در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541

روش های یادگیری شبکه و مشاغل مختلف آن | پارت دوم

روش های یادگیری شبکه و مشاغل مختلف آن | پارت دوم

یادگیری شبکه در میان علاقه مندان به حوزه فناوری اطلاعات بسیار محبوب شده و این روزها عده بسیاری از خانم ها و آقایان در راستای یادگیری اصول شبکه های کامپیوتری، در دوره های آموزش شبکه شرکت می کنند.

##catname##
 0  دیدگاه  1401/2/29 

مهندس‏ نرم افزار شبکه کیست؟

 آموزش شبکه در دو دسته سخت افزار و نرم افزار دسته بندی می شود و هر تکنیسین و مهندس نرم افزار شبکه به این علوم مسلط است. بخش سخت افزاری پشتیبانی شبکه با تجهیزات فیزیکی مربوط به این علوم سر و کار دارد. در این زمینه از تجهیزاتی مانند روتر، سرور، سوییچ و... استفاده می کنند که هر یک عملکرد به خصوصی دارند و مهندس پشتیبانی شبکه وظیفه راه اندازی آن ها را بر عهده دارد. بخش های نرم افزاری نیز، در رابطه با سیستم عامل های مربوط به شبکه فعالیت می کنند و کلیه پروتکل های مربوط به قوانین تبادل داده در آن ها تعریف شده اند. 

این روزها هر شرکت یا سازمانی نرم افزار و شبکه اختصاصی خود را در اختیار دارد. به همین خاطر حضور مهندسین شبکه برای طراحی برنامه های اختصاصی سازمان و نوشتن یک سیستم عامل مناسب، از الزامات کار ارگان های امروزی محسوب می شود. از این رو با یادگیری شبکه و علوم مربوط به آن، فرصت به دست آوردن مشاغل مهمی را در ادارات و ارگان های خصوصی و دولتی در اختیار خواهید داشت. 

یک مهندس متبحر شبکه، باید قدرت تحلیلی بسیاری در مواجهه با مسائل مختلف داشته باشد. بهره مندی از مدارک رسمی رشته های علوم کامپیوتری و نرم افزاری نیز از نقاط قوت مهندسی شبکه به شمار می روند. هر یک از این افراد وظایف مهمی را بر عهده دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

بررسی وظایف مهندس شبکه 

 آموزش شبکه و در پی آن به دست آوردن شغل پشتیبانی شبکه، وظایف مهمی برای افراد ایجاد می کند. اولین وظیفه هر یک از این مهندسان پس از نصب شبکه، عیب یابی در قسمت های فیزیکی و نرم افزاری مربوط به شبکه می باشد که در صورت عدم اجرای صحیح، کل سیستم شبکه با مشکلات جدی رو به رو خواهد شد. 

یادگیری شبکه به صورت مستقیم با یادگیری اجزای مربوط به شبکه در ارتباط است. بنابراین مهندس و تکنیسین شبکه نیز در این زمینه وظایفی دارد و باید کلیه اجزای مورد استفاده در این زمینه را کنترل کند. هر یک از این مهندسین باید از دانش کافی در رابطه با زیرساخت های شبکه نیز اطلاعاتی در دست داشته باشد. به دست آوردن مهارت سوییچینگ و مسیر یابی نیز برای این رده های شغلی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و آن ها را در حوزه شغلی خود حرفه ای تر جلوه می دهد. 

آشنایی با برخی از مشاغل مهم حوزه شبکه

آشنایی با برخی از مشاغل مهم حوزه شبکه 

آموزش شبکه و یادگیری علوم مربوط به این شاخه علمی، فرصت های شغلی پول ساز و مهمی را برای شما ایجاد خواهد کرد. کسانی که در صنعت کامپیوتر فعالیت می کنند با شاخه های متعددی در این حوزه کاری رو به رو هستند. برای انتخاب شغل مناسب در این حوزه کاری، باید به برخی سوالات پاسخ دهید. در وهله اول میزان درآمد مورد نیاز خود را مشخص کرده و سپس به تقاضای موجود برای هر یک از شاخه های شغلی کامپیوتری توجه داشته باشید. در زیر با چندی از محبوب ترین مشاغل مربوط به پشتیبانی شبکه و علوم ارتباطات و کامپیوتر آشنا می شوید. 

1.   آشنایی با شغل معمار راهکارهای شبکه

یکی از پول ساز ترین مشاغل عرصه شبکه، معماری راهکارهای شبکه محسوب می شود. افراد مشغول در این زمینه شغلی در زمینه راه اندازی یک سیستم شبکه مقرون به صرفه و ارزان قیمت برای سازمان ها و شرکت های بزرگ فعالیت می کنند. پس از ایجاد شبکه ها، وظیفه تجزیه و تحلیل شبکه های موجود نیز بر عهده این افراد است. این افراد باید دائما با فروشندگان مربوط به شرکت یا سازمان مربوطه در ارتباط باشند. دستمزد این رده شغلی، در حدود 105 تا 115 هزار دلار است.

2.   آشنایی با شغل برنامه نویسی شبکه

اگر هم در حیطه برنامه نویسی و هم در زمینه شبکه اطلاعات کافی دارید، اشتغال به حیطه کاری برنامه نویسی نیز به شما توصیه می شود. یک برنامه نویس حرفه ای، توانایی ایجاد اسکریپت ها و کدهای مربوط به شبکه را بر عهده دارد. کار با ابزارهای تشخیصی و نظارتی نیز در حوزه کاری مهندس برنامه نویس قرار می گیرد. درآمد این رده شغلی در بین 95 تا 152 هزار دلار در سال است.

3.   مهندس شبکه بی سیم 

یکی از مشاغل مهم در این زمینه، مهندسی شبکه بی سیم است که وظایف مهمی در عرصه اطلاعات و انتقال آن در شبکه بر عهده دارد. در حال حاضر میزان کار با دستگاه های بی سیم در بازارهای امروزی بسیار بالا است و به همین خاطر مهندسی شبکه بی سیم نیز به یک شغل پر طرفدار تبدیل شده است. افراد مشغول به این حیطه شغلی، وظیفه پیکر بندی و نگهداری از دستگاه های بی سیم شبکه را بر عهده دارند. آگاهی از مهارت ایجاد فایروال نیز یکی از مهمترین ویژگی های مهندسین عرصه کامیپوتری محسوب می شود. این افراد اغلب تا 100 هزار دلار در طول سال درآمد دارند. 

مهندس شبکه

4.   آشنایی با شغل مدیریت شبکه

برخی از دوره های آموزش شبکه در زمینه ایفای مدیریت شبکه در شرکت ها و سازمان های مختلف است. هر سازمان یا شرکتی، به یک شبکه ایمن مانند ایمن نت، که کارآمد و قابل اعتماد باشد نیاز دارد. از این رو نقش یک مدیر شبکه کار بلد در این زمینه بسیار حساس و حیاتی تلقی می شود. این افراد وظیفه حل مسئله و ارزیابی نکات مربوط به شبکه را نیز بر عهده دارند. بررسی ریسک میان گروه های مختلف کاری نیز در زمره وظایف این رده های شغلی قرار می گیرد. داشتن تجربه کافی برای گرایش به این رده شغلی بسیار اهمیت دارد. در آمد این افراد سالانه تا 70 هزار دلار می رسد. 

5.   آشنایی با شغل مهندسی سیستم

انواع آموزش شبکه در راستای ایجاد مهارت کافی برای داشتن شغل مهندسی سیستم نیز ارائه می شوند. هر چه شرکت ها و سازمان های امروزی پیشرفت بیشتری داشته باشند، به تناسب آن، شبکه های مربوط به حیطه کاری آن ها نیز گسترده تر شده و نیازمند نگهداری بیشتری خواهند بود. مهندسین سیستم وظیفه هدایت و توسعه شبکه ها را بر عهده دارند. توسعه کارآمد سیستم های جدید یکی از اهداف مهندسین سیستم است. بازرسی منظم از داده ها نیز از وظایف مهم آن ها به شمار می رود. 

بازبینی الزامات امنیتی نیز در این حیطه شغلی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مهندسین سیستم باید حداقل مدرک لیسانس خود را در زمینه یکی از علوم کامپیوتری اخذ کرده باشند. مهارت در زمینه برنامه های لینوکس و یونیکس نیز در این حیطه بسیار اهمیت دارد. دستمزد این مشاغل نیز به 100 هزار دلار در طول سال می رسد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر