های مسکونی میباشد.

8.بهترین گزینه برای انتقال ترافیک سیستم های تلفنی هوشمند (VoIP)

با استفاده از روتر میکروتیک، میتوانیم ابتدا ارتباط شعب سازمان را برقرار کرده و سپس به راحتی صدا را ار روی بستر اینترنت به شعبه دوم منتقل کنیم.

9.تبدیل چندین شبکه به یک شبکه (Bridging)

این روش در میکروتیک بسیار حرفه ای و فوق العاده است. به این شکل که ما شبکه کابلی داخل سازمان و همچنین شبکه وایرلس را میتوانیم با سرعت بسیار بالا متصل کرده و از تنظیمات کمتری برای هر کدام استفاده کنیم.همچنین از این تکنیک برای ارتباط شعب سازمان هم استفاده میشود
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان بخش فنی ما به شماره تلفن 02166904541تماس حاصل فرمائید

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر