• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

نصب و راه اندازی دکل مخابراتی

راه اندازی انواع دکل مخابراتی باید زیر نظر نیروهای حرفه ای و متخصص انجام شود؛ در غیر این صورت تضمینی برای ارتباط موثر در مناطق مورد نظر وجود نخواهد داشت. نصب دکل در گروه خدمات پسیو و کابل کشی شبکه قرار می گیرد. سابقه حرفه ای ایمن نت کیفیت نصب و اجرای این تجهیزات را در محل مورد نظر تضمین می کند. در این مجموعه با در نظر گرفتن کلیه فاکتورهای کیفی و استانداردهای اولیه، خدمات نصب دکل ارائه می شود.

برای اجرای دکل های مخابراتی پیش از هر چیز شرایط اقلیمی و محیطی فضا در نظر گرفته می شود. هر نوع دکل برای نصب در شرایط جوی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی مناطق برای نصب دکل نیاز به امکانات و تجهیزات سنگین وزن دارند. فوندانسیون مناسب سازه نیز برای نصب و اجرای دکل یک فاکتور مهم به شمار می رود. میزان بارگذاری و متراژ دکل و…. در این زمینه نقش تاثیرگذاری ایفا می کنند.

 پس از بررسی عوامل تعیین کننده، محاسبات اولیه فوندانسیون انجام می شود. اولین مرحله اجرای کار باید با توجه به ارتفاع و استاندارد کلی دکل انجام شود. سپس سیستم ارتینگ در پروژه اجرا شده و چاه ارت متناسب با آن نیز اجرا خواهد شد. در ادامه چاه ارت با استفاده از مواد کاهنده پر می شود؛ این مواد باید رطوبت کافی داشته و با این شرایط حفر شود. به این ترتیب دکل در برابر صاعقه و آسیب های مشابه آن مصون خواهد بود.

نصب و راه اندازی دکل مخابراتی

دکل مخابراتی چیست؟

سازه های فلزی مخابراتی را به عنوان دکل مخابراتی می شناسند؛ نصب انواع دیش ماکروویو، آنتن های بی سیم و رادیویی و… بر روی این دکل ها میسر خواهد بود. با استفاده از دکل های مخابراتی برقراری ارتباط پایدار ساده تر انجام می شود. این تجهیزات بر روی دکل بر ارتفاع بلندتری نصب شده و سبب توسعه ارتباطات در بخش های مختلف خواهند شد.

در دنیای امروز طیف وسیعی از دکل های مخابراتی ارائه می شوند که هر یک برای مصارف مختلف در مناطق گوناگون نصب و راه اندازی شده اند. در خصوص تکمیل خدمات ایمن نت، مجموعه ما مفتخر است بهترین خدمات نصب دکل مخابراتی را ارائه دهد.

خدمات نصب ما زیر نظر پرسنل حرفه ای و شایسته ارائه می شوند. این خدمات با محاسبات دقیق و جزیی ارائه شده و با انجام دقیق ترین محاسبات مهندسی همراه هستند. استفاده از ابزارآلات و تجهیزات استاندارد، نصب دکل ها را در محل های مربوطه حرفه ای تر می کند.

راه اندازی انواع دکل مخابراتی

انواع دکل ارتباطی

انواع دکل ارتباطی با ساختار منحصر به فرد در نقاط مختلف نصب و اجرا می شوند. وزن سبک و قیمت به صرفه این دکل ها از دلایل استفاده گسترده از آن ها در بخش های مختلف کشور است. نصب انواع تجهیزات ارتباطی و مخابراتی بر روی این دکل ها نیز به سهولت انجام خواهد شد که کار تکنیسین های شرکت ها و سازمان ها را ساده تر می کند. کاربرد و ارتفاع این تجهیزات با هم متفاوت است؛ برخی از مدل های پرطرفدار دکل های ارتباطی را در ادامه مشاهده می کنید:

دکل POL

یکی از سبک ترین دکل های ارتباطی با نام دکل pol شناخته می شود که ارتفاع کمتری نسبت به سایر تجهیزات مشابه دارد. این دکل ها اغلب به صورت تک پایه ارائه می شوند. این دکل ها اغلب برای نصب بر روی بام ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. انواع زمینی این تجهیزات نیز وجود دارند که با نام دکل میکرو خرید و فروش می شوند. بدنه آن ها اغلب از لوله ساخته شده و سکشن ها به صورت فلنج به فلنج متصل هستند.

دکل ICB

یکی دیگر از دکل های پرکاربرد ارتباطی، مدل های ICB هستند که با قابلیت های ویژه ای در مناطق مختلف نصب می شوند. این دکل ها به صورت پیش ساخته ارائه شده و سرعت اجرای بالایی دارند. قابلیت جا به جایی ساده آن ها از مکانی به مکان دیگر از مهمترین ویژگی های آن ها به شمار می رود. دکل مخابراتی ICB به صورت خودایستا با سه پایه لوله ای بدون درز در محل نصب و اجرا می شود. سطح رویی این دکل ها از جنس گالوانیزه است که استحکام آن ها را در محل نصب افزایش می دهد.

دکل Norrow Base (NB)

از انواع دکل های مخابراتی می توان به (NB) Narrow Base اشاره کرد که به صورت 4 پایه عرضه می شود. در ساخت و اجرای دکل (NB) Narrow Base از قطعاتی مانند بریس، ریداندنت و… استفاده شده است. این نوع دکل فضای کمی را در محیط اشغال می کنند و برای نصب آنتن های موبایل، وایرلس و… مورد استفاده قرار می گیرند. این دکل ها با ارتفاع 48 متری در محل نصب و اجرا می شوند و سطح بادگیر استانداردی دارند.

دکل پرکاربرد Monopole

مدل های پرکاربرد Monopole یکی دیگر از انواع دکل های مخابراتی هستند. این دکل ها به صورت تک پایه ساخته و اجرا می شوند. لوله های اسپیرال و چهار وجهی از اجزای مهم و اساسی دکل Monopole به شمار می روند. ظرفیت باربری این نوع دکل محدودتر از سایر مدل ها است. هزینه پایین نصب دکل های مونوپل نیز از قابلیت های مهم آن ها به شمار می رود. تنوع آن ها نسبت به سایر مدل ها بسیار بالا است؛ در مجموعه ایمن نت می توانید با خیال راحت هر یک از دکل های مخابراتی را بسته به نیازهای مختلف خود انتخاب و خریداری کنید.

دکل Self -Supporting

دکل self-supporting یک سازه کاربردی 4 پایه یا 3 پایه است که با استفاده از خرپا به هم متصل می شوند. مقاومت بالای این دکل در برابر وزش باد و سایر عوامل مخرب از مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود. سکشن های مورد استفاده در این دکل ها 6 متری بوده و برای نصب انواع تجهیزات مخابراتی بهترین هستند. این دکل ها بدون خوردگی و زنگ زدگی در طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند.

دکل مهاری یا Guyed

دکل مهاری یا Guyed با استفاده از کابل های فولادی به تکیه گاه یا زمین متصل می شود. وزن سبک این سازه ها و نصب و اجرای آن ها برای شبکه های رایانه ای دور بر مزایای استفاده از آن ها می افزاید. این دکل ها با استفاده از خدمات درخشان و سابقه حرفه ای ایمن نت با بهترین کیفیت در محل مورد نظر نصب خواهند شد. این دکل ها در ادارات و منازل نصب می شوند و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن ها وجود ندارد. این نوع دکل دسته بندی های گوناگونی دارد که هر یک از آن ها مصارف خاص خود را دارند.

دکل مهاری چیست؟

دکل های مهاری در دنیای صنایع مخابراتی با دسته بندی های گوناگونی ارائه می شود؛ سری G این دکل ها یکی از مهمترین مدل های این تجهیزات به شمار می روند. استفاده از آن ها برای نصب آنتن های بی سیم، دیش های اینترنتی کوچک و… رایج است و کیفیت نصب این تجهیزات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. این سازه های مشبک سه وجهی یا چهار وجهی با استفاده از سیم بکسل در محل مورد نظر بسته می شوند. پایه های مهارکش به کار رفته در این دکل ها یکی از مهمترین اجزای آن ها به شمار می روند.

دکل مهاری G25: سه وجهی یکی از سبک ترین تجهیزات مخابراتی است و در پشت بام خانه ها نصب می شود. نصب آن ها با استفاده از میلگردهای زیگزاگی و لوله های سبک به سهولت انجام می شود. تعداد آنتن های قابل نصب بر روی این دکل ها بسیار محدود است.

دکل G45: سه وجهی که قوی تر از دکل های قبلی است. زمانی که در دکل مورد نظر به آنتن های بیشتری نیاز داشته باشند، عمدتا از این تجهیزات استفاده می شود.

دکل مهاری مدل G35: سه وجهی که برای نصب در ارتفاع 30 سانتی متری مناسب است و با استفاده از میلگردهای نمره 8 و 10 در محل اجرا می شود. برای نصب آن ها از فوندانسیون بتنی استفاده می کنند. نصب آن ها روی کوه، روی زمین یا پشت بام میسر خواهد بود. 

دکل چهار وجهی G45: با چهار ستون عمودی در محل مورد نظر نصب و اجرا می شود. سیم بکسل ها برای نصب این دکل ها اغلب به 4 نقطه مهار می شوند.

دکل G80: سنگین ترین و مقاوم ترین نوع دکل های مهاری است. استفاده از آن ها تا ارتفاع 120 متری میسر است. نصب آن ها با استفاده از انواع ضخامت میلگرد، لوله و… انجام می شود.

دکل G65: با استفاده از لوله های ضخیم در محل نصب می شود؛ ساختار این دکل ها به صورت سه وجهی است. استفاده از آن ها در محل های کویری و نیروگاه های انتقال نیرو میسر خواهد بود.

اجزا و تجهیزات نصب دکل مخابراتی

برخی از مهمترین تجهیزات به کار رفته در فرایند نصب دکل های مخابراتی به شرح زیر هستند:

1_ بدنه اصلی دکل که آن را به نام سکشن نیز می شناسند.

2_ میله های عصایی به عنوان پایه گیره

3_ کفی های دکل که آن ها را به نام بیس پلیت نیز می شناسند.
4_ پیچ و مهره های مخصوص نصب دکل که در دو نوع متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.

5_ تاج دکل که برای تجهیز سیستم ارتینگ مورد استفاده قرار می گیرد.
6_ سیستم روشنایی و چراغ های نصب شده در دکل

7_ سیم های مهاری که متشکل از 5 رشته سیم به هم بافته شده و مقاوم هستند. 

8_ کرپی یا بست های U شکل

 

9_ صفحه ذوزنقه شکل دکل به عنوان صفحه تعادل معرفی می شود.

10_ سازه های فلزی برای تقسیم فشار در دکل

دکل مخابراتی خود ایستا چیست؟

در اجرا و نصب این دکل ها از هیچ کابلی برای مهار استفاده نمی شود؛ ابعاد و ارتفاع آن ها با هم متفاوت است. از این تجهیزات در بخش پشتیبانی شبکه برای نصب دیش های مخابراتی در نقاط مختلف استفاده کرده و برقراری ارتباط را ساده تر می کنند. این دکل ها با ویژگی های زیر ارائه می شوند:

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02188970170

هزینه راه اندازی دکل مخابراتی (ارتباطی)

برای نصب و اجرای دکل های مخابراتی و ارتباطی به نکات و پارامترهای گوناگونی توجه می شود. چالش قیمت و هزینه های نهایی کار یکی از مهمترین مشکلات سازمان ها و اداره ها برای استفاده از این خدمات است. دکل های ارتباطی و مخابراتی در مجموعه ایمن نت با نازل ترین قیمت ها اجرا می شوند. این مجموعه استانداردترین ابزارها و تجهیزات نصب را برای اجرای دکل مورد نظر در محل به کار می برند.
هزینه اجرای دکل تا حد قابل توجهی به شرایط پروژه مذکور بستگی دارد. وضعیت محل مورد نظر و نوع دکل انتخابی بر اساس آن شرایط پروژه را به کلی تغییر می دهد. به این ترتیب کیفیت نصب دکل و سختی کار نیز متفاوت خواهد شد. مجموعه ایمن نت با در نظر گرفتن این فاکتوها هزینه های نهایی راه اندازی دکل مخابراتی را برآورد می کنند. برای دریافت قیمت های روز این مجموعه می توانید به کارشناسان حرفه ای ایمن نت مراجعه کرده و استعلام دقیق هزینه ها را از آن ها انجام دهید

هزینه راه اندازی دکل مخابراتی (ارتباطی)
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02188970170 09128581120 info@imennet.net