• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

کنترل دسترسی شبکه

کنترل دسترسی به بخش های مختلف شبکه می گویند که میزان دسترسی کاربران به دستگاه های مختلف را مشخص می کند. به این ترتیب دستگاه های غیر مجاز و کاربران بیگانه به اطلاعات و داده های موجود دسترسی پیدا نمی کنند. برای بهبود عملکرد پشتیبانی شبکه و فرایندهای مربوط به آن باید اجازه حضور در شبکه برای برخی دستگاه ها وجود نداشته باشد. به این ترتیب عوامل مخرب از ساختار شبکه شما دور می مانند. 

کنترل دسترسی ها به شبکه های کامپیوتری مزایای قابل توجهی دارد. این سیستم به کاربران اجازه می دهد که از طریق تایید های چند مرحله ای احراز هویت کنند. این روش بسیار مطمئن تر از سایر روش های شناسایی است. به جز این روش، از آدرس های آی پی و نام کاربری و رمز عبورهای مربوط به آن ها نیز برای این منظور استفاده می شود که کمی دشوار هستند. 

با استفاده از این سیستم ها کلیه داده های موجود در سیستم شبکه پس از ورود هر یک از کاربران حفظ خواهند شد. افزایش ایمنی در سیستم شبکه با حضور کاربران جدیدتر میسر خواهد بود. پشتیبانان شبکه برای بهبود عملکرد این سیستم ها به میزان دسترسی کاربران به هر یک از بخش ها توجه می کنند. سیستم های کنترل دسترسی در ساختار شبکه های امروزی دسته بندی های گوناگونی دارند. هر یک از آن ها با ویژگی ها و مشخصه هایی در دسترس کاربران قرار می گیرند که آن ها را از سایر سیستم ها متمایز می کنند.

کنترل دسترسی شبکه شامل چه خدماتی است؟

سیستم کنترل دسترسی پیش از ورود

یکی از مهمترین بخش های کنترل دسترسی شبکه، مربوط به فرایند پیش از ورود است. Pre-admission از جنبه های مهم امنیتی در سیستم شبکه های امروزی است. این سیستم برای صدور اجازه دسترسی به شبکه به کار برده می شود.

این سیستم کنترلی زمانی اعمال می شود که کاربری برای ورود به شبکه درخواست داده باشد. این سیستم در صورتی اجازه ورود را صادر می کند که کاربر مورد نظر ثابت کند مطابق با خط مشی های موجود در شبکه رفتار می کند. به این ترتیب از بروز خطرات پیشگیری میکند.

سیستم کنترل دسترسی پس از ورود

Post-admission یکی دیگر از سیستم های کنترلی در شبکه های امروزی به شمار می رود. سیستم کنترل دسترسی پس از ورود زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که کاربران بخواهند وارد بخش های مختلف شبکه شوند.

با وجود این سیستم ها حرکات جانبی درون شبکه نیز محدود خواهند شد. به این ترتیب از بروز حملات سایبری پیشگیری می شود. در این سیستم کاربران باید برای این حرکات جانبی نیز مجددا صلاحیت خود را تایید کنند. به این ترتیب انتقال به بخش های مختلف شبکه میسر خواهد بود.

انواع سرویس کنترل دسترسی شبکه

چه کسانی به کنترل دسترسی شبکه نیاز دارند؟

این پلتفرم با اهداف مختلفی راه اندازی شده که بر اساس آن ها برخی افراد به این سیستم های کنترلی نیاز خواهند داشت. در دنیای امروز استفاده از شبکه های کامپیوتری رواج یافته است.

در برخی از سازمان ها و شرکت هایی که از این شبکه ها استفاده می کنند، داده ها و اطلاعات مهمی نگهداری می شوند که دسترسی به آن ها باید محدود به برخی از کاربران سیستم باشد. به همین خاطر این سیستم ها برای شرکت هایی که اطلاعات ضروری را در شبکه خود نگهداری می کنند ضرورت دارد.

در صورتی که در سیستم شبکه های یک سازمان چندین کاربر با دستگاه های مختلف به شبکه متصل می شوند باید به نوع دستگاه های مورد استفاده آن ها و همخوانی آن ها با سیاست های موجود در شبکه دقت شود که این مسئولیت نیز بر عهده سیستم کنترل دسترسی شبکه قرار دارد.

برای دریافت مشاوره و انتخاب خدمات بهتر، پیشنهاد می شود با شماره زیر جهت ارتباط با مشاورین سایت ایمن نت تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02174391800

مزایای عقد قرارداد پشتیبانی برای کنترل دسترسی شبکه

ایمن نت چگونه خدمات کنترل دسترسی شبکه را ارائه می دهد؟

این مجموعه به صورت آنلاین و غیر حضوری در دسترس مشتریان عزیز است. به همین خاطر استفاده از خدمات حرفه ای آن حتی از راه دور نیز میسر خواهد بود. این مزیت اساسی هرگونه محدودیت جغرافیایی را برای استفاده از این مجموعه خدمات از بین می برد.

خدمات حضوری مجموعه ایمن نت نیز از مزایای بی شماری برای مشتریان برخوردار است. شما می توانید در هر مکان و محدوده جغرافیایی تنها با یک تماس با کارشناسان این مجموعه و اعلام مشکلات موجود از این خدمات در محل اجرای شبکه خود بهره ببرید.

خدمات مشاوره تلفنی این مجموعه نیز برای رفع ایرادات فنی جزیی در سیستم شبکه به کار برده می شوند. به همین خاطر مشتریان در سریع ترین زمان ممکن ایرادات فنی موجود را برطرف کرده و از سیستم کنترل دسترسی شبکه موجود بهترین استفاده را خواهند داشت.

پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net