در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541
تفاوت دوربین‌های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه

امروزه دوربین‌های مداربسته اهمیت زیادی در حفظ امنیت اماکن مختلف عمومی و شخصی دارند و هر کسب‌وکاری برای گرفتن مجوز باید اقدام به نصب دوربین مداربسته کند. به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام ایده‌آل گستر، اگر شما هم به دنبال خرید دوربین مداربسته برای منزل یا محل کار خود هستید حتماً با جستجو بین سیستم‌های مداربسته...

 0  دیدگاه  1398/2/24 

دوربین های مداربسته

امروزه دوربین‌های مداربسته اهمیت زیادی در حفظ امنیت اماکن مختلف عمومی و شخصی دارند و هر کسب‌وکاری برای گرفتن مجوز باید اقدام به نصب دوربین مداربسته کند.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام ایده‌آل گستر، اگر شما هم به دنبال خرید دوربین مداربسته برای منزل یا محل کار خود هستید حتماً با جستجو بین سیستم‌های مداربسته مختلف، بین خرید دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته تحت شبکه مردد شده‌اید. در ادامه با همراه باشید تا با خواندن این متن بتوانید مدل متناسب با نیاز خود را خریداری کنید:به دلیل وجود این الزام بسیاری از کسب‌وکارها تنها برای اینکه مجوز بگیرند اقدام به خرید دوربین‌های مداربسته ارزان می‌کنند؛ اما باید توجه داشت که امنیت فضای کاری یا منزل شما وابسته به این سیستم است. در صورت پیش آمدن سرقت و اقدامات خلافکارانه پیگیری آن مستقیماً از طریق فیلم‌های ضبط شده دوربین مداربسته انجام می‌شود و اگر این تصاویر از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، به سر نخ خوبی نخواهید رسید و پیدا کردن سارق سخت‌تر می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید دوربین‌های مداربسته آنالوگ عموماً قیمت پایین‌تری نسب به انواع تحت شبکه دارند اما باید توجه داشت با توجه به انتقال دیتای این نوع دستگاه‌ها که از طریق سیم است هزینه کابل و کابل‌کشی وجود دارد؛ بنابراین اگر هزینه‌های کابل‌کشی آنالوگ را با IP مقایسه کنید از لحاظ قیمت تفاوت چشمگیری ندارند.روش دوربین‌های مداربسته برای ضبط و ارسال تصاویر قدیمی است. پس از اینکه تصاویر توسط دوربین‌های آنالوگ ضبط شد، از طریق کابل‌های کواکسیال منتقل می‌شوند و روی یک دستگاه (DVR) ذخیره‌سازی می‌شوند.

اما دوربین‌های مداربسته تحت شبکه عملکردی متفاوت دارند. تصاویر با استفاده از دوربین‌های دیجیتال ضبط می‌شوند و به صورت اتوماتیک توسط دوربین Encode می‌شوند و توسط پروتکل IP به صورت دیجیتال به شبکه کامپیوتری منتقل می‌شوند. در دوربین‌های مداربسته IP دستگاه ذخیره کننده NVR نام دارد.

از مهم‌ترین تفاوت‌های دوربین مداربسته IP با آنالوگ کیفیت تصاویر ذخیره‌شده است. تصاویر ضبط‌شده در دوربین‌های آنالوگ قابلیت بزرگ‌نمایی زیادی ندارند و شما نمی‌توانید بخش‌های یک تصویر را به‌اندازه کافی و با کیفیت لازم بزرگنمایی کنید؛ اما در دوربین‌های تحت شبکه با توجه به اینکه از ساختار دیجیتال برای دریافت تصاویر استفاده می‌شود و تعداد پیکسل‌هایی که از تصاویر دریافت می‌شود بسیار بالا است شما می‌توانید تصاویر با کیفیتی را ضبط کنید و به راحتی آن‌ها را بزرگ‌نمایی کنید.

بسیاری از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه دارای پورت SD Card هستند که در مواقع قطعی سرور،NVR و یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی، بتوانید تصاویر را ذخیره کنید و اطلاعاتتان از دست نرود.
در دوربین‌های IP می‌توانید با انتخاب یک جسم در صورت حرکت آن آلارم دریافت کنید و یا در صورت یک حرکت و یا اتفاق دوربین به شما ایمیل ارسال کند.
دوربین‌های مداربسته تحت شبکه قابلیت انتقال صدای دوطرفه را دارند؛ یعنی هر دوربین مجهز به میکروفون و خروجی بلندگو است که موجب مکالمه‌ی کاربران می‌شود؛ اما در دوربین‌های آنالوگ نیاز به دو زوج کابل و یک میکروفون است که این خود هزینه‌ای جداگانه دارد.

امنیت تصاویر در دوربین‌های تحت شبکه بیشتر است. به دلیل استفاده از کابل کواکسیال و کانکتورهای ساده و در کل استفاده از دستگاه آنالوگ، به راحتی می‌توان تصاویر دوربین آنالوگ را به دست آورد؛ IP خاص دزدیدن تصویر آن‌ها تقریباً محال است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر