• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

راه اندازی سرور بکاپ

در صورتی که برای استفاده از سیستم شبکه به خدمات راه اندازی پشتیبان گیر و سرویس های بکاپ استفاده کنید، حفاظت از داده ها و اطلاعات موجود در سیستم به بهترین نحو  در کنار خدمات اکتیو شبکه انجام می شود. خدمات راه اندازی سرور بکاپ و پشتیبان گیری شبکه در سیستم سازمان ها و کسب و کارهای مهم با کاربردهای حساس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. این سرویس ها با دریافت راهنمایی از کارشناسان ایمن نت با کیفیت بیشتری نصب و راه اندازی خواهند شد.
حملات سایبری همیشه مشکلات و آسیب های بی شماری را برای کاربران به همراه خواهند داشت. به همین خاطر پیدا کردن روش هایی برای پیشگیری از بروز این مشکلات حائز اهمیت خواهد بود. با به کارگیری این سیستم ها با تهدیدات هکرهای اطلاعاتی رو به رو نخواهید شد. سیستم های بکاپ شبکه می توانند، از بخش مهمی از داده های اطلاعاتی در سیستم حفاظت کنند. راه اندازی این سرورها مزایای امنیتی بی شماری برای سیستم شبکه های امروزی به همراه دارد.

راه اندازی سرور بکاپ

چگونه بکاپ گیری در محاسبات ابری کار میکند؟

بکاپ گیری در محاسبات ابری سیستم شبکه انجام می شود. این قابلیت ها با استفاده از سرورهای ابری موجود در شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم ها با چند روش به محافظت از داده های اطلاعات در سرور بکاپ شبکه کمک می کنند. در این فضا ابتدا فایل ها و داده های اطلاعاتی در فضای ابری ذخیره سازی می شوند.
در مرحله بعدی سیستم بکاپ گیری ابری به کار می رود و سپس همگام سازی ابری انجام می شود. سرور بکاپ ابری همواره در مقابل بکاپ گیری ابری قرار دارد. ایمن نت به صورت حرفه ای در خصوص راه اندازی این سیستم های کامپیوتری قوی فعالیت کرده و نیازهای کسب و کارها را در خصوص ارتقای سطح ایمنی برآورده می کند. سرورهای بکاپ با روش های مختلفی از ساختار اطلاعاتی شبکه محافظت می کنند. در این فرایند به دو مسئله توجه ویژه ای می شود.
در وهله اول پیشگیری از دسترسی مهاجمان به شبکه و مسدود کردن ورود کاربران اصلی شبکه به منابع مورد نیاز مورد توجه قرار می گیرد. یک سرور بکاپ استاندارد با رعایت این اصول ساده در سیستم شبکه به کار می رود. سیستم بکاپ گیری در مرحله دوم بر بهینه سازی سیستم های حفاظت از داده تاکید دارد و سازمان ها و کسب و کارها را به ارتقای سطح امنیتی ترغیب می کند

مزایای راه اندازی بکاپ سرور

ساخت دیسک بوت و امکانات یکپارچه شدن برنامه با ابزارهای پشتیبانی شبکه موجود

زمان بندی پیشرفته در خصوص پشتیبان گیری و ایجاد پارتیشن های امن برای بکاپ گیری پس از راه اندازی سرور بکاپ

 قابلیت هایی برای مشاهده سایت های نا امن و فایل های ناسالم در سیستم شبکه

 قابلیت های تبدیلی برای بکاپ های سیستم ویندوز به فایل های قابل استفاده و برعکس آن

پشتیبانی گیری مستقل از همه اجزای شبکه مانند ایمیل ها، فولدرها، پیام ها واستفاده از نرم افزار مدیریتی کوچک برای نگهداری از بکاپ ها

سرعت عمل بالا در پشتیبان گیری از بخش های مختلف شبکه سهولت در پشتیبان گیری تنها با استفاده از یک کلیک در ابزار مورد نظر

بکاپ سرور(SERVER BACK UP) چیست؟

بکاپ سرورها نوعی از کامپیوترهای شبکه هستند که با قدرت عمل بالایی وظیفه نگهداری از اطلاعات و داده های موجود در شبکه را بر عهده دارند. به این ترتیب حتی در بدترین شرایط از سیستم اطلاعاتی شما محافظت خواهد شد. نصب و راه اندازی سرور بکاپ در خصوص زمان های قطعی برق، حملات سایبری و… مزایای بی شماری خواهد داشت و سبب سهولت کاربران خواهد شد. بکاپ گیری شبکه در سیستم محاسبات ابری انجام می شود. این فرایند مزایای بیشتری نسبت به روش های محلی بکاپ گیری دارد. با این وجود برخی از کاربران این دو روش بکاپ گیری را با هم قیاس می کنند.
در روش های محلی از انواع دستگاه ها و سرورها مانند فلش مموری، هارد و… استفاده می شود که هر یک از آن ها بخشی از داده های مورد نیاز را به صورت فیزیکی ذخیره سازی می کنند. اما در روش ابری دسترسی فیزیکی به سیستم بکاپ گیری وجود ندارد. سیستم بکاپ گیری ابری اغلب برای ابرسرورهای جهانی مورد استفاده قرار می گیرد و مزایای بی شماری برای کاربران به همراه دارد. برای استفاده از این سیستم از پلتفرم هایی مانند AWS، Azure، GCP استفاده می شود که هر یک کارکرد خاص خود را در سیستم شبکه و حفاظت از داده های آن به همراه دارند.

بکاپ سرور (SERVER BACK UP)

بخشی از مراحل مربوط به راه اندازی سرور بکاپ

در بخش اول راه اندازی سرور بکاپ نرم افزار پشتیبان گیری انتخابی نصب خواهد شد. هر یک از این پلتفرم ها مزایا و قابلیت های خاص خود را دارند و بسته به نیازهای کاربران نصب می شوند.

در بخش بعدی محلی برای نگهداری از فایل های پشتیبان از داده های اطلاعاتی مشخص خواهد شد.سپس از سرورهای موجود در شبکه بکاپ گیری می شود.

در بخش بعدی تسک هایی برای بکاپ گیری از سرورها و سایر بخش   های شبکه تعیین می شوند. در ادامه در بخش Logging در خصوص ثبت رخدادها تنظیماتی صورت می گیرد.

مجموعه حرفه ای ایمن نت این مراحل را در خصوص راه اندازی سرور بکاپ برای انواع شبکه های بزرگ و کوچک انجام داده و به ارتقای سطح ایمنی مجموعه شما کمک شایانی می کند.

عوامل موثر در تعرفه خدمات راه اندازی سرور بکاپ

با در نظر گرفتن مزایا و قابلیت های راه اندازی سرور بکاپ در شبکه های امروزی، استفاده از این سیستم های امنیتی اهمیت بیشتری پیدا می کند. به همین سبب در اغلب کسب و کارهای امروزی و شبکه های مرتبط با آن ها از قابلیت های بکاپ گیری ابری استفاده می شود. این خدمات با تعرفه ها و هزینه های مختلفی ارائه می شوند. در خصوص استفاده از این خدمات باید به معقولانه بودن هزینه های تعیین شده دقت داشته باشید. در مجموعه ایمن نت اغلب قیمت هایی به صرفه برای ارائه خدمات بکاپ گیری تعیین شده اند. به طور کلی چند عامل کلی قیمت و تعرفه راه اندازی سرور بکاپ را تحت تاثیر قرار می دهند. برخی از آن ها را در زیر مشاهده می کنید.

سه عامل موثر در قیمت و هزینه خدمات راه اندازی سرور بکاپ

بخش اول

نوع ابزار مورد استفاده در سرور بکاپ گیری شبکه مورد توجه قرار می گیرد. این ابزارها نقش موثری در تعیین قیمت و هزینه های سیستم بکاپ گیری و خدمات مربوط به آن ایفا می کنند. هر چه ابزار انتخابی تخصصی تر و گران تر باشد، هزینه خدمات راه اندازی سرور بکاپ نیز به همین نسبت افزایش خواهد داشت.

بخش دوم

میزان حافظه مورد نیاز برای ذخیره سازی داده های اطلاعاتی در سرور بکاپ مورد توجه قرار می گیرد. بی شک در هر سازمان و کسب و کاری میزان مشخصی اطلاعات و داده های حساس و حیاتی وجود دارند که به نسبت آن ها از خدمات بکاپ گیری استفاده می شود. حجم حافظه مربوطه تاثیر به سزایی در تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه خواهد داشت.

بخش سوم

وسعت شبکه مورد نظر و بخش بندی های موجود در آن نیز همواره این هزینه ها را تحت تاثیر قرار می دهند. در خصوص بکاپ گیری روش ها و تکنیک های مختلفی پیاده سازی می شوند که هر یک مختص برخی شبکه های سازمانی هستند. هر یک از این تکنیک ها هزینه خاص خود را در سیستم شبکه های موجود به همراه دارند و قیمت خدمات راه اندازی سرور شبکه را دگرگون می کنند.

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02174391800

چه زمانی به خدمات راه اندازی سرور بکاپ نیاز داریم؟

در شرایطی که در سیستم شبکه شما اطلاعات حساس و حیاتی ذخیره سازی می شوند، بی شک به وجود یکی از این ابزارها نیاز خواهید داشت. کارایی این ابزارها در راستای حفاظت از پیام های اطلاعاتی ارسالی و دریافتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی همه افرادی که دارای سرور اختصاصی خاص خود هستند، به وجود این سیستم های امنیتی نیاز خواهند داشت. به علاوه در برخی مراکز به صورت ساعتی از اطلاعات موجود بکاپ گیری می شود. به همین خاطر با راه اندازی سرور بکاپ در وقت و زمان این کسب و کارها صرفه جویی خواهد شد. شما می توانید برای محدود کردن دسترسی ها به داده های اطلاعاتی موجود در سیستم شبکه از این ابزارهای پیشرفته استفاده کنید.

خدمات راه اندازی سرور بکاپ
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net