• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

نصب و راه اندازی فایروال شبکه

یکی از اساسی ترین نیازهای امنیتی، نصب و راه اندازی فایروال Firewall شبکه است. فایروال ها دسته بندی های گوناگونی داشته و هر یک از آن ها در چند مرحله تخصصی راه اندازی می شوند. انتخاب یک مرکز مطمئن برای راه اندازی این سیستم های امنیتی و مهم یکی از مهمترین مولفه ها در استفاده از این خدمات به شمار می رود. ایمن نت در راستای مدیریت دسترسی در شبکه های کامپیوتری، کنترل اینترنت و پهنای باند مربوط به آن و… خدمات شایسته ای ارائه می دهد. با استفاده از راه اندازی فایروال در خدمات اکتیو شبکه یک سیستم هوشمند در شبکه شما ایجاد خواهد شد. 

با به کارگیری این قابلیت های مدرن، از دستیابی های غیر مجاز به سیستم شبکه پیشگیری خواهد شد. این مزایای ویژه انتقال غیر مجاز اطلاعات بین رایانه ها را غیر ممکن خواهند کرد. کنترل ورودی و خروجی اطلاعات نیز با نصب و راه اندازی فایروال شبکه میسر خواهد بود که ایمنی شبکه مورد نظر را ارتقا می دهد. در برخی از شبکه ها حتی ورود برخی اطلاعات نیز غیرمجاز خواهد بود. با نصب یک فایروال استاندارد در شبکه از ورود این داده ها نیز پیشگیری خواهد شد. استفاده از فایروال و نصب و راه اندازی این سیستم، با روش های مختلفی انجام می گیرد. روش های سخت افزاری و نرم افزاری راه اندازی فایروال در شبکه بسته به نوع نیازهای موجود انتخاب می شوند. 

نصب و راه اندازی فایروال شبکه

مراحل راه اندازی فایروال شبکه

بسته به دسترسی های موجود در سیستم شبکه های کامپیوتری و مدیریت کلی از روش های متفاوتی برای اجرای فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می شود. با این وجود به صورت کلی مراحل اجرای این سیستم های امنیتی به شرح زیر هستند:

مرحله اول دسترسی ایمن به فایروال

مراحل اولیه راه اندازی سیستم فایروال شبکه شامل پیکربندی ها و آزمایشات امنیتی می شوند. در بخش اول دسترسی های ایمن به فایروال مورد بررسی قرار می گیرد. برای نصب و راه اندازی فایروال شبکه باید حتما به ایمنی این سیستم دقت داشته باشید. در غیر این صورت شبکه شما در دسترس هکرها قرار می گیرد! در این مرحله رمزهای قوی برای دسترسی برخی از کاربران تعیین می شوند که ایمنی شبکه مورد نظر را به طرز قابل توجهی افزایش می دهند. به علاوه امتیازدهی به هر یک از کاربران برای تعیین سطوح دسترسی آن ها در این مرحله انجام می شود. تیم ایمن نت با ارزیابی وضعیت کارکنان شما سیستم فایروال شبکه را طراحی و تنظیم می کنند. با این روش امکان دسترسی غیر مجاز به سیستم شما وجود نخواهد داشت. 

مرحله دوم تنظیمات معماری شبکه

تعریف و تنظیم معماری شبکه نیز یکی از مهمترین مراحل راه نصب و راه اندازی فایروال شبکه به شمار می رود. در این بخش کنترل های دسترسی در سطوح مختلف برای کاربران تعریف شده اند. حال نوبت مشخص شدن مناطق مربوطه به شبکه می رسد. برای این منظور منابع و داده ها در عمق شبکه مذکور تعیین می شوند. به علاوه تنظیمات ورودی ترافیک و ایجاد محدودیت های اینترنتی نیز در این بخش انجام می گیرد. به این ترتیب چندین منطقه در سیستم شبکه ایجاد خواهد شد و معماری اولیه آن تعریف می شود.

برای مدیریت این شبکه ها پیچیدگی هایی در سیستم در نظر گرفته می شود. با مشخص کردن مناطق شبکه و تعریف معماری آن وضعیت مدیریت شبکه نیز تا حدودی مشخص می شود. در این مرحله تنظیمات اولیه سیستم فایروال انجام خواهد شد. 

مرحله سوم پیکربندی شبکه برای نصب فایروال

در بخش بعدی از نصب و راه اندازی فایروال شبکه نوبت به پیکربندی قوانین و دستورالعمل های فایروال می رسد. در این بخش باید کلیه تنظیمات مربوط به ایجاد مناطق، کنترل دسترسی ها، محدودیت های اینترنت و… مشخص شده باشند. سپس قوانین مربوط به لیست کنترل های دسترسی اعمال خواهند شد که کمک شایانی به بخش ایمنی شبکه خواهند کرد. در این مرحله می توانید داده های موجود را بر اساس چارچوب شبکه فیلتر کنید. امکانات مربوط به کنترل ترافیک ورودی نیز در این بخش مورد توجه قرار می گیرند. تنظیماتی برای رد کردن همه گزینه ها نیز در این بخش قرار گرفته اند و کنترل دسترسی ها را در چهارچوب قوانین موجود ساده تر می کنند. 

مرحله چهارم تست

در بخش چهارم گزینه های تست فایروال انتخابی در دسترس کاربران قرار می گیرند. شما می توانید در این بخش فایروال نصب شده بر روی سیستم شبکه را آزمایش کرده و قابلیت های آن را ارزیابی کنید. به این ترتیب ریسک پذیری شبکه شما مشخص خواهد شد. در این بخش مشخص می شود که ترافیک مد نظر شما برای بر اساس قوانین تعیین شده در مراحل پیشین، مسدود سازی شده اند یا خیر. با این روش می توانید میزان امنیت شبکه خود را بررسی کنید. در این بخش آزمایشاتی برای تست نفوذ شبکه نیز اجرا می شوند که کارایی سیستم فایروال را مشخص خواهند کرد. به طور کلی برای بررسی نتیجه نصب و راه اندازی فایروال شبکه باید به این مرحله توجه ویژه ای داشته باشید. تیم ایمن نت کلیه این مراحل را با استفاده از به روزترین ابزارها اجرا می کنند.  

کاربرد نصب Firewall شبکه

به طور کلی هدف از نصب و راه اندازی Firewall شبکه، جداسازی محتوای امن و ناامن در سیستم است. کنترل ارتباطات بین این داده ها نیز در میان مجموعه وظایف یک فایروال استاندارد دسته بندی می شود. برای استفاده از بیشترین قابلیت های این سیستم های امینیتی باید به کیفیت و کارایی فایروال انتخابی دقت داشته باشید. در خصوص انتخاب هر یک از این ابزارها می توانید از کارشناسان حرفه ای ایمن نت مشاوره بگیرید. این سیستم وظایف بی شماری بر عهده دارد، اما مهمترین آن ها مربوط به کنترل ورودی ها و خروجی های سیستم شبکه است. این سیستم ورودی ها و خروجی های دستگاه های مختلف به شبکه مورد نظر را زیر نظر دارد.

پیشگیری از دسترسی های غیرمجاز نیز از اهداف اساسی استفاده از این سیستم ها به شمار می رود. با به کاربردن آن یک لایه امنیتی قوی به شبکه شما اضافه می شود که چارچوب های مشخصی در سیستم شبکه اعمال می کند. کنترل ترافیک شبکه نیز در میان مجموعه وظایف مهم این سیستم دسته بندی می شود. در طول استفاده از سیستم فایروال کلیه اتفاقات در این پلتفرم ذخیره سازی شده و به کاربران گزارش داده خواهند شد. 

کاربرد نصب Firewall شبکه

راهکارهای کنترل اینترنت با فایروال شبکه

نکات امنیتی در نصب فایروال شبکه

در خصوص استفاده از این سیستم های امنیتی باید به برخی فاکتورها توجه داشته باشید. در وهله اول دسترسی به تنظیمات Firewall شبکه مورد توجه قرار می گیرد که باید زیر نظر افراد باتجربه و معتمد انجام شود. به همین خاطر این وظیفه را بر عهده کسانی بسپارید که به آن ها اعتماد دارید.

بهتر است فایروال خود را دائما به روز کنید. استفاده از آپدیت های دوره ای این برنامه قابلیت های آن را افزایش می دهد. در این پلتفرم باید حتما از رمز عبورهای قوی و پیچیده استفاده کنید. کارشناسان ایمن نت در فرایند نصب و راه اندازی فایروال شبکه در خصوص انتخاب رمز فایروال اطلاعات لازم را در اختیار کارفرما قرار می دهند.
ایجاد حساب های مضاعف برای دسترسی سایر کاربران با مسئولیت های اضافی نیز در این زمینه مورد توجه قرار می گیرد. توصیه می کنیم در سیستم فایروال هرگز از حساب های اشتراکی استفاده نکنید. با این روش ایمنی شبکه مذکور افزایش می یابد. به علاوه در این روش مشخص می شود که هر یک از حساب های کاربری چه تنظیماتی در فایروال مربوطه ایجاد کرده اند. 

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02188970170

خدمات نصب Firewall شبکه در ایمن نت

با در نظر گرفتن اهمیت استفاده از سیستم فایروال در شبکه های امروزی استفاده از این ابزارهای کارآمد برای حفظ و ارتقای امنیت داده ها بیشتر از همیشه در معرض توجه قرار می گیرد. برای دریافت این خدمات به دنبال یک مرکز باتجربه بگردید. مجموعه معتبر ایمن نت با پشتیبانی شبکه به صورت دائمی از خدمات نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه یکی از مطمئن ترین ها در این حوزه محسوب می شود. در این مجموعه می توانید از خدمات کنترل اینترنت و سطوح دسترسی ها نیز بهره مند شوید. به این ترتیب کنترل اشتراک ها و تنظیمات اینترنت شبکه نیز به سهولت انجام خواهد شد. خدمات این مجموعه برای انواع سازمان ها و شرکت های مهم با کاربردهای حساس قابل استفاده خواهند بود و کیفیت و کارایی شبکه های فعال در این مراکز را افزایش می دهد.

خدمات نصب Firewall شبکه در ایمن نت
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net