• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

امنیت شبکه

امنیت شبکه یا Network Security به کلیه سیاست ها و اقداماتی که به منظور حفاظت از اطلاعات و داده های موجود در ساختار یک شبکه به کار برده می شود گفته می شود.

امنیت شبکه های کامپیوتری با استفاده از راهکارها و تکنیک های متعددی حفظ می گردد.

در این خصوص از ابزارهای مختلفی استفاده می شود که هر یک به گونه ای امنیت شبکه را تحت تاثیر قرار می دهند.

با در نظر گرفتن معماری پیچیده شبکه های امروزی، استفاده از برخی روش ها برای پیشگیری از ورود غیر مجاز مهاجمین به ساختار سیستم اهمیت بسیار زیادی دارد. به این ترتیب از نفوذ عوامل بیگانه و آسیب دیدگی بخش های مختلف شبکه مورد نظر پیشگیری خواهد شد.

ارائه خدمات امنیت شبکه در ایمن نت

اهمیت امنیت شبکه های کامپیوتری

 1. شبکه، زیرساخت و ترافیک شبکه از حملات سایبری خارجی محافظت می شوند.
 2. کلیه اموال و فناوری اطلاعات موجود از طریق شبکه از دسترسی غیرمجاز محفوظ خواهد بود.
 3. هنگام استفاده از خدمات امنیت شبکه، فقط کاربران مجاز به دارایی ها و منابع شبکه دسترسی خواهند داشت.
 4. از حذف ناگهانی اطلاعات جلوگیری می شود.
 5. مدیریت شبکه به صورت متمرکز انجام می شود.

فناوری‌های مهم در امنیت شبکه

از موارد مهم در سیستم شبکه و حفاظت از آن، مثلث امنیتی است که شامل اجزا و بخش های مختلفی می شود. Confidentiality ،Integrity و Availability سه جز اساسی و مهم در امنیت شبکه های کامپیوتری هستند که به دلیل ساختار سه گانه به مثلث امنیت شبکه مشهور هستند.

Confidentiality

بخش Confidentiality یکی از اجزای مهم امنیت شبکه است که از نفوذ عوامل بیگانه به ساختار شبکه و پیکربندی آن پیشگیری می کند.

اقدامات انجام شده در این سیستم در مرحله اول از ورود بیگانگان پیشگیری می کند.

Integrity

در این قسمت از امنیت شبکه به بررسی وضعیت انتقال داده ها در بخش های مختلف پرداخته می شود.

Integrity از انتقال صحیح و اصولی داده ها در سیستم اطمینان حاصل می کند. به این ترتیب داده ها بدون هیچ تغییری در ساختار شبکه مورد نظر انتقال داده می شوند.

Availability

در بخش Availability از امنیت شبکه به پایداری هر یک از بخش های سیستم پرداخته می شود.

این مجموعه فعالیت ها در نهایت به تداوم فعالیت های شبکه می انجامد و از قطعی آن در صورت بروز مخاطرات مختلف پیشگیری می کند.

مهم ترین تهدیدات در امنیت شبکه های کامپیوتری

در سیستم امنیت شبکه اجزای مختلفی به کار رفته اند که از تهدیدات و عوامل به خطر اندازنده امنیت شبکه جلوگیری می کنند. در واقع خدمات امنیت شبکه است که منجر به این روند می شود. هر یک از این سیستم ها وظیفه ای خاص در شبکه ایفا می کنند. 

در سال های اخیر وسعت تهدیدهای مربوط به شبکه ها افزایش پیدا کرده و خطرات گوناگونی مانند حملات DDoS این سیستم ها را تهدید می کنند. از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد که با استفاده از امنیت شبکه می توان این مشکلات را رفع کرد. برای برطرف کردن این مشکلات پیشنهاد می شود با افراد متخصص در این حوزه نظیر کارشناسان در شرکت ایمن نت تماس حاصل فرمایید. 

در این بخش به برخی از تهدیدات و خطرات می پردازیم:

 1. Ransomware : یکی از مخرب ترین بخش های شبکه، Ransomware نام دارد که یک نرم افزار سایبری مهم به شمار می رود و آسیب های جدی به سیستم شبکه های امروزی وارد می کند. این سیستم ها برای به دست آوردن پول از ساختار شبکه های سازمانی ایجاد شده اند.

 2. Adware : این سیستم مخرب نیز در میان بخش های تبلیغاتی در سایت های مختلف نمایان می شود. برای پیشگیری از نفود Adware نیز در سیسستم شبکه های امروزی راهکارها و ابزارهایی پیشنهاد می شوند که یکی از آنها نصب آنتی ویروس است.

 3. نرم افزارهای جاسوسی : نرم افزارهای  Spyware، یکی از سیستم های جاسوسی مهم در ساختار شبکه های کنونی به شمار می روند. آنها اطلاعات شخصی یا سازمانی را به صورت کامل جمع آوری میکنند. این اطلاعات اغلب مورد دستبرد قرار گرفته و به اشخاص ثالث فروخته میشوند.

 4. تروجان ها در شبکه : تروجان ها در دنیای امروز یکی از مخرب ترین عوامل در شبکه ها به شمار می روند. برنامه های تروجان در وهله اول کاربردی به نظر می آیند. اما در پس از مدتی استفاده از آن ها متوجه آثار مخرب آن ها بر اجزای مختلف شبکه خواهید شد.

 5. کرم ها در سیستم شبکه : پهنای باند را تحت تاثیر قرار داده و از کارایی رایانه می کاهند. به این ترتیب پردازش داده ها و کارایی رایانه کم شده و سرعت شبکه کمتر خواهد شد. هر کرم به عنوان یک بد افزار مستقل شناخته می شود. این کرم ها مستقل عمل کرده و سیستم شبکه را به خطر می اندازند.

تهدیدات در امنیت شبکه
کارشناسان
 • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02188970170

انواع خدمات امنیت شبکه در ایمن نت

استفاده از آنتی ویروس، برای امنیت شبکه یکی از مهمترین روش های امنیتی شبکه است که از سیستم ها در برابر خطرات جاسوسی و فیشینگ مراقبت می کند. این نرم افزارها در برخی مشکلات در شبکه های امروزی مورد استفاده هستند

فایروال و دیواره های آتشین کمک می کند تا با استفاده از یک برنامه کارآمد امنیت شبکه را تامین کنید. این برنامه، ترافیک ورودی و خروجی سیستم شبکه شما را تحت نظر دارند و به همین خاطر امنیت شبکه را تضمین می کنند. 

استفاده از سیستم NAC یا کنترل دسترسی به شبکه، به منظور کنترل شرایط امنیتی شبکه توصیه می شود. به این ترتیب شما کاربران شبکه های خود را رصد کرده و آن ها را فیلتر خواهید کرد.

سیستم جلوگیری از نفوذ به امنیت شبکه، ترافیک شبکه را بصورت کامل اسکن می کنند و با این روش از حملات شبکه جلوگیری می کنند. این برنامه را بنام سیستم IP می شناسند. با استفاده از آن ها پیشرفت فایل های مشکوک و بدافزارها نیز خنثی می شود.

پیشگیری از فعالیت هکرها

پیشگیری از فعالیت هکرها

استفاده از Application Security که در راستای پیشگیری از خطرات ناشی از فعالیت های هکرها به کار می رود. این برنامه ها شبکه های شما را در برابر تهدیدات مختلف محافظت کرده و از دستبرد به اطلاعات ارزشمند شبکه پیشگیری می کنند.

network protocols در امنیت شبکه

استفاده از پروتکل شبکه

استفاده از پروتکل شبکه، باعث شده تا یکپارچگی تضمین شود و رمز داده ها امنیت داشته باشند و  نیز از دسترسی غیر مجاز جلوگیری کنند. همچنین انواع کلیدهای منطقی مانند پروتکل https ، ssl ، SFTP و… نیز در امنیت شبکه بکار می روند.

ایمن نت در حوزه امنیت شبکه چه سرویس هایی ارائه می دهد؟

خدمات امنیت شبکه در ایمن نت
 1. در این مجموعه خدمات مشاوره به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی ارائه می شوند.

 2. می توانید کلیه تجهیزات و لایسنس های مورد نیاز را در این مجموعه معتبر خریداری کنید.

 3. کلیه تجهیزات ارائه شده و خدمات مربوط به امنیت شبکه به صورت کامل پشتیبانی می شوند.

 4. رفع مشکلات موجود در شبکه نیز در میان وظایف این مجموعه است

 5. قابلیت اجرای ساده سیستم و ارتقای سطح آن نیز در این حوزه مورد توجه قرار دارد.

 6. در صورت بروز ایرادات فنی، کارشناسان در سریع ترین زمان ممکن در محل حاضر می شوند.

 7. انواع آنتی ویروس ها در حفاظت از شبکه ارائه می شود.

 8. تست های نفوذ در شبکه برای بررسی وضعیت امنیت انجام می شود.

 9. سیستم مدیریت امنیت اطلاعات شبکه و خدمات مربوط به راه اندازی آن ارائه می شود.

 10. نحوه دسترسی به بخش های بیرونی و داخلی شرکت و تعیین دامنه اختیارات کاربران در این زمینه ارائه می گردد.

 11. ایجاد امنیت در دسترسی های شبکه برقرار می شود.

چرا ایمن نت؟

شرکت ما با سال‌ها تجربه در ارائه خدمات امنیت شبکه، به شما و سازمانتان کمک می‌کند تا بتوانید امنیت را برای ساختار کامپیوتری خود به ارمغان آورید. اگر می‌خواهید به توسعه کسب و کار خود یک گام دیگری بردارید، با ما تماس بگیرید. تیم ما آماده است تا شما را راهنمایی کند.

ارائه انواع خدمات مشاوره

خدمات مشاوره ایمن نت یکی از مواردی است که در این مجموعه مورد توجه قرار می گیرد. در ایمن نت می توانید در خصوص انتخاب هر یک از تجهیزات و لایسنس ها از مشاوره های حرفه ای کارشناسان با تجربه استفاده کنید. همچنین برای پشتیبانی شبکه و نگهداری از سیستم امنیتی شبکه خود نیز می توانید از این خدمات مشاوره ای به صورت تلفنی، آنلاین و حضوری بهره مند شوید. 

لایسنس آنتی ویروس کسپرکسی

استفاده از لایسنس کسپرسکی این آنتی ویروس نیز مزایایی در سیستم شبکه ها به همراه خواهد داشت. با استفاده از قابلیت های این برنامه اطلاعات و داده های ارزشمند شبکه محفوظ باقی مانده و از هر گونه دسترسی غیر مجاز نیز پیشگیری می شود. این آنتی ویروس مجهز به شناسایی بدافزارها، سیستم های جاسوسی، باج افزارها و... است. برای استفاده باید از پلن های مدت دار آن استفاده کنید.د.

راهکارهای امن سازی شبکه

امن سازی سیستم شبکه برای اجازه دسترسی کاربران از محیط بیرون شبکه به اجزای داخلی یکی از مهمترین نیازهای امنیتی شبکه های امروزی است. با این راهکار از نفوذ سیستم های جاسوسی، بدافزارها و سایر آسیب های الکترونیکی پیشگیری خواهید کرد. این مزایا امنیت شبکه شما را حفظ می کند. بعلاوه از سیستم امنیتی برای کنترل دسترسی به ساختار داخلی شبکه استفاده می شود.

خدمات بررسی سیستم اطلاعاتی

انتقال داده و اطلاعات در سیستم شبکه های امروزی یکی از مهمترین مواردی است که در خصوص امنیت شبکه بررسی می شود. در این زمینه بررسی وضعیت انتقال داده ها و ورودی و خروجی آن ها در سازمان نیز اهمیت دارد. در این راستا باید به ارتقای سطح ایمنی شبکه برای سهولت در انتقال اطلاعات دقت داشته باشید. ورود و خروج اطلاعات باید با در نظر گرفتن نکات ایمنی انجام شود.

ارائه خدمات تست نفوذ شبکه

خدمات تست نفوذ در شبکه های امروزی مورد توجه بسیاری از سازمان ها قرار دارند. با استفاده از این تست ها سیستم امنیتی شبکه خود را محک میزنند. این سیستم های حرفه ای به شما کمک می کنند که از وضعیت عملکرد سیستم شبکه خود در برابر انواع تهدیدهای مخرب خارج از شبکه آگاه شوید. با این خدمت ارتقای سطح ایمنی شبکه ها نیز اجرا می شوند.

خدمات مدیریت امنیت اطلاعات

سیستم مدیریت اطلاعات یکی از اصلی ترین نیازهای شبکه های امروزی برای بهبود عملکرد دسترسی به اطلاعات است. در این سیستم از داده های ارزشمند سازمان یا شرکت محافظت می شود. به این ترتیب اطلاعات مهم شما به خارج از شبکه نفوذ نکرده و ایمنی آن ها حفظ خواهد شد. بعلاوه هر یک از این سیستم های امنیتی از جدیدترین فناوری های دنیا پیروی می کنند.

مقالات مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net