در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541
گوگل موفق به ساخت یک کامپیوتر کوانتومی شد
گوگل موفق به ساخت یک کامپیوتر کوانتومی شد

گوگل و ناسا در تاریخ 23 اکتبر اعلام کرده اند که به برتری کوانتومی دست یافته اند. در این آزمایش، گوگل و محققان دانشگاه وابسته به آن ، تراشه ای به نام Sycamore را ساختند.

محصولات سخت افزاری
 0  دیدگاه  پنج شنبه 9 آبان 1398 

گوگل و ناسا در تاریخ 23 اکتبر اعلام کرده اند که به "برتری کوانتومی" دست یافته اند. در این آزمایش، گوگل و محققان دانشگاه وابسته به آن ، تراشه ای به نام Sycamore را ساختند و آن را به یک اسكلت عظیم وصل كردند كه به آن اجازه می داد تا در دماهای بسیار پایین خنك شود و برنامه هایی را اجرا كند - به نام مدارها، که از یك چیپ ست كنترل بارگیری می شوند.
 
 
 کامپیوتر کوانتومی آنها طی 200 ثانیه مشکلی را حل کرد که سریعترین ابر کامپیوترجهان که Summit نام دارد ، برای انجام این محاسبات به 10 هزار سال نیاز دارد.
 
 
 
کامپیوترهای کوانتومی کاملاً متفاوت از ماشینهای کلاسیک کار می کنند: یک بیت کلاسیک یا 1 یا 0 است ، اما یک بیت کوانتومی یا qubit می تواند در چندین حالت به طور
همزمان وجود داشته باشد. هنگامی که qubit ها به طور غیرقابل تفکیک در ارتباط هستند ، فیزیکدانان می توانند از لحاظ نظری از مداخلات بین حالت های کوانتومی مانند موج خود، برای انجام محاسباتی استفاده کنند که در حالت عادی، ممکن است میلیون ها سال طول بکشد.
به گفته‌ی گوگل، این آزمایش کوانتومی اولین چالش آزمایشی دربرابر فرضیه چرچ-تورینگ (Church-Turing) است. این فرضیه به‌عنوان تئوری محاسبه‌پذیری شناخته شده است.
به باور گوگل، کامپیوترهای قدیمی می‌توانند هر نوع مدل محاسباتی را به شیوه‌ای «معقول» انجام دهند.
 
کامپیوتر کوانتومی گوگل از ۲۱۶ کابل کواکیسال برای برقراری ارتباط با کیوبیت هایش استفاده می کند. بسته به نوعی تحقیقی که ممکن است از طریق این کامپیوتر انجام شود برخی از این کواکسیال از بدنه جدا می شوند. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر