• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

تجهیزات پسیو شبکه

تجهیزات شبکه های امروزی یکی از مهمترین بخش های تشکلات آن است. این تشکیلات مانند رگ های خونی بدن، در جریان فعالیت های اداری تاثیرگذار هستند. به همین خاطر توجه به آن ها در بخش تامین تجهیزات شبکه و تکمیل هر یک در بخش های مختلف حائز اهمیت خواهد بود. بخش پسیو شبکه های امروزی یکی از مهمترین اجزا است که با قطعات و دستگاه های مختلفی تکمیل می شود. وجود هر یک از این شبکه ها برای تشکیل شبکه ها الزامی است و هر یک بر اساس نوع فعالیت ها و شبکه مربوطه انتخاب خواهند شد. این تجهیزات بیشتر نقش زیرساختی را در شبکه های امروزی ایفا می کنند و به همین خاطر استفاده از آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 

تجهیزات پسیو شبکه

معرفی تجهیزات پسیو شبکه در ایمن نت

کابل شبکه

کابل ها یکی از اساسی ترین اجزای به کار رفته در شبکه های امروزی هستند. با استفاده از کابل ها، کامپیوترها و سایر اجزای به کار رفته در سیستم یک شبکه به هم متصل شده و ساختار کلی مجموعه را تشکیل می دهند. به همین خاطر باید به کیفیت کابل انتخابی و تناسب آن با ساختار شبکه مورد نظر دقت داشته باشید. کابل ها مدل ها و دسته بندی های گوناگونی دارند. از میان آن ها می توان به کابل کواکسیال و فیبر نوری و… اشاره کرد. کابل شبکه هم برای فواصل نزدیک دستگاه ها به کار می روند و هم برای دستگاه هایی که به هم نزدیک هستند؛ به همین خاطر استفاده از آن ها به فاصله دستگاه ها مربوط نمی شود.

پچ پنل و ایستگاه پورت شبکه

یکی دیگر از عناصر اساسی در میان تجهیزات پسیو شبکه، پچ پنل های کاربردی هستند که در ایستگاه پورت شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. در هر یک از این پچ ها چندین پورت به کار رفته که به سازماندهی هر چه بیشتر شبکه موجود کمک می کند. به همین خاطر این تجهیزات نیز از اهمیت بسیار زیادی در سیستم شبکه های امروزی برخوردار هستند. 

استفاده از این تجهیزات مزایای بی شماری دارد. با استفاده از آن ها انعطاف پذیری بیشتری در سیستم یک شبکه خواهید داشت. با وجود این پچ ها پس از متصل کردن هر دستگاه بدون هیچ محدودیتی از آن استفاده کرده و سیستم شبکه را توسعه خواهید داد.

داکت مخصوص کابل های شبکه

در سیستم هر یک از تجهیزات بخش پسیو شبکه از داکت هایی برای نگهداری از کابل ها نیز استفاده می شود که نقش حفاظت از آن ها را بر عهده دارد و وجود آن نیز حائز اهمیت است. مدل های ترانکینگ این تجهیزات قابلیت های بیشتری برای سیستم شبکه های امروزی به همراه دارد.

استفاده از این تجهیزات از اشغال فضا با وجود کابل های به هم ریخته پیشگیری می کند و ظاهر محل مورد نظر را مرتب تر نشان می دهد. به علاوه این تجهیزات هزینه های به صرفه ای دارند. اگر به ترانکینگ نیاز داشته باشید، قیمت خرید آن کمی بالاتر از داکت های معمولی خواهد بود.

پچ کورد شبکه

از اجزای مهم که در هر یک از شبکه ها و سیستم های پسیو موجود در آن ها به کار می رود، پچ کورد است. این قطعه نیز نقش حیاتی ایفا می کند و انواع دستگاه های الکتریکی یا اپتیکال را به هم متصل خواهد کرد. به همین خاطر وجود آن سبب سهولت در برقراری ارتباط در سیستم شبکه خواهد شد. این محصولات با رنگ بندی منحصر به فردی در اختیار مشتریان امروزی قرار می گیرند و تنوع قابل توجهی دارند. کابل های مخصوص بخش میکروفون و کابل های استودیویی در این میان دسته بندی می شوند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. هر یک از این پچ کوردها با کاربردهای به خصوصی در محل مورد نظر کاربران نصب می شوند.

دسته های مختلف کیستون شبکه

دسته های کیستون شبکه نیز از اجزای مهم و کاربردی در سیستم شبکه های امروزی به شمار می روند. این تجهیزات برای نصب انواع جک های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات برای نصب انواع جک های الکتریکی به کار برده می شوند. کیستون های مخصوص شبکه در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند و دسته بندی های گوناگونی دارند. از مدل های محبوب این تجهیزات می توان به RJ-11، RJ-45، HDMI اشاره کرد که هر یک کارایی خاص خود را در سیستم شبکه های امروزی دارند. انواع این تجهیزات برای شبکه ها و سیستم های تلفنی مورد استفاده قرار می گیرند.

سوکت شبکه

در هر شبکه ای وجود سوکت های کاربردی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سوکت ها نقش نقطه پایانی هر شبکه ای را ایفا می کنند. انواع این تجهیزات برای دریافت و ارسال اطلاعات کارایی دارند و استفاده از آن ها بسیار مهم است. با استفاده از این تجهیزات اتصال خط تلفن همراه به گوشی مورد استفاده میسر خواهد بود. هر یک از این تجهیزات مناسب با معماری کل شبکه انتخاب خواهند شد. سوکت ها دسته بندی های گوناگونی دارند؛ مدل های Datagram، Stream و Raw از دسته بندی های مهم و کاربردی سوکت ها در شبکه های امروزی به شمار می روند.

چرا شرکت ها به تجهیزات پسیو شبکه نیاز دارند؟

هر یک از این تجهیزات از بخش های مختلفی تشکیل شده و کارایی خاص خود را در سیستم شبکه های امروزی خواهند داشت. نصب و استفاده از این تجهیزات یکی از مهمترین مراحل برای ایجاد شبکه است. این تجهیزات در راستای عبور بهتر اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 به همین خاطر در اغلب شرکت ها و سازمان ها به وجود این تجهیزات کاربردی نیاز دارند. این تجهیزات بستر مناسب برای تجهیز یک شبکه فعال را در سازمان ها مربوطه فراهم می کنند. به همین خاطر بدون آن ها نمی توان یک سیستم شبکه حرفه ای را راه اندازی کرد.

انواع سیستم های مدیریت شبکه

قیمت تجهیزات پسیو شبکه

هزینه های مربوط به اجرای این سیستم ها در ساختار شبکه ها بسته به عوامل مختلفی تعیین می شود. در این زمینه قیمت هر یک از تجهیزات اولیه این هزینه ها را تحت تاثیر قرار می دهند. هزینه های اجرایی برای کابل کشی در سر تا سر شبکه نیز بر هزینه نهایی اجرای تجهیزات پسیو تاثیرگذار خواهد بود. در این زمینه برندهای تجاری هر یک از تجهیزات و کیفیت و به روز بودن آن ها قیمت نهایی کار را تعیین می کنند.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

بسیاری از شرکت های امروزی با در نظر گرفتن نیازهای آینده کسب و کار خود از شبکه های کامپیوتری و تجهیزات مرتبط با آن ها استفاده می کنند. اهمیت استفاده از تجهیزات پسیو در هر یک از شبکه ها بر هیچ کس پوشیده نیست. شما می توانید هر یک از دسته بندی های این تجهیزات را در بخش های مختلف شبکه های امروزی به کار ببرید. در هر یک از شبکه های موجود بر اساس وسعت تجهیزات به کار رفته مدل های متنوعی از این تجهیزات انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرند.  

مزیت های استفاده از تجهیزات پسیو شبکه:

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02174391800

خدمات ایمن نت

ایمن نت در زمینه ارائه شبکه های پسیو خدمات گسترده ای انجام می دهد. برخی از این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

  • خدمات پشتیبانی شبکه و نگهداری
  • خدمات اجرایی تجهیزات پسیو و ارتقای سطح کیفی آن ها
  • خدمات عیب یابی تجهیزات پسیو شبکه
  • تامین تجهیزات مربوط به شبکه های پسیو
  • ارائه خدمات مشاوره در خصوص خرید هر یک از تجهیزات پسیو 
تجهیزات پسیو شبکه
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net