• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

تجهیزات LOM

همان طور که از نام این سیستم مشخص است، با استفاده از این بخش از خدمات پسیو و کابل کشی شبکه می توانید لیستی از کلیه نیازهای شغلی خود را در بخش تجهیزات اطلاعات فراهم کنید. در خصوص ارائه لیست تجهیزات LOM مفاهیمی مانند مشخصات و مدل تجهیزات، برندهای مجاز هر یک از تجهیزات سازمانی، مقدار هر یک از تجهیزات و تعداد هر واحد از آن ها و… مورد توجه قرار می گیرند. این تجهیزات در دسته بندی های گوناگون ارائه می شوند و هر یک برای تامین برخی نیازها مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم LOM یا List Of Materials برای حفاظت از اطلاعات الکترونیکی کنونی طراحی می شود. با گسترش و توسعه اطلاعات در دنیای امروز، نیاز به فضاهایی برای نگهداری از اطلاعات بیشتر احساس می شود. امروزه در بسیاری از سازمان ها و شرکت ها برای بهره وری بیشتر از پتانسیل کاری، به بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات اهمیت می دهند. اجرای پروژه های نظارت سامانه های الکترونیکی با همین هدف انجام شده است. در این زمینه با مراجعه به لیست تجهیزات LOM سیستم های نظارتی الکترونیک مجهزتر خواهند بود.

 با استفاده از این تجهیزات، اطلاعات به صورت یکپارچه و منظم در اختیار کاربران قرار می گیرند. برای تهیه لیست تجهیزات مورد نیاز پروژه پسیو و برآورد اولیه هزینه LOM به کارشناسان و متخصصین تیم ایمن نت مراجعه کنید. این مجموعه با سال تجربه در این حوزه بهترین ها را در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

تجهیزات LOM

لیست تجهیزات LOM

انواع تجهیزات پسیو شبکه

برای بهینه سازی زیرساخت های شبکه های امروزی از انواع در تجهیزات پسیو شبکه استفاده می شود. این تجهیزات زیرساخت های فیزیکی سازمان های امروزی را تشکیل می دهند. نوع و مشخصات هر یک از آن ها با در نظر گرفتن ویژگی های فیزیکی فضا مشخص می شود؛ به طور مثال طول و عرض و ارتفاع و چینش قسمت های مختلف در این زمینه مورد ارزیابی قرار می گیرند. در این زمینه مشخصاتی در رابطه با فعالیت های سازمانی بررسی شده و سپس طرح Detail Design ارائه می شود.

انواع تجهیزات اکتیو شبکه

بخش Active شبکه های امروزی با در نظر گرفتن تحلیل های سازمانی تجهیز می شود. تجهیزات مورد استفاده در این بخش در قسمت پردازشی مورد توجه قرار می گیرند. بخش های کاری مرکز داده ها در کنار تجهیزات امنیتی و فایر وال ها مهمترین قسمت های بخش Active را تشکیل می دهند. ذخیره سازی و پشتیبان گیری از اطلاعات نیز بر عهده این بخش است.
هر یک از دسته بندی های نام برده شده شامل تجهیزات ویژه ای هستند که در این قسمت به ارزیابی و بررسی آن ها می پردازیم. تیم حرفه ای ما انواع این تجهیزات را برای ارائه کامل ترین خدمات در اختیار مشتریان قرار می دهد.

سیستم رک و تجهیزات جانبی شبکه

رک ها و کابینت های شبکه های امروزی بخش مهمی از اجزای آن ها را تشکیل می دهند. در هر مرکز داده ای تعداد مشخصی رک با ابعاد مناسب جای گرفته اند که ابعاد هر یک از آن ها بسته به شرایط فضا تعیین می شود. این تجهیزات اجزا و قسمت های جانبی دارند که شامل بخش های مدیریتی کابل ها، پنل های توزیع برق و… می شوند. سیستم های روشنایی، فن ها و پوشاننده های فضای خالی نیز در این مجموعه قرار می گیرند.

اتاق های تهویه سرور

سیستم سرمایشی یکی از نیازهای اساسی سازمان ها و شبکه های امروزی است و در لیست تجهیزات LOM جایگاه مهمی دارند. واحدهای خنک کننده بیرونی شامل بخش کندانسور در بخش های بیرونی ساختمان نصب و اجرا می شوند. قسمت های خنک کننده داخلی در قسمت اتاق سرور و داخل اتاق جای گرفته و در کنار رک ها تعبیه می شوند.

کابل های مسی و فیبر نوری

یکی دیگر از قسمت های مهم شبکه ها، کابل های مسی و فیبر نوری است که دسته بندی های گوناگونی دارند. ارتباطات مسی سرعت اینترنت را در هر یک از شبکه ها ارتقا می دهد. فیبرهای نوری بین رک ها نیز قرار می گیرند و اغلب از نوع OM3 یا OM2 هستند. فیبرهای نوری برای ورود به مرکز داده ها با انواع OS1 یا OS2 شناخته می شوند.

سیستم برق دیتا سنتر

تجهیزات موجود در لیست تجهیزات LOM، سیستم برق دیتا سنتر است که شامل بخش بندی های زیر می شود:

 1. کابل کشی های برقی برای انتقال جریان برق به بخش های مختلف شبکه
 2. تابلوهای برق استاندارد دیتا سنتر
 3. چاه ارت که با در نظر گرفتن اصول و استانداردهای این حوزه در فواصل معین حفر می شود.
 4. سیستم روشنایی اتاق سرور که شامل 500 لوکس نور است.
 5. سیستم برق های اضطراری در فضا شامل کلیه رک ها و بخش های داخلی آن ها

تجهیزات ایمنی و نظارتی

در لیست تجهیزات LOM جایگاه سیستم های نظارتی و ایمنی بسیار مهم است. این تجهیزات برای حراست از اطلاعات شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. انواع دوربین های مداربسته در فضای خروجی ورودی این فضا نصب و راه اندازی می شوند.
بخش کنترل دسترسی داده ها که ورودی های مرکز داده ها را با استفاده از قفل حراست می کند. در این بخش از سیستم های کددار و بیومتریک برای حفظ ایمنی دسترسی ها استفاده می شود. یکی از ارکان امنیتی سرورها و مراکز داده، دره امنیتی است که به راحتی باز نمی شود و محدودیت هایی در دسترسی به وجود می آورد.

تجهیزات اطفای حریق

از قابلیت هایی که در این سیستم ها مورد توجه قرار می گیرد، تجهیزات اطفای حریق هستند که ایمنی فضا را تضمین خواهند کرد. این تجهیزات شامل موارد زیر هستند:

 1. سیستم های اعلام حریق شامل سنسورها و دتکتورهای پیشرفته
 2. سیستم اطفای حریق بر پایه گازهایی مانند FM200
 3. سیستم تخلیه مایعات

دلایل طراحی و تدوین ليست تجهيزات (LOM)

هنر واقعی مهندسان برای تجهیز شبکه ها و سیستم های اطلاعات، تهیه یک لیست جامع و کامل از نیازهای پروژه و دسته بندی آن ها است. این مسئله مهمترین عامل پیروزی در پروژه ها است. در صورتی که لیست تجهیزات LOMکامل نباشد، مشکلات بسیاری در مسیر کار به وجود می آورد و پروژه را با شکست رو به رو خواهد کرد. برخی از دلایل طراحان و تدوین این لیست را در زیر مشاهده می کنید:

براورد هزینه ها برای خرید تجهیزات

با استفاده از این قابلیت های مدرن، برآورد هزینه برای خرید تجهیزات در بخش پشتیبانی شبکه به سهولت انجام می شود. وقتی شما یک لیست از پیش آماده شده برای تهیه مایحتاج پروژه در اختیار داشته باشید، مشکلی در بودجه بندی خرید تجهیزات به وجود نمی آید. به این ترتیب برنامه ریزی برای قسمت های مختلف پروژه به سهولت انجام می شود. با وجود این قابلیت ها احتمال شکست در پروژه به حداقل می رسد.

کمک به نوع انتخاب تجهیزات

در بازارهای فروش انواع دسته بندی های تجهیزات شبکه با رنج قیمتی متنوع، برندهای تجاری متفاوت و…. عرضه می شوند. برای انتخاب و خرید هر یک از آن ها باید از لیست تجهیزات LOMکمک بگیرید. برای تصمیم گیری نهایی در خصوص انتخاب و خرید این تجهیزات باید از یک لیست آماری جامع و کامل استفاده کنیم. List Of Materials وسیله ای برای انتخاب دقیق و هوشمندانه اجزای شبکه است.

بررسی مشخصات تجهیزات

با استفاده از لیست تجهیزات مورد نیاز بررسی مشخصات فنی هر یک از اقلام مورد نیاز پروژه های سازمانی و شرکتی ساده تر می شود. بررسی این مشخصات برای استفاده بهتر از تجهیزات شبکه اهمیت دارد. در هر List Of Materials اطلاعات فنی دقیقی در خصوص مشخصات تجهیزات نیز ذکر می شود که اطلاعات کاربران را تکمیل می کند.

کارشناسان
 • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02174391800

استانداردهای مورد نياز جهت ارائه LOM

برای تدوین کامل ترین لیست تجهیزات باید به برخی استانداردها دقت داشته باشید. اصول پیاده سازی یک سیستم شبکه حرفه ای در گرو رعایت استانداردهای تعیین شده در این حوزه است. برای این منظور لیست تجهیزات LOM در اختیار کاربران قرار می گیرد. برخی از استانداردهای رعایت شده در این حوزه به شرح زیر هستند:

 1. کارایی بالای تجهیزات یکی از اصول انتخاب آن ها در لیست lom است که سبب صرفه جویی در هزینه ها و پیشگیری از هزینه های تعمیراتی خواهد شد.
 2.  قابلیت های گسترش هر یک از اجزا برای رفع نیازهای طراحان شبکه نیز در این میان جای می گیرند. در صورتی که به این اصول توجه داشته باشید، تجهیزات مورد استفاده به سادگی نیازهای کارفرمایان پروژه را برآورده می کنند.
 3.  در خصوص تهیه یک لیست کامل باید همواره به سرمایه اولیه و بودجه بندی پروژه توجه شود.
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net