در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541
چگونه پکیج کامل دوربین مداربسته بی سیم بخریم؟

دوربین مدار بسته بیسیم را به نام دوربین های وایرلس مدار بسته نیز می شناسند که تفاوت عملکرد آن ها با سایر دوربین های مداربسته، در نحوه انتقال تصاویر است.

 0  دیدگاه  1401/2/11 

دوربین مدار بسته بیسیم را به نام دوربین های وایرلس مدار بسته نیز می شناسند. تفاوت عملکرد آن ها با سایر دوربین های مداربسته، در نحوه انتقال تصاویر است. این سبک دوربین ها با استفاده از امواج رادیویی، wifi و... تصاویر را انتقال می دهند و در آن ها از سیم و کابلی استفاده نمی شود. از این رو ساختار مدرن تر و به روزتری دارند. ویژگی های مهم این مدل دوربین ها آن ها را بر مدل های ساده و قدیمی برتری می دهد. در ادامه با نحوه خرید و ویژگی های یک دوربین مدار بسته بی سیم با کیفیت مطلوب آشنا می شوید.

انواع دوربین مدار بسته 

دوربین های مداربسته بیسیم موجود در فروشگاه های معتبر مانند ایمن نت، مدل های مختلفی دارند. برخی از مهمترین مدل های این محصولات شامل موارد زیر می باشند: 

1.     دوربین مداربسته گنبدی و دام

2.     دوربین های مداربسته گلوله ای یا بولت

3.     دوربین های مدار بسته سی- مانت یا باکس

4.     دوربین مداربسته پی تی زی

5.     دوربین مدار بسته روز/شب

6.     دوربین مداربسته مادون قرمز یا دید در شب

7.     دوربین مدار بسته شبکه ای یا آی پی

8.     دوربین های وایرلس

9.     دوربین مداربسته تشخیص پلاک

هر یک از این دوربین ها مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند. اما دوربین های بی سیم، با قابلیت های به روز و تجهیزات مدرن تری تولید می شوند. در ادامه با برخی از مدل های این دوربین ها آشنا می شوید. 

آشنایی با دوربین تحت شبکه و آنالوگ  

برای خرید دوربین بیسیم، ابتدا باید با مختصری از ویژگی ها و مزایای این محصولات آشنا شوید. برخی از این محصولات مجهز به سیستم آنالوگ هستند. این محصولات، به سهولت قابل استفاده هستند و قیمت به صرفه تری دارند. برد نصب شده در این دوربین ها، تعیین کننده خروجی فرکانس نهایی دوربین می باشد. قیمت دوربین مدار بسته آنالوگ نیز بر اساس این قطعات نصب شده تعیین خواهد شد. 

سیگنال های دوربین های آنالوگ، از شرایط جوی مانند رطوبت هوا تاثیر می پذیرند. به علاوه نویزهای مغناطیسی نیز این سیگنال ها را تحت تاثیر قرار می دهند. در صورتی که بر سر راه سیگنال های دوربین های مداربسته وایرلس، مانعی قرار بگیرد، روند کار دوربین با اختلالات جدی رو به رو می شود. این مسئله از مشکلات اساسی استفاده از دوربین های مدار بسته آنالوگ محسوب می شود. به همین خاطر برخی افراد به دلیل نویز پذیری این دوربین ها از خرید آن ها منصرف می شوند. 

در فروشگاه دوربین مداربسته با دوربین های تحت شبکه بی سیم نیز آشنا می شوید که قابلیت های به خصوصی دارند و تحت سیستم وای فای، تصاویر ضبط شده را انتقال می دهند. همچنین هزینه های کابل کشی ساختمان را به حداقل می رسانند و در زمان خود نیز صرفه جویی کرده اید. در این دوربین ها اطلاعات به سمت ضبط کننده مخصوص دستگاه ارسال می شوند.  دوربین مدار بسته بیسیم تحت شبکه، نسبت به دوربین های آنالوگ نویز پذیری کمتری داشته و به همین خاطر مورد توجه قرار گرفته است.

دوربین مدار بسته بی سیم

مزایای خرید دوربین وایرلس چیست؟

اولین مسئله در رابطه با مزایای خرید این محصولات، قیمت دوربین مدار بسته می باشد. هزینه نصب این محصولات نیز بسیار به صرفه هستند که منجر به صرفه جویی در بودجه شما خواهد شد. به علاوه برای نصب آن ها نیازی به تخصص و مهارت خاصی نخواهید داشت. برای نصب آن ها استفاده از کابل نیز به میزان محدودی انجام خواهد شد. فروشگاه دوربین مدار بسته برخی از این محصولات را به همراه میکروفن و بلندگوی داخلی ارائه می دهد. امکان نصب این تجهیزات نیز از مزایای مهم استفاده از دوربین مداربسته بی سیم محسوب می شود. 

شما می توانید، این مدل دوربین ها را به سیستم وای فای ساختمان متصل کنید. همچنین سنسورهای حرکتی خاصی در آن ها نصب شده است که امکان تشخیص تصاویر را میسر می کنند. در هر یک از این دوربین ها قابلیت نصب اس دی کارت نیز وجود دارد. 

از مزایای مهم خرید این دوربین ، وجود چند گیرنده تصویر در هر یک از آن ها است. شما می توانید، این سیستم ها را به تلفن همراه خود متصل کنید و تصاویر ضبط شده را بر تلفن همراه مشاهده کنید. امکان چرخش 180 تا 360 درجه نیز در همه این محصولات وجود دارد. 

مراحل نصب دوربین مدار بسته بیسیم:

دوربین مداربسته با مراحل تخصصی و دقیق در محل نصب و راه اندازی می شود. نصب آن ها به سهولت انجام می گیرد؛ اما باید در این زمینه به چند نکته مهم دقت داشته باشید: 

1.     سرویس کابل کشی ساختار یافته: تمامی دوربین های مدار بسته به کابل کشی نیاز دارند. حتی مدل های تحت شبکه یا وای فای این محصولات نیز برای اتصال به نمایشگر، رکودر و یا ضبط کننده به استفاده از کابل کشی نیاز دارند. 

2.     نصب ضبط کننده یا رکوردر نیز از موارد حساس و ضروری است؛ با استفاده از رکوردر، امکان ضبط تصاویر و مرور و مشاهده مجدد آن ها میسر خواهد شد. اما ضبط تصاویر در طول 24 ساعت، نیاز به فضای ذخیره سازی بالایی دارد. از این رو شما می توانید، دوربین را به گونه ای تنظیم کنید که تنها در ساعاتی مشخص، امواج تصویری را برای رکودر مورد نظر ارسال کند. 

3.     هارد دیسک های دوربین مدار بسته وایرلس: هارد دیسک ها از مهمترین اجزای یک دوربین مداربسته محسوب می شوند. با استفاده از آن ها یک درجه نظارتی قوی برای ضبط کننده ویدیوییتان انتخاب خواهید کرد. این هارد دیسک ها از هارد دیسک رایانه ای قوی تر هستند و قادر به فعالیت 24 ساعته خواهند بود. 

مقایسه دوربین های مدار بسته بی سیم و باسیم:

خرید انواع دوربین ها بر مبنای نوع کاربرد افراد از این محصولات انجام می گیرد. هر یک از آن ها موارد استفاده به خصوصی دارند. در این زمینه نکات ظریفی وجود دارند که بهتر است، با آن ها آشنا شوید. مهمترین تفاوت این دوربین ها، در نحوه انتقال تصاویر و ویدیوها است که از دوربین بیسیم به صورت مستقیم به ضبط کننده می رسند. 

نصب آسان این دوربین ها از مزایای مهم آن ها است که برای مستاجرین ساختمانی نیز بسیار مناسب می باشد. دوربین های باسیم دائمی تر هستند؛ اما دوربین های وایرلس، به سهولت جا به جای می شوند که البته معایبی نیز دارند. تداخل سیگنال ها، از معایب استفاده از آن ها به شمار می رود. سیگنال های روتر و در پهنای باند مربوط به دوربین، با هم همپوشانی داشته و سبب اختلال در سیستم دوربین خواهند شد. 

ضمنا دوربین های بی سیم، نسبت به قطع برق نیز آسیب پذیر تر هستند. اگرچه برای نصب آن ها به کابل کشی کمتری نیاز دارید، اما باز هم به جریان برق لازم است. سایز این دوربین ها محدودتر از سیستم های امنیتی با سیم می باشد و باتری های موجود در این سیستم ها، اغلب نیاز به شارژ مجدد دارند. 

برای استفاده از هر یک از آنها ابعاد اموال و ساختمان خود را مد نظر قرار دهید. اغلب دوربین های بیسیم، با استفاده از چهار دستگاه دوربین قابل استفاده هستند. این تعداد دوربین برای منازل مسکونی مناسب است. اما اگر دارایی شما وسیع تر باشد، این تعداد دوربین برای ساختمان شما کافی نخواهد بود.

دوربین مداربسته-بیسیم

بهترین برند دوربین مداربسته 

در بازارها و فروشگاه های ارائه سیستم های امنیتی، با انواع برند و نام های تجاری دوربین مداربسته رو به رو خواهید شد. در بازار ایران برخی از برترین برندهای جهانی دوربین مدار بسته وجود دارند که از جمله آن ها می توان به دوربین های وایرلس هایک ویژن، داهوا، هایلوک، سامسونگ، سونی، یونی ویو اشاره کرد. 

کیفیت و قیمت هر یک از این برندها نسبت مناسبی به یکدیگر دارند و هزینه تعیین شده برای هر یک در برابر کیفیت آن ها توجیه پذیر می باشد. در هنگام خرید این سیستم ها، به قیمت آن ها به عنوان یک فاکتور تعیین کننده نگاه کنید. گاهی تغییر قیمت به دلیل کاهش یا افزایش قابلیت های دوربین ایجاد می شود. 

نکات نصب دوربین بی سیم مداربسته

در حین نصب این سیستم ها باید به ورودی و خروجی تصاویر دقت داشته باشید و حتی الامکان، نقطه کوری در ساختمان باقی نگذارید؛ به گونه ای که همه بخش های ساختمان شما قابل تصویر برداری باشند. برای استفاده از همه این دوربین ها به نیروی برق نیاز دارید. برخی از آن ها به باتری نیز متصل می شوند. 

کابل کشی دوربین های بیسیم برای نصب در محیط ساختمان نیز باید به صورت تخصصی انجام شود؛ به گونه ای که زیبایی محیط را بر هم نزند و در دسترس سارقین قرار نداشته باشد. تعداد دوربین های وایرلس مورد استفاده نیز یکی از مهمترین نکات نصب آن ها در محیط ساختمان محسوب می شود. هر یک از دوربین های مدار بسته نسبت به نوع کاربرد و استفاده از آن ها نیز دسته بندی می شوند. به طور مثال دوربین های برند بولت، بیشتر برای مکان های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر