در تماس باشید:
ذ

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541

بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی

بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی
بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی

محققان با استفاده از داده‌های تلسکوپ فضایی پرتو ایکس چاندرا ناسا موفق به بصری سازی سه بعدی جهان شده اند و این اطلاعات گرافیکی را از طریق مرورگرهای عادی اینترنتی در دسترس قرار داده اند.

اخبار
 0  دیدگاه  یک شنبه 13 بهمن 1398 

 اگر چه دسترسی به تصاویری از کیهان از طریق اینترنت پدیده تازه ای نیست، اما تماشای سه بعدی زیبایی‌های جهان به صورت سه بعدی در فضای مجازی کمتر ممکن بوده است.
ناسا با بصری سازی سه بعدی عکس‌ها و تصاویر به دست آمده از طریق تلسکوپ فضایی چاندرا به کاربران امکان داده تا ستاره‌ها و سیاره‌های مختلف را به شکل واقعی‌تر و ملموس‌تری مشاهده کنند.
سه بعدی بودن تصاویر ارائه شده باعث می‌شود تا کاربران بتوانند از هر زاویه‌ای به موقعیت یک ستاره یا سیاره نگاه کنند و نسبت آن را با دیگر اجرام آسمانی به طور دقیق‌تری درک کنند. از طریق این مدل سازی سه بعدی کسب اطلاع در مورد سرعت حرکت سیاره‌ها و ستاره‌ها و پیش بینی برخی تحولات آتی در این زمینه تسهیل می‌شود.
شبیه سازی سه بعدی فضا، اطلاعاتی در مورد زمان تولد اجرام آسمانی، نحوه شکل گیری و فعالیت آنها و شیوه پایان عمر آنها در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و تماشایی تصاویر سه بعدی می‌توانند به این نشانی مراجعه کنند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر