0
جایزه 1.5 میلیون دلار گوگل برای کشف باگ‌های اندروید

جایزه 1.5 میلیون دلار گوگل برای کشف باگ‌های اندروید

 یک شنبه 8 دی 1398 / بازدید 473 / نظرات 0 /

هک کردن تراشه تایتان ام پیکسل و یافتن نقص‌های امنیتی در نسخه‌های پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید با جوایز بسیاری همراه شده است.

هک کردن تراشه تایتان ام پیکسل و یافتن نقص‌های امنیتی در نسخه‌های پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید با جوایز بسیاری همراه شده است.
، گوگل به‌تازگی جایزه‌ای 1.5 میلیون دلاری برای هک تراشه تایتان ام روی دستگاه‌های پیکسل و یافتن نقص‌های امنیتی در نسخه‌های پیش‌نمایش اندروید در نظر گرفته است.
شایان ذکر است که تاکنون بیشترین رقم پرداخت شده در برنامه‌های باگ باونتی گوگل، تنها 200 هزار دلار بوده است.
البته پرداختی‌های کلی گوگل در طی 12 ماه گذشته نزدیک به 1.5 میلیون دلار بوده و میانگین این جوایز نیز به 3800 دلار برای هر آسیب یافت شده می‌رسد.
همچنین بزرگ‌ترین جایزه پرداخت شده در سال 2019 رقم 161337 دلار بوده است.
افزایش مقدار پرداختی برای باگ‌های اندروید به این خاطر بوده است که کمپانی‌های خصوصی نیز در این زمینه فعالیت چشمگیری داشته‌اند و رقم پرداختی یادشده را به 2.5 میلیون دلار رسانده‌اند.
این اولین باری است که در بازار بخش خصوصی، آسیب‌پذیری‌های اندروید بیش‌تر از آسیب‌ها و نقص‌های امنیتی سیستم عامل iOS ارزشمند می‌شود.
کسی الیس به‌عنوان بنیان‌گذار کمپانی باگ کراود اعلام کرده است: «باونتی گوگل به این دلیل افزایش یافته است که مهارت‌های موردنیاز برای یافتن این سری از آسیب‌پذیری‌ها در دستگاه‌های گوگل نادر است و اغلب با بازار مهاجم مرتبط است.»

گوگل با افزایش تعداد هکرهای فعال در بازار، شکار باگ‌ها را برای آنها جذاب‌تر کرده است و سعی داشته تا آنها را از هکرهای کلاه‌سیاه، به کلاه‌سفید تبدیل کند.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت ایمن شبکه هوشمند  با بیش از یک دهه  تجربه در پروژه هاي زیرساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراتی و تجهیزات امنیتی مداربسته مبتنی بر شبکه  با داشتن پرسنلي مجرب آمادگي خود را جهت مشاوره، طراحي و اجرا اعلام مي دارد
 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

سئو سایت توسط ایمن شبکه هوشمند

تماس با ما

تهران ، میدان توحید ، خیابان امیرلو (گلبار) ، کوچه محمدی ، پلاک 4

(021) 66904541

09128581120

(021)89774987

info@imennet.net