در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541

امنیت کنسرت‌ها در دستان توانمند هوش مصنوعی

امنیت کنسرت‌ها در دستان توانمند هوش مصنوعی
امنیت کنسرت‌ها در دستان توانمند هوش مصنوعی

بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری بر این باورند که فناوری هوش مصنوعی قادر است کمک بسزایی به تأمین امنیت برگزاری رویدادهای مختلف نظیر کنسرت‌های موسیقی کند.

امنیت
 0  دیدگاه  سه شنبه 20 فروردین 1398 

چند ماه پیش بود که وقوع یک حمله تروریستی به هنگام برگزاری یک کنسرت موسیقی خارجی در انگلستان و همچنین برخی دیگر از رویدادهای تفریحی در فرانسه و سایر کشورها، جنجال‌های بسیاری به راه انداخت و تعداد زیادی از منتقدان نحوه برگزاری و تأمین امنیت کنسرت و اماکن عمومی بخصوص فضاهای تفریحی را زیر سوال برده و به چالش کشاندند.
 
برخی از کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری حالا به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که فناوری هوش مصنوعی و احراز هویت بیومتریک (تشخیص چهره هوشمند) قادر خواهد بود کمک بزرگی به تأمین و برقراری امنیت در برگزاری چنین مراسم و رویدادهایی کند و خیال تمامی شرکت کنندگان آنها را نیز راحت و آسوده سازد.
 
آنها بر این باورند که هوش مصنوعی و احراز هویت بیومتریک با تشخیص چهره هوشمند یکایک شرکت کنندگان و افرادی که در کنسرت ثبت نام کرده و اقدام به تهیه بلیت کرده‌اند، می‌تواند تمامی سوابق مثبت و منفی آنها را به دست آورده و در صورت مشاهده و برخورد با موارد مشکوک احتمالی، به مأموران و مسئولان مربوطه گزارش و اخطار داده تا در صورت تأیید مورد مشکوک، از ورود آنها به سالن کنسرت و مرکز همایش رویدادهای مختلف جلوگیری به عمل بیاورند.
 
در صورتی که ایده کارشناسان مربوطه در خصوص تأمین امنیت برگزاری رویدادهای تفریحی نظیر کنسرت‌های موسیقی به واقعیت بپیوندد، انتظار می‌رود که هوش مصنوعی به میزان قابل توجهی امنیت اماکن عمومی را تأمین خواهد کرد و یکی از بزرگترین کاربردهای آن نیز در همین زمینه به ثبت خواهد رسید. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر