0
گوگل موفق به ساخت یک کامپیوتر کوانتومی شد

گوگل موفق به ساخت یک کامپیوتر کوانتومی شد

 پنج شنبه 9 آبان 1398 / بازدید 514 / نظرات 0 /

گوگل و ناسا در تاریخ 23 اکتبر اعلام کرده اند که به "برتری کوانتومی" دست یافته اند. در این آزمایش، گوگل و محققان دانشگاه وابسته به آن ، تراشه ای به نام Sycamore را ساختند و آن را به یک اسكلت عظیم وصل كردند كه به آن اجازه می داد تا در دماهای بسیار پایین خنك شود و برنامه هایی را اجرا كند - به نام مدارها،...

گوگل و ناسا در تاریخ 23 اکتبر اعلام کرده اند که به "برتری کوانتومی" دست یافته اند. در این آزمایش، گوگل و محققان دانشگاه وابسته به آن ، تراشه ای به نام Sycamore را ساختند و آن را به یک اسكلت عظیم وصل كردند كه به آن اجازه می داد تا در دماهای بسیار پایین خنك شود و برنامه هایی را اجرا كند - به نام مدارها، که از یك چیپ ست كنترل بارگیری می شوند.
 
 
 کامپیوتر کوانتومی آنها طی 200 ثانیه مشکلی را حل کرد که سریعترین ابر کامپیوترجهان که Summit نام دارد ، برای انجام این محاسبات به 10 هزار سال نیاز دارد.
 
 
 
کامپیوترهای کوانتومی کاملاً متفاوت از ماشینهای کلاسیک کار می کنند: یک بیت کلاسیک یا 1 یا 0 است ، اما یک بیت کوانتومی یا qubit می تواند در چندین حالت به طور
همزمان وجود داشته باشد. هنگامی که qubit ها به طور غیرقابل تفکیک در ارتباط هستند ، فیزیکدانان می توانند از لحاظ نظری از مداخلات بین حالت های کوانتومی مانند موج خود، برای انجام محاسباتی استفاده کنند که در حالت عادی، ممکن است میلیون ها سال طول بکشد.
به گفته‌ی گوگل، این آزمایش کوانتومی اولین چالش آزمایشی دربرابر فرضیه چرچ-تورینگ (Church-Turing) است. این فرضیه به‌عنوان تئوری محاسبه‌پذیری شناخته شده است.
به باور گوگل، کامپیوترهای قدیمی می‌توانند هر نوع مدل محاسباتی را به شیوه‌ای «معقول» انجام دهند.
 
کامپیوتر کوانتومی گوگل از ۲۱۶ کابل کواکیسال برای برقراری ارتباط با کیوبیت هایش استفاده می کند. بسته به نوعی تحقیقی که ممکن است از طریق این کامپیوتر انجام شود برخی از این کواکسیال از بدنه جدا می شوند. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت ایمن شبکه هوشمند  با بیش از یک دهه  تجربه در پروژه هاي زیرساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراتی و تجهیزات امنیتی مداربسته مبتنی بر شبکه  با داشتن پرسنلي مجرب آمادگي خود را جهت مشاوره، طراحي و اجرا اعلام مي دارد
 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

سئو سایت توسط ایمن شبکه هوشمند

تماس با ما

تهران ، میدان توحید ، خیابان امیرلو (گلبار) ، کوچه محمدی ، پلاک 4

(021) 66904541

09128581120

(021)89774987

info@imennet.net