در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541

روش های یادگیری شبکه و مشاغل مختلف آن | پارت اول

روش های یادگیری شبکه و مشاغل مختلف آن | پارت اول

یادگیری شبکه در میان علاقه مندان به حوزه فناوری اطلاعات بسیار محبوب شده و این روزها عده بسیاری از خانم ها و آقایان در راستای یادگیری اصول شبکه های کامپیوتری، در دوره های آموزش شبکه شرکت می کنند.

##catname##
 0  دیدگاه  1401/2/27 

یادگیری شبکه در میان علاقه مندان به حوزه فناوری اطلاعات بسیار محبوب شده و این روزها عده بسیاری از خانم ها و آقایان در راستای یادگیری اصول شبکه های کامپیوتری، در دوره های آموزش شبکه شرکت می کنند. اما فعالیت در حوزه پشتیبانی شبکه، نیازمند آموزش دقیق است. به همین منظور برای استارت یادگیری شبکه باید از مسیر صحیح وارد این حوزه شغلی جدید البلاده شوید تا بازدهی مالی و شغلی بهتری به دست آورید. 

این روزها موسسات مجازی و حضوری بسیاری در راستای آموزش شبکه به ارائه خدمات می پردازند. در این زمینه آموزش های بسیاری به علاقه مندان ارائه می شوند. پشتیبانی شبکه با ابزار آلات و لوازمی مانند کابل ها، اتصالات، پروتکل ها، سیستم های عامل، سرویس ها و نرم افزارهای مختلف و... سر و کار دارد. بسیاری از دانشجویان رشته آی تی نیز با شرکت در دوره های نتورک پلاس، اطلاعات خود را در زمینه شبکه تکمیل می کنند. با این مقاله از ایمن نت همراه باشید.

پیش نیازهای مورد نیاز برای یادگیری شبکه کدامند؟

بسیاری از افراد با وجود استعداد و پشتکار کافی، در مسیر آموزش شبکه به مشکل دچار می شوند. از این رو انتخاب صحیح دوره های آموزشی برای یادگیری پشتیبانی شبکه بسیار اهمیت دارد. برای یادگیری شبکه باید به برخی نرم افزارهای مهم و سیستم عامل های مربوطه مسلط شوید و در این زمینه مهارت کافی را به دست آورید. در اولین گام، بهتر است با دوره های آموزشی نتورک پلاس آغاز به کار کنید. در این دوره ها، مفاهیم و اصول آموزش شبکه ارائه می شوند.

روش های یادگیری شبکه و مشاغل مختلف آن

یادگیری دانش محصولات مایکروسافت، سیسکو و لینوکس و یادگیری جزییات و تعاریف مربوط به شبکه در این دوره ها ارائه شده و اطلاعات افراد در این زمینه تکمیل خواهد شد. به این ترتیب این دوره ابتدایی را به عنوان شاه کلید ورود به دنیای پشتیبانی شبکه می شناسند. شما می توانید، پس از آموختن این مطالب وارد بازار کار شوید و یا دوره های کارآموزی مربوطه را پشت سر بگذارید. در این زمینه برخی دوره های آموزشی مایکروساف نیز وجود دارند که علاقه مندان به حوزه یادگیری شبکه را یاری می رسانند. این موارد به شرح زیر می باشند:

1-windows 8 configuration
2-Installing and Configuring Windows Server 2012
3-Administering Windows Server 2012
4-Configuring Advanced Windows Server 2012 Services
5-Designing and Implementing a Server Infrastructure
6-Implementing an Advanced Server Infrastructure 

یادگیری سیستم های وابسته به لینوکس

بدون وجود برنامه لینوکس، کلیه سیستم عامل های مربوط به شبکه حرفی برای گفتن نخواهند داشت. برای یادگیری این برنامه، باید به اهداف خود توجه کنید. وسعت این برنامه سبب برگزاری دوره های آموزشی بسیاری در زمینه آموزش آن شده اند. در این زمینه دوره های LPIC1,LPIC2 ,LPIC3 تشکیل می شوند که علاقه مندان در هر یک از آن ها شرکت کرده و برای آغاز آموزش شبکه آماده خواهند شد. 

یادگیری برنامه سیسکو برای یادگیری تجهیزات شبکه

سیسکو را به عنوان غول ارتباطات شبکه ای محسوب می کنند. این برنامه وظیفه مسیریابی و هدایت حجم بالای ترافیک موجود در شبکه های اینترنتی را بر عهده دارد. تجهیزات سخت افزاری و انواع سوییچ ها و روترها نیز در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند. این دوره های آموزشی نیز انواع مختلفی دارند. دوره های کار با برنامه های Routing و Switching و Cisco TShout در این میان جای می گیرند. 

آموزش دوره های شبکه ای بی سیم

داشتن دانش در زمینه زیر ساخت های شبکه ای بی سیم در زمینه پشتیبانی و نگهداری شبکه بسیار اهمیت دارد و سبب افزایش قدرت یادگیری شبکه خواهد شد. دوره های CWWNP و CWNA در میان دوره های مربوط به شبکه های بی سیم جای می گیرند که از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. 

آموزش دوره های مجازی سازی پشتیبانی شبکه

آموزش شبکه شامل دوره های مجازی سازی نیز می شود که هر یک از این دوره ها نیز خود دسته بندی های به خصوصی دارند. گرایش های متعدد این دوره ها، شامل cloud یا datacenter و یا network virtualization  می شوند و هر یک از آن ها اطلاعات جامعی در زمینه پشتیبانی شبکه در اختیار کاربران قرار می دهند.

روش های یادگیری شبکه و مشاغل مختلف آن

ورود به بازار کار در حوزه آی تی

یادگیری شبکه از مقدماتی تا پیشرفته با استفاده از دوره های آموزشی یاد شده با تمرین و تکرار میسر خواهد بود. اما ورود به بازار کار و درآمد زایی از این روش، نیازمند دانش و تبحر کافی است. همچنین توصیه می کنیم که پیش از اقدام به یادگیری آموزه های این حوزه، در رابطه با بازار کار در این زمینه تحقیقاتی به عمل آورید. شبکه های کامپیوتری شامل مجموعه ای از داده ها برای اشتراک گذاری با دیگران هستند. برای ورود به این حوزه نیازی به تحصیلات آکادمیک نخواهید داشت. تنها باید برخی ویژگی ها را در خود تقویت کرده و در علوم مربوط به این حوزه پیشرفت کنید. 

تکنیسین مربوط به شبکه، وظیفه نصب و پیکر بندی زیر ساخت های شبکه را بر عهده دارد. وظایف این افراد در حوزه های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

تقسیم بندی وظایف

1.    محافظت از اطلاعات سازمان و کپی برداری منظم از داده های موجود یکی از مهمترین وظایف تکنیسین های این حوزه محسوب می شود. کلیه مسئولیت های مربوط به دسته بندی داده ها و دسترسی به آن ها در مواقع ضروری بر عهده این افراد است. 

2.    تست و تنظیمات مربوط به نرم افزار و نگهداری و تعمیر سخت افزارهای مربوط به حوزه شبکه نیز در میان وظایف این افراد جای می گیرد. 

3.    عیب یابی سیستم ها و شناسایی نقاط حیاتی برای اطمینان از کارایی شبکه در مدت زمان طولانی نیز در این زمینه حائز اهمیت است.

4.    یک تکنیسین حرفه ای وظیفه پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه های مربوط به شبکه را نیز بر عهده دارد. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر