• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

خدمات سرور و شبکه

سرور های شبکه در واقع نوع به خصوصی از پردازنده های داده های اطلاعاتی هستند که در سیستم های حرفه ای و معمولی شبکه های امروزی به کار می روند و در گروه تامین تجهیزات شبکه قرار می گیرد. سرور شبکه دسته بندی های گوناگونی دارد و هر یک برای مصارف به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه فعالیت سرورها برای انواع فعالیت های مدیریتی، تجاری و… اهمیت دارد و با بررسی این موارد یک سرور مناسب انتخاب خواهد شد. با استفاده از سرورها دسترسی به داده ها و اطلاعات موجود به خوبی انجام می شود. خدمات سرور شبکه در سیستم های امروزی اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین خاطر پیش از هر چیز باید به تامین تجهیزات مربوط به این سرورها از انواع برندهای معتبر توجه داشته باشیم. در این زمینه کیفیت این تجهیزات برای عملکرد بهتر سرور شبکه اهمیت دارد. این تجهیزات از کمپانی های تجاری جهانی عرضه می شوند. برای خرید حتما از کارشناسان ما کمک گرفته و در خصوص مشخصات و ویژگی های تجهیزات اطلاعات خود را تکمیل کنید.

خدمات سرور و شبکه

چرا شرکت ها به سرور شبکه نیاز دارند؟

سرورهای شبکه برای ذخیره سازی داده های حجیم و بزرگ در سیستم شبکه های امروزی به کار می روند. اغلب آن ها ابعاد بزرگی دارند و به عنوان انبارهای مجازی به کار می روند. به طور کلی هر گونه دستگاه و سخت افزاری که اطلاعات را ذخیره سازی کرده و به اشتراک بگذارد، به عنوان سرور دسته بندی می شود. این تجهیزات اطلاعات را از دستگاه های دیگر نیز دریافت می کنند. به همین خاطر وجود آن ها در شبکه های امروزی نقش مهمی ایفا می کند. در سال های اخیر سرورهای مجازی اینترنتی نیز ابداع شده اند که کاربردهای گسترده ای در سیستم شبکه های امروزی دارند.
در این زمینه انواع سرورها در شبکه های کنونی به کار می روند که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع سرور در شبکه های کامپیوتری

وب سرورها که بیشتر برای وب هاستینگ و راه اندازی یک سایت جدید مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از آن برای دسترسی به شبکه اینترنت جهانی انجام می گیرد. این نوع سرور یکی از پرکاربردترین ها در سیستم شبکه های امروزی است.

سرور فایل که برای ذخیره سازی چندین فایل به کار می رود و این فایل ها را در اختیار چندین کاربر قرار می دهد. در این سرور می توانید از قابلیت هایی مانند بازیابی فایل های حذف شده در سیستم استفاده کنید. این نوع به خصوص از سرورها بیشتر توسط سازمان ها به کار می روند.

سرور برنامه که برای دسترسی به آن باید برخی داده ها در سیستم ذخیره سازی شوند. به این ترتیب به انواع برنامه های مورد نیاز در سیستم دست پیدا می کنند. این سرور را با نام Application server نیز می شناسند.

virtual machine یا ماشین مجازی نیز یکی از سرورهای رایج در این زمینه است که برای ذخیره سازی حجم بالای داده در فضاهای کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع مجازی سازی در ساختار شبکه های امروزی برای ذخیره سازی داده ها به کار می رود. این روش برای سیستم شبکه های امروزی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

سرور پروتکل انتقال فایل در شبکه کامپیوتری FTP برای انتقال داده ها از یک سیستم به سیستم دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. با به کار بردن این سرور کلیه فایل های دانلود شده از سیستم شما در یک رایانه دیگر نیز ذخیره سازی خواهند شد. به این ترتیب به یک سیستم اشتراک گذاری امن اطلاعات در شبکه خود دسترسی خواهید داشت.

سرور پراکسی نیز در این میان از جایگاه مهمی برخوردار است و به عنوان پلی بین سرورهای میزبان و سرویس گیرنده ها محسوب می شود. شما می توانید با استفاده از این سرورها در شبکه خود از سایت های مخرب موجود نیز اطلاعاتی کسب کنید. به این ترتیب از بروز خسارت در شبکه شما در اثر نفوذ عوامل بیگانه نیز پیشگیری خواهد شد.

خدمات اختصاصی شبکه و سرور ایمن نت شامل چه مواردی می شود؟

  1. نصب و راه اندازی تجهیزات با شیوه های مدرن
  2. ارائه بهترین تجهیزات برای ایجاد سرورهای اختصاصی شبکه
  3. پشتیبانی از خدمات راه اندازی شبکه و سرور
  4. راهنمایی و مشاوره در راستای انتخاب بهترین سرورها

خدمات ما

ایمن نت در زمینه ارائه این سیستم ها خدمات حرفه ای به مشتریان خود ارائه می دهد که برخی از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

خدمات نگهداری از سیستم شبکه  یا پشتیبانی شبکه از مهمترین مزایایی است که در این مجموعه به دست می آورید. به این ترتیب در ساختار شبکه خود با مشکلی رو به رو نخواهید شد.

خدمات مشاوره این مجموعه در راستای انتخاب اصولی هر یک از این سرورها نیز از مهمترین مزایای مجموعه ایمن نت و فعالیت های حرفه ای این کمپانی است. 

تامین تجهیزات مخصوص سرورها نیز یکی از مهمترین خدمات ایمن نت به شمار می رود که برای راه اندازی هر یک از این شبکه ها مورد توجه قرار می گیرند.

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02174391800

جمع بندی

در این بخش در خصوص برخی از دسته بندی های مهم سرور در ساختار شبکه های امروزی مواردی را بررسی کردیم. انواع سرورها بر اساس نوع کاربری، ویژگی های سخت افزاری و سایر فاکتورهای کمی و کیفی طبقه بندی می شوند. به همین خاطر دسته بندی های گسترده ای از سرورها برای شبکه های امروزی ارائه می شوند. برای انتخاب هر یک از آن ها باید به ساختار شبکه خود و ویژگی های مختلف آن دقت داشته باشید. برای انتخاب یک سرور مناسب باید به کاربری هر یک از این تجهیزات نیز نیز دقت داشته باشید. این سیستم های حرفه ای بر اساس نحوه کاربرد نیز طبقه بندی می شوند.

خدمات سرورهای شبکه
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net