• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS

برای حفظ ایمنی اطلاعات در شبکه های امروزی استفاده از سیستم های مدیریتی اهمیت دارد. این ابزار در میان سیستم های مدیریتی دسته بندی شده و کاربری آن برای شبکه های امروزی ضرورت دارد. شبکه های امروزی در معرض انواع تهدیدها و آسیب ها قرار دارند. هر میزان که از تست های نفوذ برای ارتقای سطح امنیتی آن استفاده شود، باز هم به وجود سیستم های مدیریت امنیت نیاز داریم. به همین خاطر سیستم آی اس ام اس مورد توجه قرار گرفته است. 

این روزها برای امنیت شبکه از سیستم مدیریت امنیت اطلاعات استفاده می کنند. بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای حراست بیشتر از داده های ارزشمند خود به این سیستم ها نیاز دارند

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS

بررسی عملکرد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)

ایرادات ایجاد شده در سیستم شبکه های کامپیوتری در حال افزایش هستند. به همین خاطر استفاده از این سیستم ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. به دلیل بروز برخی آسیب ها در ساختار شبکه های امروزی، مجموعه ای از ابزارها، فرایندها و فعالیت ها برای بهبود عملکرد شبکه به کار می روند. به این ترتیب کارایی شبکه مورد نظر افزایش پیدا می کند و میزان آسیب ها و خسارات ایجاد شده در آن در طولانی مدت به حداقل می رسد. به همین منظور برای کاهش خسارات بهتر است با کارشناسان سایت ایمن نت مشورت شود.

برخی از مزایای خدمات مدیریت اطلاعات به شرح زیر هستند:

ویژگی های سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS 

 1. ارائه گزارشات فیزیکی
 2. ارائه گزارشات ساده
 3. ارائه گزارشات مدیریتی
 4. اعلام مخاطرات توسط واحدها
 5. شناسایی اتومات خطرات
 6. امکانات مربوط به تعریف دامنه
 7. ارتباط یکپارچه با سامانه تدارکات
 8. امکانات ممیزی بر روی دوره های ارزیابی
ویژگی های سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS 

ویژگی های سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS

هر یک از انواع سیستم های مدیریتی امنیت اطلاعات ISMS عملکرد به خصوصی دارند که باید با آن آشنایی داشته باشید. در هر یک از این پلتفرم ها سطح ایجاد مخاطرات اینترنتی ارزیابی می شود. با استفاده از این سیستم ها و عملکرد آن ها یک سازمان مدیریت و کنترل پیشرفته خواهید داشت! در زمینه عملکرد هر یک از این سیستم ها استانداردهای به خصوصی تعریف شده اند که اعتبار این سیستم را نشان می دهند. برخی از بخش های مهم عملکرد این سیستم را در زیر مشاهده می کنید:

 1. در هر یک از این پلتفرم ها کلیه خطراتی که متوجه دارایی های سازمانی هستند شناسایی شده و به آن ها رسیدگی خواهد شد. 
 2. در این سیستم ها مجموعه ای از اقدامات حفاظتی در راستای مقابله با این خطرات نیز اتخاذ می شوند که از سیستم مورد نظر به خوبی مراقبت خواهند کرد. 
 3. در این سیستم های حرفه ای پس از نقض امنیتی در هر یک از بخش های شبکه برنامه هایی برای مقابله اتخاذ می شوند. 
 4. در هر یک از این پلتفرم ها افراد و کاربرانی برای تامین امنیت اطلاعات مشغول به فعالیت شده و پروسه حفاظتی سیستم را تحت کنترل خواهند داشت. 

مزایای استفاده از سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS 

محافظت از داده های حساس در سیستم شبکه Protects sensitive data

این سامانه مدیریت امنیتی در راستای حفاظت از دارایی های دیجیتالی و میزبانی مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب داده های شما در فضای ابری نیز در امنیت کامل خواهند بود. انواع داده های شخصی، مالکیت های معنوی و سایر داده های مالی با استفاده از این مزایای حفاظت خواهند شد. این داده ها اغلب از طریق اشخاص ثالث به شرکت ها و سازمان ها منتقل می شوند.

هماهنگی با مقرارت در سیستم امنیتی Meets regulatory compliance

 نیز از برتری های مهم سیستم های امنیتی اطلاعاتی به شمار می رود. این سامانه مدیریتی خط مشی های امنیتی مربوط به سازمان را به خوبی اجرا می کند. با استفاده از این سیستم، شبکه مورد نظر درک بهتری از قوانین امنیتی به دست می آورد. نقض هر یک از مقررات امنیتی جریمه های سنگینی برای شبکه ها به همراه دارد. به همین خاطر این مزیت مورد توجه کاربران قرار گرفته است

تداوم فعالیت های تجاری سازمان Provides business continuity

یکی دیگر از مهمترین مزایای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، Provides business continuity است که به عنوان تداوم فعالیت های تجاری سازمان مورد استفاده قرار می گیرد.  آن‌جایی که نقض مقررات قانونی جریمه‌های سنگینی را به همراه دارد، داشتن یک سامانه مدیریت امنیت می‌تواند به سازمان‌های فعال در حوزه‌های زیرساختی، امور مالی یا مراقبت‌های بهداشتی کمک کند تا مشمول جریمه‌های سنگین نشوند.

پیشگیری از بروز حوادث امنیتی Adapts to emerging threats

با استفاده از این سیستم می توانید از بروز حوادث امنیتی مانند حملات سایبری پیشگیری کنید. به این ترتیب تجهیزات موجود در شبکه شما نیز آسیب و خسارت کمتری می بینند. با وجود این قابلیت ها تداوم در فعالیت های تجاری مربوطه افزایش می یابد.این سیستم حرفه ای با ویژگی های شبکه های امروزی همخوانی دارد. 

هزینه‌ها را کاهش می‌دهد Reduces costs

یک سامانه مدیریت امنیت اطلاعات ارزیابی کاملی در ارتباط با مخاطرات پیرامون همه دارایی‌ها ارائه می‌دهد و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا به اولویت‌بندی ریسک‌های پیرامون دارایی‌ها بپردازند و ابتدا روی برطرف کردن یا به حداقل رساندن ریسک‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که باعث متوقف شدن فعالیت‌های تجاری می‌شوند یا اعتبار سازمان را مخدوش می‌کنند.

آگاهی از ریسک ها و خطرات موجود در شبکه 

استفاده از روش های تجزیه تحلیل، شما را از هر گونه ریسک در ساختار شبکه و ایمنی آن آگاه می سازد. سپس باید اقداماتی که سطح ریسک های موجود در شبکه را کاهش می دهند، شناسایی کرده و به دنبال آن سطح دفاعی شبکه مورد نظر را ارتقا دهید. به این ترتیب از مزایای این سیستم امنیتی بهره مند خواهید شد.

چرا رویکرد سازمانها به مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) در حال افزایش است؟

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) با قابلیت ها و مزایای مهمی شناخته می شود که آن را در میان تکنیسین های شبکه به شهرت رسانده است. این سیستم مجموعه ای از رویه ها و خط مشی های امنیتی و شبکه ای است که سازمان دهی در ساختار یک شبکه را ساده تر می کند. به این ترتیب از داده های حساس سازمانی به خوبی حفاظت خواهد شد. این سیستم ها ریسک های تهدیدآمیز و آسیب های احتمالی را به حداقل می رسانند. با وجود آن ها در ساختار شبکه های تجاری و سازمانی تداوم و پایداری برقرار خواهد شد. 

این دلایل میزان استفاده از این سیستم های امنیتی را در سال های اخیر به شدت ارتقا داده اند. روش کار کلی این سیستم کاهش میزان تاثیرگذاری نقض های امنیتی است که به دنبال آن حفاظت از ساختار شبکه را میسر می سازد. در هر یک از شبکه های امروزی با استفاده از سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) رفتار و فرایندهای مربوط به کارکنان زیر نظر قرار داده شده و به خوبی رصد می شوند. 

کارشناسان
 • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02188970170

دلیل انتخاب ایمن نت برای پیاده سازی ISMS

در ایمن نت، خدمات پشتیبانی شبکه و نگهداری از سیستم های امنیت اطلاعات با بهترین کیفیت ارائه می شوند. ارائه مشاوره در خصوص خرید تجهیزات و برنامه های مربوط به این سیستم نیز در این مجموعه انجام می گیرد. شما می توانید برای رفع مشکلات موجود در سیستم امنیتی شبکه خود نیز از کارشناسان حرفه ای این مجموعه کمک بگیرید. تیم کارشناسی مورد نظر در سریع ترین زمان ممکن برای خدمات رسانی آماده خواهد بود.

در این قسمت اهمیت استفاده از سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات در شبکه های امروزی را بررسی کردیم. هر یک از این سیستم ها مزایای ویژه ای برای کاربران به همراه دارند. با وجود آن ها از بروز خسارات مختلف در پیکربندی شبکه های امروزی پیشگیری می شود. اگر در سیستم شبکه خود اطلاعات مهمی دارید، حتما باید از قابلیت های این سیستم های امنیتی بهره مند شوید. با وجود این سیستم ها همه تهدیدهای نوظهور در ساختار شبکه های امروزی نیز شناسایی شده و از بین می روند.

پیاده سازی ISMS
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net