• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

اتصال اینترنت نقطه به نقطه

بسیاری از فعالیت های افراد در دنیای امروز در بستر اینترنت انجام می شود؛ این مسئله نیاز به سرعت بالا و کیفیت اتصال به اینترنت را افزایش می دهد. اتصال نقطه به نقطه اینترنت یک سیستم به روز و پیشرفته است که از قطعی های پی در پی اینترنت و اتصالات ناپایدار در شبکه پیشگیری می کند. این سیستم از مشکلات افت سرعت به شدت پیشگیری کرده و راندمان کاری سازمان های گسترده را افزایش می دهد. با استفاده از این قابلیت های این فناوری محدودیت های مخابراتی در خطوط فیبر نوری ایجاد نمی شوند که مزایای بی شماری برای شرکت ها و سازمان ها به دنبال دارد.

اتصال نقطه به نقطه اینترنت

نحوه‌ برقراری اتصال در اینترنت نقطه به نقطه

برای استفاده از این سیستم باید از فناوری وایرلس در فضا استفاده کنیم. استفاده از خدمات سرویس دهنده های اینترنتی برای برقراری اتصال در اینترنت نقطه به نقطه اهمیت دارد. شما می توانید بسته به نیازهای پروژه از هر یک از سیستم های ارتباطی سرویس گیرنده و سرویس دهنده استفاده کنید:

اتصال نقطه به نقطه اینترنت P2P

یک روش ابتدایی است. در این روش سرویس دهنده مورد نظر از محل بازدید کرده و پس از انجام امکان سنجی های مربوطه، پینگ و سرعت مورد استفاده در محل مشخص می شود. در این پروژه از نزدیک ترین دکل برای برقراری ارتباطات استفاده می کنیم.

سیستم Point-to-multi-point

یک فناوری مدرن است که با نصب دکل در فضا مورد استفاده قرار می گیرد. آنتن مخصوص شما بر روی دکل ها نصب شده و کاربران به صورت اشتراکی به آن ها متصل می شوند. خطوط ارتباطی مربوط به این سیستم رمز گذاری می شوند و ریسک دسترسی به اطلاعات در آن ها وجود ندارد. در میان این دو روش سرعت سیستم Point-to-multi-point بسیار بیشتر است.

اتصال نقطه به نقطه اینترنت ( Point to Point) چیست؟

در این روش اتصالات از فناوری های بی سیم و خدمات پسیو شبکه، برای استفاده از اینترنت استفاده می شود. این سیستم برای مناطق بزرگ بهترین گزینه است و نیاز به کابل کشی را به حداقل می رساند. مهندسین در اتصال نقطه به نقطه اینترنت یا سیستم Point to Point از تجهیزات رادیویی استفاده می کنند. برای این منظور یک نقطه مبدا به عنوان اتصال اصلی تعیین شده و سایر آنتن ها و تجهیزات در اطراف آن قرار می گیرند. این سیستم در برج های مسکونی، موسسات آموزشی و… قابل استفاده است.
اتصال نقطه به نقطه اینترنت، انتقال ترافیک خصوصی روی شبکه های عمومی را میسر می کند. با این روش شبکه های خصوصی با استفاده از یک شبکه عمومی به هم متصل می شوند. در این خصوص از تونل های رمزگذاری شده برای ایجاد اتصالات استفاده می کنند. این روش برای محافظت بهتر از اطلاعات موجود مورد استفاده قرار می گیرد و دسترسی به اطلاعات را محدود خواهد کرد.

اتصال نقطه به نقطه

مزایای اتصال نقطه به نقطه (P2P)

سیستم Point to Point مزایای بی شماری برای بسیاری از کسب و کارها و مکان های بزرگ به همراه دارد. با استفاده از آن دو یا چند مکان به صورت ایمن به هم متصل می شوند و ریسک دسترسی به اطلاعات به حداقل می رسد. برخی از مهمترین مزایای استفاده از سیستم اتصال نقطه به نقطه اینترنت را در زیر مشاهده می کنید:

قابلیت اطمینان از اتصالات یکی از مزایای مهم استفاده از این سیستم به شمار می رود. 

سرعت بالای سیستم Point to Point به دلیل خصوصی بودن شبکه موجود

نصب ساده و قابلیت ارتقای سیستم در طولانی مدت

برقراری ارتباط مستقیم بین مبدا و مقصد و در نتیجه تاخیر کمتر برای اتصال

قابلیت نگهداری ساده از اتصالات نقطه به نقطه در محل

خرید اینترنت پوینت تو پوینت برای چه کسانی مناسب است؟

سیستم اتصال نقطه به نقطه اینترنت برای برخی گروه ها و کسب و کارها به صرفه و اقتصادی خواهد بود. با به کارگیری قابلیت های این سیستم سرعت انتقال اطلاعات به شدت افزایش می یابد. در نتیجه شرکت ها و سازمان های بزرگ مهمترین مصرف کننده این فناوری مدرن خواهند بود. دفاتر اداری نیاز مبرمی به انتقال اطلاعات دارند؛ در صورتی که سرعت انتقال داده ها در این کسب و کارها پایین باشد، سیستم اداری مختل شده و راندمان کاری به شدت افت می کند.

سیستم Point to Point برای شرکت ها و مراکزی که باید محتوای صوتی و ویدیویی به مخاطبین خود ارائه دهند، کارایی قابل توجهی دارد. با استفاده از قابلیت های این سیستم برگزاری جلسات آنلاین صوتی و تصویری در هر یک از این مراکز به سهولت انجام می شود. سیستم پوینت تو پوینت گاها برای کاربران عادی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. البته در این روش هزینه های گزاف استفاده از یک سیستم مجزا پرداخت نمی شود! همه کاربران با اتصال به یک مودم با پهنای باند مشخص، از فناوری های مدرن P2P تا حدی برخوردار می شوند.

هزینه و تعرفه اینترنت پوینت تو پوینت (Point to Point)

فناوری Point to Point تعرفه ها و هزینه های مختلفی دارد. برای استفاده از بهترین نرخ ارائه این خدمات باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. به طور کلی عوامل زیر این هزینه ها را تحت تاثیر قرار می دهند:

هزینه های تعیین شده در بخش های خدمات و تجهیزات برای انواع سیستم های اتصال نقطه به نقطه متفاوت خواهند بود. برای استعلام دقیق هزینه ها به کارشناسان فنی این حوزه مراجعه کنید.

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02188970170

خدمات ایمن نت در اتصال نقطه به نقطه اینترنت

مجموعه ایمن نت خدمات ویژه ای برای اتصال نقطه به نقطه اینترنت در سازمان ها و شرکت های مختلف ارائه می دهد. قیمت ها و تعرفه های این مجموعه به صورت رقابتی تعیین شده که سبب استقبال مشتریان از این شرایط فروش شده است. برخی از مهمترین خدمات این مجموعه حرفه ای را در زیر مشاهده می کنید:

  1. ایمن نت در انتخاب تجهیزات مورد نیاز برای اتصال نقطه به نقطه در کنار مشتریان خواهد بود و بهترین کیفیت این اقلام را پیشنهاد می دهد.
  2. خدمات امکان سنجی و امکان سنجی های مجدد برای اطمینان از دقت اتصالات انجام شده، کیفیت سیستم Point to Point را افزایش می دهد.
  3. ایمن نت خدمات نصب دکل روی پشت بام را زیر نظر کارشناسان حرفه ای ارائه می دهد.
  4. این مجموعه خدمات در پشتیبانی شبکه از دکل نصب شده را در طولانی مدت ارائه داده و کار مشتریان را ساده تر می کند.
  5. خدمات دریل کاری، جوشکاری، کابل کشی روکار و… برای اجرا و راه اندازی این سیستم توسط ایمن نت با بهترین کیفیت ارائه می شوند.
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net