• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری

پشتیبانی از سامانه ارتباطی و قابلیت های انتقال داده ها با حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری و استفاده از این فناوری های مدرن میسر خواهد بود. فیبر نوری یک رسانه دقیق و پیشرفته است که سرعت بالایی برای انتقال اطلاعات در فاصله های بالا دارد. برای استفاده از این فناوری باید فرایند حفاری و کابل کشی بدون نقص انجام شود. انجام خدمات حفاری و دفن کابل و فیبر نوری زیر نظر برترین کارشناسان ایمن نت بدون کوچکترین خللی در روند کار ارائه می شوند. این خدمات در مجموعه ایمن نت با پشتیبانی شبکه دائمی ارائه شده و ریسک آسیب رسیدن به سیستم اطلاعاتی شبکه را به حداقل می رسانند. قیمت های رقابتی حفاری و کابل کشی در این مجموعه از مهمترین مزایای خدمات ایمن نت به شمار می رود.

حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری

توصیه هایی برای آماده سازی كانال برای حفاری و کابل کشی فیبر نوری

برای آماده سازی کانال برای حفاری و کابل کشی فیبر نوری باید به نکاتی در این زمینه دقت داشته باشید. در این بخش در این زمینه نکاتی بررسی می شوند:


1. برای نصب کابل ها پیش تر باید کانال ها صاف و تمیز شده باشند. سپس 10 سانتی متر ماسه در گودال ریخته شده و در نهایت کابل ها قرار می گیرند.
2. در خدمات حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری در مجموعه ایمن نت به حفاظت از کانال های دفن شده توجه می شود. در این خصوص برای محافظت بیشتر از کابل ها از یک لایه آجری بر سطح کار استفاده می کنند. به جای آجر می توان بلوک های سیمانی را جایگزین کرد. استفاده از سنگ ریزه و خاک معمولی و فشرده نیز در این فرایند اهمیت دارد.
3. عدم وجود ضایعات در دو سمت کانال ایجاد شده یک اصل اساسی است.
4. بررسی استحکام دیواره های کانال ایجاد شده برای بهره بری بیشتر از کابل های فیبر نوری حائز اهمیت خواهد بود.

دستور العمل حفاری و کابل کشی فیبر نوری

انتقال کابل های فیبر نوری

حمل و نقل و انتقال کابل فیبر نوری به محل اجرای پروژه یکی از مهمترین مراحل است. برای حمل قرقره های کابل در فیبر نوری باید از گوه برای مهار کردن حرکت و جا به جایی کابل ها استفاده شود. با این روش سالم بودن کابل ها تا زمان رسیدن به مقصد تضمین می شود. ایجاد جمع شوندگی در قرقره ها و شل شدن آن ها می تواند کیفیت کابل مورد نظر را کاهش دهد.

بررسی دما برای نصب کابل

برای نصب انواع کابل فیبر نوری در محل باید به حداقل میزان دما دقت داشته باشید. برای بررسی دما پیش تر به جنس روکش های کابل فیبر نوری توجه می شود. بهترین دما برای نصب کابل های فیبر نوری با روکش عایق و غلاف پلاستیکی 5- درجه سانتی گراد است. صدمه دیدن این بخش ها، کارایی مطلوب کابل را با مشکلاتی رو به رو می کند. در صورتی که دما کمتر از این میزان باشد، برای استفاده از آن باید کابل را گرم کنیم. برای این منظور کابل ها را به مدت 24 ساعت در دمای 25 درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

رعایت نکات حفاظتی

برای نصب بهتر و دقیق تر کابل های فیبر نوری و حفاری و کابل کشی آن ها باید به برخی نکات حفاظتی در محل نصب دقت داشته باشید. با رعایت این نکات خطرات ناشی از خرابی های مکانیکی به حداقل می رسند. رعایت شرایط دمایی مربوط به نصب کابل ها برای ایمن سازی فرایند کابل کشی اهمیت دارد. به علاوه تعیین فاصله مناسب از دستگاه های حرارتی برای حفظ امنیت کابل های فیبر نوری یک اصل کلیدی محسوب می شود. بهتر است کابل ها را در برابر عوامل خورنده موجود در فضا محافظت کنید.

نکات برای کابل فیبر نوری و کابل کشی زمینی

برای انجام فرایند حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری باید به برخی نکات و دستورالعمل ها دقت داشته باشید. این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

  1. هر یک از کابل های فیبر نوری از دو بخش تشکیل شده اند؛ قسمت کور و روکش. در تهیه و آماده سازی روکش این محصولات از مواد مختلفی استفاده می شود. روکش های Polyvinyl Chloride-PVC و Low Smoke Zero Halogen-LSZH از رایج ترین انواع متریال به کار رفته بر روی کابل های فیبر نوری هستند. برای انتخاب این محصولات باید به جنس روکش به کار رفته دقت داشته باشید.
  2. انتخاب نوع و مدل کابل های فیبر نوری یک فاکتور کلیدی برای حفاری و کابل کشی زمینی است. مدل های Indoor وOutdoor در این زمینه ارائه می شوند. در این میان Outdoor برای انجام کابل کشی زمینی مناسب است.
  3. کابل های فیبر نوری در مدل های زمینی، کانالی و Steel Armored ارائه می شوند. برای انتخاب هر یک باید به کاربردهای پروژه مورد نظر دقت داشته و بر این اساس بهترین ها را به کار ببرید.

انواع روش های حفاری و کابل کشی زمینی

حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری با روش های متعددی انجام می شود. در مجموعه ایمن نت ارائه خدمات کابل کشی زمینی فیبر نوری با استفاده از روش های مورد نظر مشتریان در محل انجام می گیرد. به این ترتیب کلیه نیازهای کارفرمایان در محل اجرای پروژه برآورده می شود. روش های حفاری و کابل کشی به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  1. عبور کابل از لوله
  2. کابل کشی با روش های دفنی

برای استفاده از روش های دفنی از مقادیری ماسه نرم برای قرارگیری کابل ها استفاده می شود. سپس پوشش های محافظتی در گودال ها به کار می روند و در ادامه گودال پر می شود. ماسه های مورد استفاده در فرایند کابل کشی دفنی، دما را به خوبی منتقل کرده و سبب استفاده بهتر از ظرفیت کابل مورد استفاده خواهند شد. حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری در مسیرهای آسفالت ها هم میسر خواهد بود.

برای استفاده از روش روش عبور کابل از لوله، انتخاب دقیق محل نصب کابل ها اهمیت دارد. بهتر است از تداخل کابل ها با کارایی و عملکرد محل مورد نظر پیشگیری شود. در این خصوص رعایت قوانین حریم ها و حداقل فواصل تعیین شده در این زمینه اهمیت دارد. به علاوه در نظر گرفتن نکات حفاظتی و عدم استفاده از خاک ناپایدار در این حوزه بسیار مهم خواهد بود.

خدمات ایمن نت برای حفاری و کابل کشی زمینی و فیبر نوری

ایمن نت با سال ها تجربه در حوزه کابل کشی و حفاری زمینی برای ایجاد کانال های فیبر نوری، بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می دهد. برخی از خدمات این مجموعه را در زیر مشاهده می کنید:

با استفاده از این خدمات پسیو و کابل کشی شبکه اطلاعات سازمان ها و شرکت ها بدون کوچکترین محدودیتی اجرا میشوند.

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02174391800

تعرفه و هزینه حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری

برای تعیین تعرفه و هزینه حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری نکات بسیاری مورد بررسی قرار می گیرند. در این زمینه پیش از هر چیز حجم خدمات ارائه شده برای استفاده از این کابل ها ارزیابی می شود. هر چه ابعاد پروژه گسترده تر باشد، خدمات بیشتری ارائه شده و هزینه کار افزایش می یابد. تجهیزات مورد استفاده در فرایند اجرای کابل کشی نیز این هزینه ها را تحت تاثیر قرار می دهند. به علاوه متراژ مورد نیاز و نوع کابل ها و بستر مخصوص کابل کشی برای تعیین قیمت نهایی ارزیابی خواهند شد. روش های روکار، کف ساختمان و روش های داخلی هر یک با تعرفه های به خصوصی انجام می شوند. با استفاده از خدمات ایمن نت، این خدمات را با نازل ترین هزینه ها دریافت خواهید کرد.

خدمات مدیریت شبکه
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net