در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541

به چه کسی تکنسین شبکه میگویند و چه وظایفی دارد؟ | پارت اول

به چه کسی تکنسین شبکه میگویند و چه وظایفی دارد؟ | پارت اول

تکنسین شبکه وظیفه حفظ و نگهداری از یک شبکه کامپیوتری را بر عهده دارد زیرا در این شبکه ها کلیه اطلاعات یک سازمان، شرکت و... درج می شوند.

##catname##
 0  دیدگاه  1401/3/4 

تکنسین شبکه وظیفه حفظ و نگهداری از یک شبکه کامپیوتری را بر عهده دارد. در این شبکه ها کلیه اطلاعات یک سازمان، شرکت و... درج می شوند و حفظ آن ها در میان وظایف تکنسین شبکه جای می گیرد. این مهندسین در زمینه پشتیبانی شبکه نیز خدمات شایانی ارائه می دهند. در هر شبکه ای حضور این افراد کار بلد ضرورت دارد. با وجود آن ها هر گونه اختلال در سیستم شبکه، به سادگی رفع خواهند شد. این افراد کلیه سیستم های کامپیوتری و اطلاعات آن ها را در دسترس دارند. 

در هر شبکه بروز برخی اختلالات یک امر بدیهی است که تکنسین شبکه در راستای رفع آن ها تلاش می کند. فراموشی رمز عبور یکی از این مشکلات رایج محسوب می شود که بسیاری از شبکه ها را دچار اختلال کرده است. همچنین نیاز به نصب نرم افزارهای جدید، توسط این افراد انجام می شود. مشکلاتی از قبیل ویروسی شدن کل شبکه یا برخی از فایل ها نیز با استفاده از مهارت های تکنیسین شبکه به سهولت از بین می روند. در ادامه با مهمترین وظایف هلپ دسک ها بیشتر آشنا می شوید. 

مهمترین وظایف تکنسین شبکه

هلپ دسک یا تکنسین شبکه، وظایف مهمی در حیطه کاری یک شرکت بر عهده دارد. این افراد برای پیشبرد بهتر امور، با سایر اعضای مجموعه در ارتباط هستند و مشکلات موجود را از بین می برند. این تعامل برای حل مشکلات کامپیوتری و شبکه موجود از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ارائه خدمات مشاوره برای مجموعه کاری نیز از وظایف مهم هلپ دسک محسوب می شود. 

به علاوه تجهیزات سخت افزاری موجود در یک سازمان یا شرکت، هر چند وقت یک بار به تعمیر و نگهداری نیاز دارند و برای این منظور باید به تست و تعمیر دوره ای آن ها اهمیت دهید. این مسئله نیز در میان وظایف تکنسین شبکه دسته بندی می شود. در مواقع مورد نیاز، تکنسین شبکه بسته به شرایط موجود و مشکلات پیش آمده، به صورت حضوری در محل به رفع اختلالات ایجاد شده می پردازد. برای کم کردن مشکلات موجود در شبکه نیز، این افراد فایل های آموزشی ای را در اختیار کارکنان قرار می دهند که راهنمای مناسبی برای کار با سیستم محسوب می شوند. 

انجام درخواست های کارمندان و رسیدگی به نیازهای آن ها نیز در میان وظایف تکنسین شبکه جای می گیرد. این افراد مسئولیت بالایی در قبال افراد سازمان بر عهده دارند. متعهد بودن و راز دار بودن تکنسین شبکه نیز از مهمترین ویژگی ها و خصوصیات این افراد است. هر یک از این مهندسین، وظیفه بکاپ گیری و پشتیبانی از اطلاعات موجود در شبکه را نیز بر عهده دارند. در برخی موارد نیز هلپ دیسک شبکه، بر اساس تغییرات موجود کل آرایش و چیدمان سیستم را تغییر می دهد. این افراد برای یافتن راهکارهای ارتفا شبکه نیز در تلاش هستند. 

توانایی های مهندس شبکه 

 وظایف تکنسین شبکه در حیطه های مختلفی طبقه بندی می شود که برای عمل به هر یک باید از توانایی های به خصوصی برخوردار باشد. به طور کلی تکنسین شبکه باید مدارکی مرتبط به کار با شبکه در دست داشته باشد. در این زمینه داشتن مدرک فناوری اطلاعات یا آی تی یکی از مهمترین نیازها است. مدرک مهندسی برق نیز در این زمینه بسیار تاثیر گذار است و دانش و مهارت فرد را افزایش می دهد. 

به چه کسی تکنسین شبکه میگویند و چه وظایفی دارد؟

علوم کامپیوتری و مهارت های این حوزه در میان وظایف تکنسین شبکه جای می گیرند و در دست داشتن مدارک مربوط به این مهارت ها برای یک تکنیسین حرفه ای الزامی است. توانایی های سخت افزاری و نرم افزاری تکنسین شبکه نیز همیشه مورد توجه قرار می گیرند و از الزامات کار این افراد محسوب می شوند. هر یک از این افراد باید با نرم افزارهای مربوط به مخابرات نیز آشنایی داشته باشند و در این زمینه نیز اطلاعات خود را تکمیل کنند. در این خصوص مهارت های تجربی و حرفه ای مهندس نیز مورد توجه قرار می گیرد. 

 وظایف تکنسین شبکه، بر اساس بزرگی یا کوچکی شرکت و سازمان مورد نظر تعیین می شود. هر چه تکنسین شبکه تجربه کاری بیشتری داشته باشد، خدمات پشتیبانی وی وسعت بیشتری خواهند داشت و برای هر سازمانی مناسب خواهد بود. با افزایش دانش تجربی تکنیسین، توانایی او برای حل کردن مشکلات بزرگ و کوچک سیستم افزایش می یابد. توانایی تعمیر قطعات و بخش های سخت افزاری شبکه نیز به دانش تجربی فرد بستگی دارد. هر چه فرد در زمینه علوم شبکه تجربه بیشتری داشته باشد، بی شک توانایی تیم وورک و انجام فعالیت های گروهی او نیز بالاتر خواهد بود. 

آشنایی با انواع تکنیسین های شبکه 

 وظایف تکنسین شبکه در یک سیستم، تعیین کننده نوع فعالیت های این افراد است. در این خصوص هر یک از این افراد در حوزه های خاصی از شبکه فعالیت می کنند. مهمترین عناوین شغلی تکنسین شبکه در دو دسته زیر جای می گیرند:

1.   دسکتاپ ساپورت

این تکنیسین برای حل مشکلات سخت افزاری نرم افزاری فعالیت می کند و خدمات وی بیشتر در این حیطه ارائه می شوند. این افراد در هر تیم شبکه وظایف مهمی را بر عهده دارند. عیب یابی در حوزه شبکه یکی از مهمترین اصول محسوب می شود. برخی از ایرادات توسط تکنیسین اصلی شبکه شناسایی نمی شوند و در این خصوص از تکنیسین دسکتاپ ساپورت کمک گرفته می شود. این مشکلات در برخی از تجهیزات یک سازمان ایجاد شده و کل شبکه را با مشکل رو به رو می کنند. دستگاه های پرینتر، فکس و... هر یک گاها با ایراداتی مواجه می شوند که برای حل آن ها باید از مهارت های این تکنیسین ها کمک گرفته شود. 

2.   تیم سرورها

این تکنیسین ها یک وظیفه کلی در سیستم شبکه دارند. وظیفه شناسایی و حل مشکلات موجود در یک شبکه در حیطه کاری این افراد جای می گیرد. مشکلات رایج در پایگاه های دیتا بیس و داده های شبکه، سیستم های مدیریت محتوا، مشکلات مربوط به حساب های اعضا از رایج ترین مسائلی مربوط به این تکنیسین ها محسوب می شوند.

 علل اهمیت وظایف تکنسین شبکه

تکنسین شبکه وظایف مهمی بر عهده دارد که سبب ارتقای شبکه مورد نظر می شوند. این تعریفی کلی از مزایای کار یک تکنیسین حرفه ای محسوب می شود. برای موفقیت در یک کسب و کار باید رضایت مشتریان و پشتیبانی صحیح و اصولی از شبکه به عنوان یک فاکتور تعیین کننده مد نظر قرار بگیرند. در سال های اخیر هر مجموعه کوچکی با استفاده از خدمات یک هلپ دسک هدایت می شود. چرا که اهمیت استفاده از خدمات این رده های شغلی برای همه سازمان های معتبر اثبات شده است.

به چه کسی تکنسین شبکه میگویند و چه وظایفی دارد؟ 

در برخی از سازمان های بزرگ، از چند هلپ دسک برای راهنمایی و پشتیبانی شبکه استفاده می کنند. در ادامه با برخی از دلایل اهمیت وظایف تکنسین شبکه بیشتر آشنا می شوید:

1.   رضایت بیشتر مشتریان

حضور یک تکنسین شبکه حرفه ای در شرکت و کسب و کار شما برای پیشرفت در امور کاری یک مسئله مهم تلقی می شود. به خصوص اگر کسب و کار شما با امر فروش سر و کار دارد، اهمیت حضور هلپ دسک بیشتر احساس می شود. هر مشتری نقش یک مبلغ را برای سازمان و شرکت شما بر عهده دارد و به این ترتیب جلب رضایت او از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. رضایت یا عدم رضایت مشتریان در راستای کاهش یا افزایش فروش محصولات در کسب و کارها عمل می کند. جلب رضایت مشتریان، تنها با رسیدگی به موقع تکنیسین شبکه و پاسخ به سوالات آن ها امکان پذیر است. 

2.   افزایش کیفیت خدمات

مشتریان بازخوردهای خود را به خدمات موجود در سایت ارائه می دهند و سایت هایی که با حضور تکنسین شبکه هدایت می شدند، بازخورد کیفیت بیشتری دارند. حضور یک تکنسین کاربلد برای آگاهی از نظرات مشتریان نیز ضرورت دارد. به این ترتیب نیازهای مشتریان برای شرکت ارائه دهنده مشخص می شوند و به این ترتیب ارائه خدمات با کیفیت بیشتری انجام می گیرد.

3.   پیشرفت کارکنان 

وقتی کارشناسان سریع تر و قوی تر به نیازهای کارکنان پاسخ دهند، در روند کار خود پیشرفت می کنند. با وجود تکنسین شبکه یا هلپ دسک، بی شک کسب و کار شما نیز رونق بیشتری می یابد و در امور حرفه ای خود پیشرفت خواهید کرد. با وجود این افراد کار به صورت حرفه ای تری انجام می گیرد. در این صورت دیگر کارکنان در صورت بروز مشکل، مجبور به ترک محل کار خود نخواهند بود و با ارسال یک ایمیل یا پیام ساده مشکل خود را حل می کنند. 

با حضور این افراد انجام کارها به صورت حرفه ای تر صورت می گیرد. تیم های پشتیبانی به صورت همزمان چند موضوع را بررسی کرده و مشکلات موجود در آن ها را رفع می کنند. همچنین مشکلات در زمان کوتاه تری حل می شوند. مشکلات پیش آمده در پایگاه داده های هلپ دسک ذخیره شده و در صورت بروز مشکلات مشابه، راه حل رفع آن در زمان کمتری پیدا می شود. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر