در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541
چک لیست اتاق سرور چیست؟

چک لیست اتاق سرور به رعایت استانداردهایی مربوط می شود که برای راه اندازی یک اتاق سرور مجهز به کار برده می شوند، برای ساخت هر یک از این اتاق ها باید تجهیزات به خصوصی فراهم شوند.

##catname##
 0  دیدگاه  1401/3/31 

چک لیست اتاق سرور به رعایت استانداردهایی مربوط می شود که برای راه اندازی یک اتاق سرور مجهز به کار برده می شوند. برای ساخت هر یک از این اتاق ها باید تجهیزات به خصوصی فراهم شوند، بسیاری از فاکتورهای ایمنی مد نظر قرار داده شوند و کلیه لوازم برای عملکرد بهتر این اتاق ها در دسترس قرار داشته باشند. ویژگی های محیطی نیز در میان چک لیست اتاق سرور جای می گیرند. 

در نظر داشته باشید که تهیه چک لیست اتاق سرور بسیار ضرورت دارد. این چک لیست ها به شما کمک می کنند که از داده ها و اطلاعات مهم یک سازمان به خوبی نگهداری کنید و فضای نگهداری از این اطلاعات را به خوبی ایمن سازی نمایید. از بین رفتن اطلاعات یک سازمان در سیستم سرور، مشکلات و خسارات عدیده ای را برای پرسنل و صاحبین آن به همراه می آورد. 

در این زمینه پشتیبانان شبکه ها به شما کمک کرده و کامل ترین چک لیست های مربوط به تجهیزات اتاق سرور را در اختیار شما قرار می دهند. در ادامه برخی از مهمترین مواردی که در این چک لیست ها مورد توجه قرار می گیرند را مشاهده می کنید. 

لیست چک لیست اتاق سرور

چک لیست اتاق سرور شامل موارد زیر می شود:

1. به روز رسانی کلیه برنامه های موجود

2. بررسی کامل امنیت سیستم شبکه

3. بررسی و ارزیابی میزان بهره وری از سیستم سرور

4. بررسی سخت افزارهای مورد استفاده در سرور و ارزیابی میزان بروز خطا در آن ها

5. به روز رسانی کلیه سیستم عامل ها

6. بررسی کارایی کل سیستم

7. بررسی رمزهای عبور و تغییر دوره ای آن ها

8. چک کردن هاردهای سرور

9. به روز رسانی کلیه پنل ها

در ادامه برخی از موارد مربوط به چک لیست اتاق سرور دقیق تر مورد بررسی قرار می دهیم.

بررسی امنیت سیستم شبکه

چک لیست اتاق سرور در وهله اول به بخش امنیت شبکه مربوط می شود که یکی از مهمترین ارکان یک شبکه استاندارد به شمار می رود. این بررسی ها به صورت دوره ای انجام می شوند و نتایج حاصل از آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. هر یک از سرورها مربوط به یک سازمان و اداره بزرگ هستند و اطلاعات بسیار مهمی را در خود جای داده اند.

به همین خاطر سیستم امنیتی سرور باید به گونه ای تنظیم شود که دسترسی به اطلاعات و داده های موجود در آن میسر نباشد. در این زمینه ابزارهای مختلفی وجود دارند که استفاده از آن ها در راستای حفظ ایمنی سرور و اطلاعات موجود در آن مفید واقع می شود. در طول هر سال حداقل 4 بار ایمنی سرورها چک و ارزیابی می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر