در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

(021) 66904541
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مقایسه سخت افزارهای مبتنی بر VDI (تجهیزات دسکتاپ مجازی)

مقایسه سخت افزارهای مبتنی بر VDI (تجهیزات دسکتاپ مجازی)

تفاوت سخت افزارهای مبتنی بر VDI (تجهیزات دسکتاپ مجازی) : تینکلاینتها، تیک کلاینها و زیرو کلاینتها

 0  دیدگاه  1400/3/11 

برخلاف معنای لغوی تین کلاینت ها، تفاوت آنها با فَت کلاینت ها (fat Client) از لحاظ حجمی نمی باشد بلکه تنها پردازش کمتری انجام میدهند. حتی دستگاههایی مثل آی­پدها نیز می توانند جزو سخت افزارهای VDI باشند.

زمانی که بحث از سخت افزارهای مرتبط با دسکتاپ­ های مجازی به میان می آید مدیران شبکه گزینه­های متعددی برای انتخاب دارند. ممکن است شما اطلاعات زیادی در مورد تفاوتهای بین نرم­افزارهای دسکتاپ مجازی، پروتکلهای اتصال ریموت یا لایسنس­ هایشان نداشته باشید. در این مقاله برای روشن شدن بهتر این موضوع به بعضی از مبهم­ترین موضوعاتی می­پردازیم که مدیران VDI را هم به گیج می­کنند.

بگذارید یک موضوع را همین­جا روشن کنیم. زمانی که می­خواهید از VDI استفاده کنید باید از ابتدا بدانید که دسکتاپ­های مجازی­تان از چه سخت فزارهایی استفاده خواهند کرد.

برای استفاده (میزبانی) از دسکتاپ­های مجازی گزینه­های زیادی وجود دارد که اگر از تبلت­ها و موبایل­های معمولی صرفنظر کنیم، تین کلاینت ­ها و زیروکلاینت­ ها از آن جمله ­اند.

آگاهی از چالش­ها، مزایا و پیچیدگی­های تعدیل هزینه­ های سازمانی عواملی هستند که به انتخاب درست سخت­افزارهای مبتنی بر دسکتاپ­های مجازی منجر می­شوند.

معماری کلاینت و سرور در مقابل معماری کلاینت-سرور


بهره برداری از VDI (تجهیزات دسکتاپ مجازی) مستلزم بر قراری ارتباط بین یک سخت افزار اِندپوینت، یک کلاینت و یک سرور می­باشد. همانند دیتاسنترهای سازمانی، کلاینت درخواستی به سرور می­فرستد که بصورت ریموت انجام می­شود. سرور آن درخواست را پذیرفته و از طریق بستر شبکه که عموماً اینترنت است به کلاینت متصل می­گردد.

در VDI ، سیستم عامل دسکتاپ مجازی در سرور قرار دارد و کاربران از طریق رابط کاربری دسکتاپ مجازی خود که بصورت موضعی (لوکال) در درون کلاینت قرار دارد با سرور در ارتباط هستند. ارتباط بین کلاینت و سرور از طریق یک پروتکل ارتباطی ریموت دسکتاپ برقرار می­گردد که درخواست­ها را از سمت کلاینت­ها به سرورها انتقال داده و سپس اطلاعات مربوطه را برای استفاده به دسکتاپ مجازی کاربرها می­فرستد. در معماری کلاینت-سرور هدف این است که کاربر بتواند با دسکتاپ مجازی خود همانند یک کامپیوتر معمولی تعامل داشته باشد.
 

تفاوت­های عمدۀ تیک کلاینت­ها (Thick Client) ، تین کلاین­ت ها (Thin Client) و زیرو کلاینت ­ها (Zero Client)


تین کلاینت­ ها و دستگاه­هایی که از تجهیزات سخت­افزاری آن­ها کاسته شده برای کارکرد درست به یک ارتباط مبتنی بر شبکه با سرور نیاز دارند زیرا از لحاظ سخت افزاری توانایی پردازش چندانی ندارند. زیروکلاینت­ ها پا را یک قدم از تینکلاینت­ ها فراتر گذاشته و حتی به نرم­ افزار هم نیازی ندارند. هر دوی این سیستم­ها که از آن­ها در سیستم دسکتاپ مجازی به عنوان سخت­افزار استفاده می­شود با تیک­ کلاینت ­ها که اساساً همانند کامپیوترهای رایج هستند و تمام عملکردهای لازم جهت برقراری ارتباط با سرور را در خود دارند متفاوت هستند. سازمان­ها حتی می­توانند کامپیوترهای قدیمی را با کاستن از تجهیزات سخت­ افزاری­شان بعنوان یک نوع تین کلاینت در شبکه­ های خود مورد استفاده قرار دهند.

تیک کلاینت­ ها Thick Clients


با این که می­توان از تیک کلاینت­ ها در دسکتاپ مجازی (VDI) استفاده کرد اما خیلی از سازمان­ها وارد این وادی نمی­شوند زیرا تاثیر زیادی در کاهش تجهیزات سخت­افزاری و نرم­ افزارهای نصبی مورد نیاز ندارد. اگر از کامپیوترهای رایج برای اتصال به دسکتاپ­ های مجازی سازی شده استفاده کنید خود را از بسیاری از مزایای VDI مانند کاهش مصرف برق، مدیریت متمرکز و امنیت بیشتر محروم کرده­اید.

از آنجائیکه یک تیک­ کلاینت در واقع یک کامپیوتر کامل است که نرم ­افزارهای تینکلاینت را هم اجرا می­کند، معمولاً از آن گرانتر است. به علاوۀ این که تیک­کلاینت­ها دارای هارد فیزیکی و خروجی ­های صدا و تصویر می­باشند، و این خصیصه امنیت آنها را در مقایسه با تینکلاینت کاهش می­دهد. و دست آخر این که تین کلاینت­ ها به تعمیرات و نگهداری کمتری در مقایسه با تیک­ کلاینت­ ها نیاز دارند، اگر چه مشکلات سخت­ افزاری تین کلاینت­ ها گاهی مواقع می­تواند منجر به تعویض کل دستگاه شود.

تین کلاینت­ ها Thin Clients


علی­رغم این که تین­ کلاینت ­ها دارای سخت­افزار هستند ولی دسکتاپ ­های مجازی در دیتا سنترها قرار دارند (میزبانی می­شوند) و تین­ کلاینت­ ها صرفاً نقش واسط را در برقراری ارتباط با سرور بازی می­کنند. نصب تین کلاینت­ ها عموماً آسان است، امنیت بهتری دارند و نیازی به سخت ­افزارهای متعدد ندارند که این ویژگی به مدیران شبکه امکان استفاده از کامپیوترها قدیمی در شبکه را هم می­دهد.

تین کلاینت­ ها در اصل کوچک و ساده ساخته می­شوند و هر چه نیاز به خصوصیات ویژه در آن­ها بیشتر می­شود قیمت­شان هم بالاتر می­رود. بنابراین زمانی که تصمیم به استفاده از تین­ کلاینت­ ها می­گیرید باید گزینه­ هایی مثل اجرای 3-D ، کنفرانس ویدیوئی و پشتیبانی ارسال تصویر به چند نمایشگر را هم در نظر بگیرید. حتی باید ریموت زدن و حجم پردازش تصویری دستگاهی که می­خرید را نیز در نظر داشته باشید.

فارغ از ارزانی و سادگی، تین کلاینت­ ها قابلیت مدیریت متمرکز را نیز دارا می­باشند. برای مثال، می­توان پالیسی­های مربوط به پروفایل کاربرها را به گروه­های متشکل از تین کلاینت­ هایی که دارای تنظیمات یکسان هستند نیز اعمال نمود که مسلماً از اعمال تنظیمات دستی روی تک تک آن­ها خیلی ساده ­تر است. علاوه بر تمام این­ها تجهیزات سخت­افزاری VDI باید به حدی ساده باشد که کارکنان کم تجربۀ فناوری اطلاعات و افرادی که در شعبه­ های دیگر سازمان مشغول به کار هستند نیز بتوانند آن­ها را راه­ اندازی کنند.
از جمله شرکت­های سازنده و توسعه دهندۀ تین ­کلاینت و زیرو کلاینت­ ها می­توان از HP, Dell, IGEL, LG, NComputing و غیره نام برد.

زیروکلاینت­ها Zero Clients

زیروکلاینت­ها حتی از تینکلاینت­ها هم کم­حجم­تر و مقرون به صرفه­تر هستند. این نوع از کلاینت­ها به هیچ تنظیماتی نیاز نداشته و اطلاعاتی روی آن­ها ذخیره نمی­شود. شاید این سئوال مطرح شود که پس مزایای این گونه از سخت­افزارهای VDI چیست؟ اول از همه این که زیرو کلاینت­ها از تین­کلاینت­ها و تیک­کلاینت­ها ارزانتر هستند. دوم این که برق کمتری مصرف می­کنند و عملیات اعطای مجوز به کلاینت­ها در آن­ها ساده­تر صورت می­گیرد.

با این وجود یکی دو مورد هست که باید در نظر داشت. شرکت­های فروشندۀ زیرو کلاینت ­ها اغلب تبلیغ می­کنند که دستگاه­ها به مدیریت و تمعیر و نگهداری نیازی ندارند که همیشه هم درست نیست. برخی از این محصولات به نرم ­افزار، رم یا منابع دیگری نیازمندند. علاوه بر آن زیروکلاینت­ ها اغلب از قوانین حقوق معنوی پیروی می­کنند و بیش از یکی از پروتکل­های ریموت را پشتیبانی نمی­کنند و این امکان وجود دارد که بعضی از سازمان­ها به بن­بست­های مربوط به این شرکت­ها برخورد کنند. بیشتر سازمان­ها به نوعی از دسکتاپ­های مجازی نیازمندند که انعطاف­پذیرتر بوده و محدودیت­های کمتری در دسترسی به کامپیوترهای موجود در آن سازمان داشته باشند.

