0
حمله هکری گسترده به روترهای سیسکو

حمله هکری گسترده به روترهای سیسکو

 یک شنبه 19 اسفند 1397 / بازدید 816 / نظرات 0 /

دو روز بعد از عرضه وصله امنیتی شرکت سیسکو برای رفع یک آسیب پذیری شدید در برخی روترهای تولیدی این شرکت، هکرها با سواستفاده از این موضوع حملاتی را آغاز کرده‌اند.

آسیب پذیری مذکور مربوط به روترهای RV110، RV130 و RV۲۱۵ شرکت سیسکو بوده و سیسکو وصله‌ای موسوم به CVE-۲۰۱۹-۱۶۶۳ را برای رفع آن عرضه کرده است.

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران برای بارگذاری و نصب وصله‌های امنیتی عرضه شده توسط شرکت‌های فناوری اقدام نمی‌کنند، هکرها با بررسی این وصله‌ها به سرعت از ماهیت آسیب پذیری تازه شناسایی شده مطلع شده و برای سو استفاده از آن اقدام کرده‌اند.
 
میزان خطرناک بودن حفره امنیتی که این وصله برای رفع آن عرضه شده ۹.۸ از ۱۰ است که جدیت موضوع را به خوبی نشان می‌دهد. هکرها با بهره‌گیری از این آسیب پذیری می‌توانند برای اجرای حملات مخفیانه و از راه دور اینترنتی اقدام کنند، رویه‌های شناسایی هویت را نادیده گرفته و خود را مخفی کنند و داده‌های حساسی را سرقت کنند.
 
آنها همچنین برای این کارها نیازی به حضور فیزیکی در مسیر شبکه‌های اطلاع رسانی ندارند.
کارشناسان امنیتی به کاربران روترهای سیسکو هشدار داده‌اند که هر چه سریع‌تر وصله امنیتی عرضه شده را بارگذاری و نصب کنند، زیرا هکرها در حال اسکن کردن روترهای متصل به اینترنت برای شناسایی دستگاه‌هایی هستند که به علت عدم نصب وصله به روزرسان نفوذپذیر هستند.
 
شرکت امنیتی رپید ۷ تا به حال بیش از ۱۲ هزار روتر آسیب پذیر متصل به اینترنت را شناسایی کرده که در کشورهای آمریکا، کانادا، هند، آرژانتین، مجارستان و رومانی واقع هستند.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت ایمن شبکه هوشمند  با بیش از یک دهه  تجربه در پروژه هاي زیرساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراتی و تجهیزات امنیتی مداربسته مبتنی بر شبکه  با داشتن پرسنلي مجرب آمادگي خود را جهت مشاوره، طراحي و اجرا اعلام مي دارد
 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

سئو سایت توسط ایمن شبکه هوشمند

تماس با ما

تهران ، میدان توحید ، خیابان امیرلو (گلبار) ، کوچه محمدی ، پلاک 4

(021) 66904541

09128581120

(021)89774987

info@imennet.net