0
دوربین های پوشیدنی ، راهکاری جدید برای افزایش امنیت در جامعه

دوربین های پوشیدنی ، راهکاری جدید برای افزایش امنیت در جامعه

 سه شنبه 1 مرداد 1398 / بازدید 556 / نظرات 0 /

دوربین های پوشیدنی پلیس چند سالی است که در ناوگان امنیتی کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند و در کشور ما نیز هر از گاهی خبر فراگیر شدن قریب الوقوع این ابزارها منتشر می شود.

دوربین های پوشیدنی پلیس چند سالی است که در ناوگان امنیتی کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند و در کشور ما نیز هر از گاهی خبر فراگیر شدن قریب الوقوع این ابزارها منتشر می شود.
از نقطه نظر حقوقی، دوربین های پوشیدنی ابزار مناسبی برای ثبت عملکرد مأموران پلیس و همچنین جمع آوری مدرک از صحنه های جرم هستند و در کنار جلوگیری از توسل به خشونت پلیس، برای رفع اتهامات بی پایه از مأموران مورد استفاده قرار می گیرند.
اما اخیراً «جاش میچل» متخصص حوزه امنیت در کنفرانس هکری «DefCon» لاس وگاس اظهار داشته دوربین های پوشیدنی پلیس به راحتی قابل هک و دستکاری از راه دور هستند. او برای اثبات ادعای خود دوربین های 5 برند مختلف را در جریان کنفرانس خود هک کرد و درباره خطرات احتمالی سوءاستفاده از آنها هشدار داد.
به گفته وی در صورت نفوذ هکرها به سیستم دوربین، امکان حذف یا دستکاری داده ها وجود داشته و حتی با گسترش نفوذ در ابزارهای بیشتر، مهاجمان توانایی دستیابی به فراداده ها برای تحلیل عملکرد نیروی پلیس را خواهند داشت. از سوی دیگر مجرمان  امکان ردیابی افسران پلیس را به دست می آورند که این مورد نیز خطرات بسیاری را به دنبال دارد.
دوربین های مورد بررسی بدون نیاز به نوشتن برنامه هک اختصاصی قابل نفوذ بودند
طبق اظهارات میچل، دوربین های مورد بررسی بدون نیاز به نوشتن برنامه هک اختصاصی قابل نفوذ بودند و در اکثر موارد کوچکترین مقاومتی در مقابل حمله از خود نشان نمی دادند. او اشاره می کند که در بعضی موارد که دوربین ها اطلاعات را رمزنگاری می کنند، کلید دسترسی (پسورد) نام همان فایل بوده و حتی این دوربین ها به راحتی اجازه تغییر فِرم وِر (سفت افزار) و داده های داخلی را به مهاجم می دهند.
گفتنی است آقای میچل راهکارهایی را برای حل و فصل مشکل ارائه داده که البته به کارگیری همه آنها به معنی توسعه و خریداری دوربین های کاملاً جدید است. بعضی از این این راهکارها عبارتند از: امضای دیجیتال اطلاعات توسط دوربین، امضای دیجیتال سفت افزار دوربین ها، رندم کردن تمام اطلاعات SSID و MAC، استفاده از مکانیزم های نوین جلوگیری از نفوذ و بروزرسانی مداوم نرم افزار.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت ایمن شبکه هوشمند  با بیش از یک دهه  تجربه در پروژه هاي زیرساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراتی و تجهیزات امنیتی مداربسته مبتنی بر شبکه  با داشتن پرسنلي مجرب آمادگي خود را جهت مشاوره، طراحي و اجرا اعلام مي دارد
 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

سئو سایت توسط ایمن شبکه هوشمند

تماس با ما

تهران ، میدان توحید ، خیابان امیرلو (گلبار) ، کوچه محمدی ، پلاک 4

(021) 66904541

09128581120

(021)89774987

info@imennet.net