در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541

آیا به اندازه کافی سرورهای خود را خنک می کنید ؟

آیا به اندازه کافی سرورهای خود را خنک می کنید ؟

امروزه بسیاری از مشاغل برای کارهای روزمره خود به سرورها اعتماد می کنند، دانستن اینکه چگونه سرورهای خود را به درستی خنک کنید ، می تواند خطر خرابی را به حداقل برساند.

 0  دیدگاه  1399/10/18 

امروزه بسیاری از مشاغل برای کارهای روزمره خود به سرورها اعتماد می کنند. اگر سرورهای شما به صورت محلی میزبانی می شوند ، باید توجه داشته باشید که کنترل مناسب دما نقش مهمی در عملکرد روان آنها دارد. دانستن اینکه چگونه سرورهای خود را به درستی خنک کنید ، می تواند خطر خرابی را به حداقل برساند . در نظر داشته باشید برای استفاده بهینه حتما باید از اتاق سرور استاندارد برای سرور های خود استفاده نمایید.

دما چگونه روی سرورها تاثیر می گذارد؟ 

دمای بالای سرور  می تواند باعث خرابی آن شود ، در نتیجه باعث از دست رفتن هزینه ها و قطع خدمات می شود. اگر دمای سرور از 70 درجه فارنهایت بالاتر رود ، قابلیت اطمینان سرور کاهش می یابد. در حقیقت ، افزایش 15 درجه ای منجر به کاهش 50 درصدی قابلیت اطمینان سرور می شود. وقتی سرورها به این دما می رسند ، عملکرد ضعیفی دارند و رایانه های متصل به سرور از جمله تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها نیز با مشکل روبرو می شوند. خنک نگه داشتن سرورها برای حفظ عملکرد مطلوب و طول عمر بسیار حیاتی است.
 

روش های موثر برای خنک نگه داشتن سرورها

از روشنایی کم حرارت استفاده کنید

چراغ های رشته ای گرمای زیادی تولید می کنند که می تواند دمای اتاق سرور شما را افزایش دهد. سراغ گزینه های کم حرارت مانند آرایه های LED و لوله های فلورسنت بروید. آنها نه تنها گرمای کمتری تولید می کنند ، بلکه در مقایسه با لامپ های رشته ای روشنایی بهتری نیز ایجاد می کنند.

اطمینان حاصل کنید که اتاق سرور شما از تهویه خوبی برخوردار است

اتاق های سرور معمولاً کوچک هستند و به غیر از سرورها ، دارای سخت افزار دیگری نیز هستند. بدون گردش مناسب هوا ، تمام این سخت افزارها می توانند دمای اتاق و سرورهای شما را افزایش دهند. اطمینان حاصل کنید که اتاق سرور انتخاب شده دارای گردش هوا مناسب است. اگر چاره ای ندارید که سرور خود را در یک اتاق کوچک قرار دهید ، یک سیستم تهویه نصب کنید که باعث می شود هوای گرم از اتاق خارج شود.

از فن های خنک کننده استفاده کنید

فن های خنک کننده سرور با یک سیستم تهویه به خوبی کار می کنند تا هوای گرم را از سرورهای شما دور کنند. آنها همچنین گزینه مقرون به صرفه تری برای تهویه کننده های هوا هستند. قرار دادن یک فن کوچک و قدرتمند در کنار منافذ حرارتی سرور باعث می شود تا بیش از حد گرم نشود.

سیستم تهویه هوا

نصب کولر در اتاق سرور شما احتمالا بهترین راه برای خنک نگه داشتن سرورها است. اطمینان حاصل کنید که تهویه مطبوع برای اتاق سرور شما مناسب است. اگر یک اتاق سرور بزرگ داشته باشید ، یک تهویه مطبوع کوچک کار چندانی در خنک سازی آن نمی کند. همچنین استفاده از خنک کننده های مسکونی وسوسه نشوید ، زیرا آنها برای اجرای 24 ساعته طراحی نشده اند. در عوض سراغ خنک کننده های صنعتی مخصوص سرور بروید. ممکن است کمی هزینه بر بوده و نیاز به بررسی های نگهداری نیمه سال داشته باشند ، اما سیستم های تهویه مطبوع صنعتی اطمینان حاصل می کنند که سرورهای شما دائما در دمای خنک کار می کنند.

سرورها وقتی به طور مداوم در دمای خنک نگه داشته شوند بهترین عملکرد را دارند. در حالی که تولید کنندگان به ساخت سرورهای انعطاف پذیرتر ادامه می دهند ، مراقبت و نگهداری سرور مناسب هنوز در تامین کیفیت عملکرد بالا و طول عمر نقش حیاتی دارد.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر