0
اینترنت ماهواره ای استارلینک در شرف راه‌اندازی

اینترنت ماهواره ای استارلینک در شرف راه‌اندازی

 چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 / بازدید 727 / نظرات 0 /

ایلان ماسک بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی اسپیس ایکس (SpaceX) با به اشتراک گذاشتن تصویری در توییتر، از آماده بودن شرایط برای پرتاب ماهواره‌ها و راه‌اندازی نخستین فاز از پروژه اینترنت ماهواره ای استارلینک (Starlink) خبر داد

ایلان ماسک بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی اسپیس ایکس (SpaceX) با به اشتراک گذاشتن تصویری در توییتر، از آماده بودن شرایط برای پرتاب ماهواره‌ها و راه‌اندازی نخستین فاز از پروژه اینترنت ماهواره ای استارلینک (Starlink) خبر داد.
این عکس، اولین ماهواره‌های‌‌ تولیدی برای اینترنت ماهواره ای استارلینک را سوار بر راکت فاکون 9 نشان می‌دهد. می‌توان دید که ظرفیت تیزه‌گیر راکت (قطعه‌ای برای کاستن مقاومت هوا)، تکمیل است و 60 ماهواره در آن جای گرفته‌اند. ایلان ماسک ضمن اشاره به آرایش متفاوت این ماهواره ها؛ اضافه کرده برخلاف آنچه که شاید انتظار داشتید، آن‌ها روی دیسپنسر (dispenser) توزیع نشده‌اند.
او زمان پرتاب راکت را قابل تغییر دانست؛ اما گفت که در مقطع فعلی برای پانزدهم ماه می (25 اردیبهشت) برنامه‌ریزی شده است؛ البته امکان پرتاب در تاریخ چهاردهم این ماه نیز وجود دارد. مدیرعامل اسپیس ایکس همچنین خاطر نشان کرد که در فاز نخست پروژه، احتمالا خیلی چیزها به نحو احسن پیش نخواهد رفت و شاید شش پرتاب دیگر لازم باشد تا پوشش حداقلی پهن‌باند (broadband) حاصل شود. برای پوشش‌دهی متوسط اما احتمالا دو برابر این مقدار نیاز خواهد بود.
هدف‌گذاری کمپانی برای این پروژه، قرار دادن حدود 11 هزار ماهواره در مدار پایینی زمین تا میانه‌های دهه‌ی 2020 است. اسپیس ایکس می‌خواهد از طریق اینترنت ماهواره ای استارلینک ، دسترسی به اینترنت پرسرعت را در مناطقی از دنیا که broadband ضعیف، کمیاب یا نایاب است؛ فراهم سازد. بنابراین مرحله اول پرتاب را باید بخشی مهم اما کوچک از یک پروسه طولانی بدانیم.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت ایمن شبکه هوشمند  با بیش از یک دهه  تجربه در پروژه هاي زیرساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراتی و تجهیزات امنیتی مداربسته مبتنی بر شبکه  با داشتن پرسنلي مجرب آمادگي خود را جهت مشاوره، طراحي و اجرا اعلام مي دارد
 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

سئو سایت توسط ایمن شبکه هوشمند

تماس با ما

تهران ، میدان توحید ، خیابان امیرلو (گلبار) ، کوچه محمدی ، پلاک 4

(021) 66904541

09128581120

(021)89774987

info@imennet.net