• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

خدمات پسیو شبکه

به پیاده سازی زیرساخت های یک شبکه با نصب ترانکینگ و تجهیز مسیرهای کابل کشی، خدمات پسیو شبکه (Passive) گفته می شود.

در این بخش راه اندازی اتاق سرور و دیتاسنترهای مربوط به شبکه نیز با کیفیت بالا انجام می گیرد. نصب و راه اندازی زیرساخت شبکه و سیستم های تلفنی و سایر خدمات مرتبط با آن نیز در مرحله تکمیل شده و بخش های مختلف شبکه راه اندازی خواهند شد.

پیاده سازی و نصب هر یک از این تجهیزات در بخش های مربوطه زیر نظر کارشناسان حرفه ای این حوزه انجام می گیرد. به این ترتیب سیستم شبکه به صورت حرفه ای راه اندازی خواهد شد.

بخش مهمی از کابل کشی های شبکه مورد نظر در این مرحله انجام خواهد شد. این بخش به صورت غیرفعال در سیستم شبکه اجرا می شود. سیستم های مربوط به بخش تجهیزات پسیو شبکه هیچ گونه تاثیر سیگنالی بر دیتای شبکه مورد نظر بر جای نمی گذارند. 

به همین خاطر به عنوان بخش غیر فعال در نظر گرفته می شود. این اصطلاح غیر علمی در حوزه خدمات شبکه های امروزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. پس از تکمیل این مرحله فاز پیکربندی شبکه آغاز می شود.

خدمات پسیو شبکه

انواع خدمات پسیو شبکه در ایمن نت

جانمایی نودهای شبکه

جانمایی نودهای شبکه

نودها به عنوان نقاط اتصال شبکه های امروزی محسوب می شوند و در خدمات پسیو شبکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. از میان آن ها می توان به نودهای اینترنت، نودهای سیستم مخابرات، نودهای کابلی و… اشاره کرد. هر یک از این نودها در راه اندازی زیرساخت شبکه مورد استفاده قرار می گیرند.

لیست تجهیزات پروژه خدمات پسیو

تهیه لیست تجهیزات پروژه

در پروژه اجرای خدمات پسیو شبکه، لیستی از انواع تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این تجهیزات نقش به خصوصی در پروژه ایفا می کنند. تکنیسین های شبکه انواع تجهیزات پروژه پسیو را با در نظر گرفتن جزییات و ریزه کاری های مربوطه انتخاب می کنند. انواع ترانک، داک، فیوژن و فیبرهای نوری و… در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند.

تامین تجهیزات مورد نیاز خدمات پسیو

تامین تجهیزات مورد نیاز

تامین تجهیزات مورد نیاز مشتری نیز برای راه اندازی پروژه ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در این خصوص کارشناسان پس از بازدید از پروژه با در نظر گرفتن نیازهای موجود و بررسی خواسته های مشتری، انواع تجهیزات مورد نیاز را برای ارائه خدمات پسیو شبکه آماده سازی می کنند. برآورد هزینه های این تجهیزات با در نظر گرفتن نوع تجهیزات و ویژگی های هر یک انجام می گیرد.

کابل کشی روکار و توکار

کابل کشی روکار و توکار

برای انجام فرایند کابل کشی از روش های مختلفی مانند کابل کشی روکار یا توکار استفاده می شود. کابل شبکه با روش رو کار با استفاده از داکت کشی در محل پروژه انجام می گیرد. کابل کشی های توکار نیز با استفاده از مرغوب ترین نوع کابل های شبکه اجرا می شوند فرایند کابل کشی به صورت و ترانکینگ به صورت پیوسته زیر نظر کارشناسان حرفه ای انجام می گیرد. 

حفاری و کابل کشی فیبر نوری

حفاری و کابل کشی فیبر نوری

برای اجرای کابل کشی شبکه، حفاری زمین و قرارگیری کابل های فیبر نوری نیز یک مرحله مهم به شمار می رود. این کابل ها در مدل های دفنی یا کانالی ارائه می شوند و هر یک برای پروژه های مختلف کارایی دارند. در این زمینه باید به شرایط جوی و دمایی محیط برای نصب کابل ها در محل مورد نظر دقت داشته باشید. همچنین این کابل ها باید در برابر عوامل خارجی به خوبی محافظت شوند. 

