0
رشد فیس‌بوک علیرغم حاشیه‌ها و جنجال‌ها

رشد فیس‌بوک علیرغم حاشیه‌ها و جنجال‌ها

 سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 / بازدید 689 / نظرات 0 /

​​​​​​​فیس‌بوک برخلاف تمام رسوایی‌های امنیتی و اطلاعاتی همچنان وضعیت خوبی را از لحاظ مالی و افزایش کاربران در نخستین فصل سال جاری میلادی برای خود به ثبت رسانده است.

​​​​​​​فیس‌بوک برخلاف تمام رسوایی‌های امنیتی و اطلاعاتی همچنان وضعیت خوبی را از لحاظ مالی و افزایش کاربران در نخستین فصل سال جاری میلادی برای خود به ثبت رسانده است.
فیس‌بوک در چند سال اخیر به شدت از سوی نهادهای سیاسی، دولتی و غیردولتی در جهان به خصوص ایالات متحده آمریکا تحت فشار قرار گرفته و بارها جریمه‌های سنگینی را به خاطر سهل‌انگاری و همکاری با مؤسسات تحقیقاتی و افشای اطلاعات خصوصی کاربران و نقض حریم خصوصی آنها متحمل شده است، حالا به نظر می‌رسد که همه این موارد نتوانسته جلوی موفقیت و محبوبیت این شبکه اجتماعی را بگیرد چرا که فیس‌بوک با انتشار گزارش مالی خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نشان داد که همچنان آمار کاربرانش رو به افزایش گزارش شده که این امر برای یک شبکه اجتماعی بسیار افتخارآمیز به شمار می‌رود.
به گزارش ایتنا از ایسنا، فیس‌بوک در این گزارش که در وب سایت the verge آمده است، اعلام کرده در این بازه زمانی ۲.۳۸ میلیارد کاربر ماهانه از فیس‌بوک استفاده کردند که ۲.۵ درصد بیشتر از آمار مربوط به آخرین فصل از سال گذشته میلادی بوده است. همچنین آمار کاربران فعال روزانه فیس‌بوک نیز از مرز ۱.۵۶ میلیارد نفر عبور کرده که نسبت به فصل گذشته که ۱.۵۲ میلیارد نفر بوده، یک رشد و افزایش ۲.۶۳ درصدی را تجربه کرده است.
به طور کلی می‌توان ادعا کرد که فیس‌بوک در دو فصل گذشته رشد و افزایش قابل ملاحظه‌ای را از لحاظ تعداد کاربران فعال در این پلت‌فرم برای خود به ثبت رسانده است.
انتشار این گزارش ارزش سهام فیس‌بوک را با رشد قابل قبولی مواجه کرد و آن را به شاخص ۱۹۷.۸۴ دلار رساند که در مقایسه با پایین‌ترین آمار مربوط به ماه دسامبر سال گذشته که معادل ۱۲۴.۰۶ دلار بود، شاهد یک رشد ۸.۳ درصدی بوده است که البته فعالان وال‌استریت جریمه احتمالی فیسبوک را نیز در این ارزش‌گذاری سهام آن در نظر گرفته‌اند.
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران برآورد کرده‌اند که مبلغ جریمه فیس‌بوک که تحت تأثیر نقض حریم خصوصی کاربران گریبانگیر آن خواهد شد، حدود سه تا پنج میلیارد دلار خواهد بود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت ایمن شبکه هوشمند  با بیش از یک دهه  تجربه در پروژه هاي زیرساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراتی و تجهیزات امنیتی مداربسته مبتنی بر شبکه  با داشتن پرسنلي مجرب آمادگي خود را جهت مشاوره، طراحي و اجرا اعلام مي دارد
 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

سئو سایت توسط ایمن شبکه هوشمند

تماس با ما

تهران ، میدان توحید ، خیابان امیرلو (گلبار) ، کوچه محمدی ، پلاک 4

(021) 66904541

09128581120

(021)89774987

info@imennet.net