• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

پشتیبانی سرور و اتاق سرور | خدمات نگهداری تعمیرات و تأمین قطعات سرور

سرور Server یا سرویس دهنده، درخواست‎های کلاینت یا کاربر را دریافت و در صورت امکان به آن‌ها پاسخ می‌دهد. سرور یک کامپیوتر همیشه روشن یا سخت افزار قوی است که همیشه باید در دسترس باشد تا در هر لحظه از شبانه روز به درخواست کاربران پاسخ دهد؛ بنابراین خدمات پشتیبانی سرور و نگهداری سرور اهمیت زیادی دارد.
در ادامه به شما می‌گوییم که پشتیبانی اتاق سرور چرا مهم بوده و شرکت پشتیبان سرور چه وظایفی برعهده دارد؟

پشتیبانی سرور و نگهداری ایمن اتاق سرور و دیتاسنتر از مهمترین نکات یک سازمان می باشد، چرا که سرور هر سازمان قلب تپنده فناوری اطلاعات هر مجموعه می باشد.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید 74391800 (021)
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید نمود
  پشتیبانی سرور و اتاق سرور | خدمات نگهداری تعمیرات و تأمین قطعات سرور

  پشتیبانی سرور و اتاق سرور | خدمات نگهداری تعمیرات و تأمین قطعات سرور

  چرا پشتیبانی از سرور و اتاق سرور مهم است؟

  سرور server حیاتی‌ترین و مهم‌ترین قسمت یک کسب و کار است. چون تمامی اطلاعات کسب و کار در سرور ذخیره می‌شوند و در صورتی که اشکالی در روند کار پیش بیاید، صاحبان کسب و کار ضررهای زیادی را متحمل می‌شوند. اگر سرور مشکلی پیدا کند، تمام تجارت تحت تاثیر قرار می‎گیرد و بسته به نوع مشکل، ممکن است داده‌های دیتاسنتر از بین برود.

  بدون پشتیبانی سرور نباید خیالتان از سلامت کسب و کار و دیتا سنتر راحت باشد. با داشتن سیستم‌های پشتیبانی server از سلامت و امنیت شبکه کامیپوترهای خود مطمئن شوید. در صورتی که سرور دچار مشکل شود و اصطلاحا down شود، کل شبکه تحت تاثیر این خرابی قرار می‌گیرد و در نتیجه کارهای روزانه متوقف می‌شوند؛ بنابراین مهم است که برای جلوگیری از توقف عملکردهای روزانه، از خدمات پشتیبانی سرور استفاده کنید.

  پشتیبانی اتاق سرور

  خدمات پشتیبانی سرور و اتاق سرور

  خدمات پشتیبانی server شامل موارد متفاوتی می‌شوند. در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • پشتیبانی 24 ساعته / 7 روزه

  در این نوع خدمات از پشتیبانی سرور کارشناس یا مهندس شبکه به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته، از سرور پشتیبانی می‌کند. این نوع پشتیبانی برای وقتی است که سرور دچار مشکل جدی است و نیاز است تا هرچه زودتر مشکل برطرف و به درخواست کاربران پاسخ داده شود.

  • عیب یابی سرور

  این نوع خدمات پشتیبانی و نگهداری سرور برای وقتی است که مشکل سرور بر طرف شده است، اما لازم است تا چرایی بروز مشکل بررسی شود تا در آینده دوباره از وقوع آن جلوگیری به عمل آید. عیب یابی سرور به افزایش پایداری سرور کمک زیادی می‎کند.

  • سرویس و به روزرسانی

  با توجه به این که نرم افزارهای شبکه به صورت مرتب در حال به روز رسانی هستند، لازم است تا نرم افزارهای شبکه هم همراه با فناوری‌های جدید به روزرسانی و سرویس شوند.

  • بک آپ (پشتیبانی) داده

  موضوع پشتیبانی از داده‎ها نه تنها در سرورها مهم است بلکه در تمامی موارد باید مورد توجه قرار بگیرد. خیلی وقت‌ها پیش آمده است که با یک مشکل نه چندان بزرگ، داده‌های سرور به صورت کلی از بین رفته‌اند و خسارت زیادی به کسب و کار وارد کرده است. یکی از خدمات پشتیبانی سرور بک آپ گیری از داده‎ها و اطلاعات سرور است.
  کسی که پشتیبان سرور است باید بتواند به صورت مداوم روی سرور نظارت داشته باشد و در صورت لزوم به روزرسانی‌ها را انجام دهد. در ضمن به موقع پشتیبان گیری‌ها را به انجام برساند. با پشتیبانی server تا جایی که ممکن است از بروز مشکلات و فاجعه‌های خطرناک پیشگیری می‌شود.

  نگهداری اتاق سرور

  انواع خدمات پشتیبانی سرور و نگهداری از اتاق سرور

  دو گزینه برای پشتیبانی از سرور و اتاق سرور وجود دارند. گزینه اول این است که سرور به صورت کامل پشتیبانی شود. در این حالت سرور به صورت شبانه روزی مورد نظارت و پشتیبانی قرار می‌گیرد. نظارت‌هایی که در این نوع خدمات انجام می‌شوند، شامل مانتورینگ موارد زیر هستند:

  • استفاده از حافظه
  • استفاده از پردازنده سرور
  • پشتیبان گیری‌ها
  • بررسی وجود ویروس‌ها
  • به روز رسانی نرم افزارها
  • رویدادهای سرور

  نوع دوم خدمات این بوده که پشتیبانی از اتاق سرور در ساعات مشخصی انجام می‌شود. در حالی که در نوع اول خدمات، نگهداری سرور به صورت 24 ساعت و در 7 روز هفته انجام می‎شد. در نوع دوم خدمات نگهداری اتاق سرور شامل عیب یابی سرور می‌شود و برای مواقعی است که سرور نیاز به تعمیر داشته باشد.

  شرکت ایمن شکبه هوشمند به عنوان یک شرکت متخصص زیر نظر سازمان نظام صنفی تهران آماده ارائه خدمات شبکه در تهران و سراسر کشور می باشد.

  مزیت های استفاده از خدمات پشتیبانی و نگهداری سرور

  اگر کسب و کار بزرگ و گسترده باشد، بالا بودن سرورها خیلی اهمیت پیدا می‌کند؛ چون‌که در لحظه کاربران زیادی به سرورها مراجعه می‌کنند و در صورتی که تنها 5 دقیقه سرور از دسترس خارج شود، ضرر زیادی به کسب و کار وارد خواهد شد و اعتماد بسیاری از کاربران از بین می‌رود. با استفاده از خدمات نگهداری سرور همیشه سرورها سالم، به روز و در دسترس خواهند بود.

  استفاده از خدمات پشتیبانی server باعث می‌شود تا نظارت، پشتیبانی و پیشگیری از خرابی‌ها و مشکلات به صورت دائم انجام شوند. در نتیجه کسب و کار به موفقیت و رشد چند برابری خواهند رسید. پشتیبانی سرورها باعث می‌شود تا خدمات سریع و بدون کوچکترین توقفی انجام شوند. همین نکته کاربران زیادی را به سمت استفاده از خدمات آن کسب و کار جذب می‌کند.

  شرکت پشتیبانی سرور باید به تمام جوانب زیر ساخت شبکه ، سخت افزار ها و نرم افزار های مرتبط با سرور اشراف کامل داشته باشد.
  در صورتی که سازمان شما با استفاده از تین کلاینت ها دسکتاپ مجازی راه اندازی نموده باشند، حتما خطر و آسیب های مرتبط با قطع بودن سرور ها را به صورت کامل درک خواهید نمود.

  پشتیبان سرور

  پشتیبان سرور کیست و چه وظایفی دارد؟

  مهندس یا شرکت پشتیبان سرور کسی است که وظیفه دارد تا زیرساخت‌های لازم را تامین کند و دسترسی‌ها را برای کاربران مختلف مشخص کند. کسی که پشتیبانی server را برعهده دارد باید قدرت تحلیل و حل مسئله خیلی خوبی داشته باشد تا بتواند عیب یابی و حل مشکل را در اسراع وقت انجام دهد.
  شرکت پشتیبان سرور باید آماده کار مداوم یا حتی کار در شب باشد. به این دلیل که در برخی مواقع پیش می‌آید یک سرور تا چند روز از دسترس خارج بماند و باعث فلج شدن کسب و کار شود. پس لازم است با تلاش‌های شبانه روزی خیلی سریع مشکل حل شود.

  پشتیبان شبکه باید دانش خوبی از سیستم عامل‌های مختلف مانند لینوکس، ویندوز و مک داشته باشد. به علاوه باید بتواند سیستم عامل‌های مختلف را پیکربندی، نصب و تعمیر کند. یکی از وظایف مسئول پشتیبانی سرور این است که بتواند سیستم‌ها را طراحی، پیاده سازی و اجرا کند.
  پشتیبان سرور باید بتواند سرعت سرور را افزایش دهد تا کاربران بتوانند بدون توقف تمامی کارهای خود را انجام دهند. بدون سرعت، بهره وری کسب و کار کاهش زیادی پیدا می‌کند و انگیزه کاربران برای استفاده از آن سرور، کاهش پیدا می‌کند.

  کلام آخر

  پشتیبانی و نگهداری اتاق سرور مهم ترین کاری است که باید در کسب و کارها مورد توجه قرار بگیرد. داشتن سرعت پایین، از دسترس خارج شدن سرور، به روز نبودن نرم افزارها و ایجاد مشکل در سیستم عامل همگی بهره وری کسب و کار را کاهش می‎دهند و در نتیجه کاربران انگیزه برای استفاده از سرور نخواهند داشت؛ بنابراین توصیه می‌شود بنا به نیاز کسب و کار و با توجه به بزرگی و کوچکی آن، نسبت به استفاده از خدمات پشتیبانی سرورها اقدام کنید.

  اطلاعات تماس

  میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

  02174391800 09128581120 info@imennet.net