موارد استفاده از تیک کلاینت ، تین کلاینت و زیروکلاینت

زمانی که صحبت از انتخاب میان تیک­ کلاینت، تین کلاینت و یا زیرو کلاینت به میان می­آید متخصصین IT باید به نیازهای مدیریتی و هزینه­ های راه ­اندازی VDI توجه داشته باشند.
زیروکلاینت ها در مواردی که نیاز به امنیت بالا مد نظر قرار دارد گزینه­ های بسیار خوبی هستند زیرا نرم­افزاری که در آن­ها نقطۀ نفوذ قرار گیرد یا اصلاً وجود ندارد یا بسیار محدود است. تین کلاینت ها در مواردی مناسب هستند که در آن­ها کارمندان نیاز به تجربۀ کاربری قویتری دارند و با کار با تجهیزاتی متفاوت­تر از کامپیوترهای رایج مشکلی ندارند. البته به شرطی که کارمندان آی­تی با زیر و بم­های کار با تین کلاینت ها آشنا باشند. اغلب سازمان­های کوچک به دلیل محدودیت­های مالی و یا استفاده از دستگاه­های ساده­تری که نیاز به نرم­افزارهای چندانی ندارند نسبت به استفاده از تین کلاینت ها علاقۀ بیشتری نشان می­دهند.

از تین کلاینت ها همچنین می­توان در جهت رفع نیاز یک گروه خاص از کاربران یک سازمان بهره گرفت. مثلاً برای کارمندان بخش طراحی که در کارشان به یک نرم­ افزار بیشتر نیاز ندارند. استفاده­ های رایج دیگر تین کلاینت ها در حوضه­ های سلامت و محیط­های آموزشی است که در آن­ها دکترها، پرستاران و یا دانش­آموزان ملزم به استفاده از اپلیکیشن­های دسکتاپ­ها و سیستم­های اشتراکی می­باشند.
از طرفی تیک کلاینت ها در محیط­هایی کاربردی­تر هستند که کارمندان آن به جوانب اضافی و گسترده­تری از یک نرم­افزار نیازمند باشند. تیک کلاینت ها را همچنین می­توان در سازمان­هایی که در آن­ها بصورت مقطعی (در شرایط بحرانی یا به عنوان یک کامپیوتر فرعی در سفرها) نیاز به دسکتاپ­های مجازی به عنوان جانشین برای کامپیوترهای رایج مطرح می­شود بکار گرفت.

اما عجله نکنید، برای انتخاب میان تینکلاینت، تیک­ کلاینت و زیرو کلاینت­ها موارد دیگری هم وجود دارند. در دنیای پرجنب و جوش امروزی که همه در حال حرکت هستند کابران حتی می­توانند از تبلت­ها یا تلفن­های هوشمند نیز برای اجرای دسکتاپ­های مجازی استفاده کنند. حتی می­توانند با اتصال یک تراشۀ یو­اس­بی به یک کامپیوتر امکان دسترسی ریموت به چندین دسکتاپ را داشته باشند. گزینه­هایی مثل UD های جیبی شرکت IGEL برای کاربران این امکان را فراهم می­کند که در سفر و محیط­های خارج از شرکت نیز دسترسی ریموت داشته باشند.

تبلت­ها در حال حاضر با رزولوشن­های بالای خود و امکان استفاده از اینترنت پرسرعت گزینۀ مناسبی برای ارائه دسکتاپ­های مجازی می باشند. مدیران و کارمندانی که پیوسته در سفر هستند می­توانند از آی­پدهای خود برای اتصال به VDI ها استفاده کنند، اما باید در نظر داشت تبلت­ها موس ندارند و بسیاری از نرم­افزارهای ویندوز برای ارتباط کاربری لمسی طراحی نشده­اند.

اگر به فکر راه ­اندازی VDI هستید و تبلت­ها را برای این کار بیش از اندازه پیشرفته می­بینید می­توانید از کامپیوترهای قدیمی استفاده کنید و آن­ها را به یک تین کلاینت تبدیل کنید. این کار هم از هزینه ­های اضافی جلوگیری می­کند و هم برای محیط زیست سودمند است. فقط حواستان باشد که کامپیوترتان خیلی هم قدیمی نباشد چون در آن صورت هم عملکرد گرافیکی قابل اعتمادی نخواهد داشت و هم در معرض مشکلات متعدد قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر