0
بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی

بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی

 یک شنبه 13 بهمن 1398 / بازدید 529 / نظرات 0 /

محققان با استفاده از داده‌های تلسکوپ فضایی پرتو ایکس چاندرا ناسا موفق به بصری سازی سه بعدی جهان شده اند و این اطلاعات گرافیکی را از طریق مرورگرهای عادی اینترنتی در دسترس قرار داده اند.

 اگر چه دسترسی به تصاویری از کیهان از طریق اینترنت پدیده تازه ای نیست، اما تماشای سه بعدی زیبایی‌های جهان به صورت سه بعدی در فضای مجازی کمتر ممکن بوده است.
ناسا با بصری سازی سه بعدی عکس‌ها و تصاویر به دست آمده از طریق تلسکوپ فضایی چاندرا به کاربران امکان داده تا ستاره‌ها و سیاره‌های مختلف را به شکل واقعی‌تر و ملموس‌تری مشاهده کنند.
سه بعدی بودن تصاویر ارائه شده باعث می‌شود تا کاربران بتوانند از هر زاویه‌ای به موقعیت یک ستاره یا سیاره نگاه کنند و نسبت آن را با دیگر اجرام آسمانی به طور دقیق‌تری درک کنند. از طریق این مدل سازی سه بعدی کسب اطلاع در مورد سرعت حرکت سیاره‌ها و ستاره‌ها و پیش بینی برخی تحولات آتی در این زمینه تسهیل می‌شود.
شبیه سازی سه بعدی فضا، اطلاعاتی در مورد زمان تولد اجرام آسمانی، نحوه شکل گیری و فعالیت آنها و شیوه پایان عمر آنها در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و تماشایی تصاویر سه بعدی می‌توانند به این نشانی مراجعه کنند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت ایمن شبکه هوشمند  با بیش از یک دهه  تجربه در پروژه هاي زیرساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراتی و تجهیزات امنیتی مداربسته مبتنی بر شبکه  با داشتن پرسنلي مجرب آمادگي خود را جهت مشاوره، طراحي و اجرا اعلام مي دارد
 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

سئو سایت توسط ایمن شبکه هوشمند

تماس با ما

تهران ، میدان توحید ، خیابان امیرلو (گلبار) ، کوچه محمدی ، پلاک 4

(021) 66904541

09128581120

(021)89774987

info@imennet.net