راه اندازی اتصال اینترنت شبکه

راه اندازی اتصال اینترنت شبکه

اینترنت هر شبکه اینترنتی از مهمترین اجزای آن به شمار می رود.در این زمینه تامین تجهیزات اولیه باکیفیت یکی از مهمترین اصول کار به شمار می رود. اغلب شبکه های وایرلس با این روش راه اندازی می شوند. با استفاده از کارت شبکه وایرلس انواع سیستم های شبکه به هم متصل می شوند. به این ترتیب ارتباطات بین اجزا برقرار خواهند شد.

تست شبکه فیبر نوری

تست شبکه فیبر نوری

هسته مرکزی ارتباطات امروزی فیبر نوری است که برای اتصال دقیق تر این کابل ها باید از روش هایی برای تست کانال های فیبر نوری در شبکه استفاده شود. تست فیبر نوری برای راه اندازی زیرساخت شبکه بسیار مهم است. در این فرایند خمش برخی از کابل ها مشخص می شود، فیوژن های زده شده ارزیابی خواهند شد و به وضعیت کلی کابل ها و تجهیزات رسیدگی می شود.

لیبل گذاری کابل شبکه

لیبل گذاری کابل شبکه

لیبل ها نیز از اجزای مهم و اساسی به کار رفته در سیستم شبکه هستند. این تجهیزات برای نشانه گذاری بر روی کابل های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این اقلام نوع هر یک از کابل های موجود در شبکه را مشخص می کنند. به این ترتیب در زمان نیاز آن ها را به سادگی پیدا خواهید کرد.با استفاده از این لیبل ها شبکه شما استانداردسازی شده و قابل فهم خواهد بود. 

لوله کشی با لوله های فلکسی و فلزی و پلی اتیلن و پلی آمید

برای محافظت از کابل های برق انواع تجهیزات و لوازم مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های فلکسی یکی از مهمترین ابزارآلات مقاوم سازی کانال های شبکه به شمار می روند. در این زمینه از لوله های فلزی، پلی اتیلن و پلی آمید نیز استفاده می شود که هر یک از آن ها با استفاده از متریال مختلف تولید می شوند. برای استفاده از هر یک از این لوله ها باید به بودجه بندی پروژه و نیازهای موجود دقت داشته باشید. با به کارگیری آن ها انواع کابل های دوربین، کابل های ارتباطی و… در سیستم شبکه در برابر عوامل مخرب محفوظ باقی می مانند.

نصب و راه اندازی دکل ارتباطی

با بهره گیری از نیروهای کارآمد ایمن نت می توانید نصب و راه اندازی دکل های مخابراتی را نیز در محل احداث شبکه انجام دهید. این فرایند با انجام محاسبات دقیق و برنامه ریزی حرفه ای در محل مورد نظر نصب می شوند. نصب و اجرای این دکل ها با بررسی وزن و تعداد رادیوها انجام می گیرد. در این زمینه باید ابعاد شبکه و نیازهای موجود در آن را مشخص کنید. امکان سنجی پروژه نصب و راه اندازی دکل ارتباطی نیز در فرایند راه اندازی زیرساخت شبکه از اساسی ترین مراحل انجام کار است.

خدمات پسیو شبکه

ترانکینگ شبکه:

برای ارائه خدمات کابل کشی شبکه باید حتما به ترانکینگ شبکه نیز دقت داشته باشید. با استفاده از این تجهیزات یک کانال مقاوم و محکم برای کابل های شبکه به وجود می آورید. به این ترتیب کابل های ظریف و حساس به کار رفته در محیط شبکه در برابر عوامل گوناگون استحکام و مقاومت خود را حفظ خواهند کرد. 

در محیط راه اندازی هر شبکه ای انواع آسیب های محیطی این تجهیزات را تهدید می کنند. از این رو استفاده از کانال های مقاوم ترانکینگ برای پیشگیری از آسیب دیدن این کابل ها توصیه می شود.

اجرای اتاق سرور استاندارد:

این مرحله یکی از پایه ای ترین بخش بندی های خدمات راه اندازی زیرساخت شبکه به شمار می رود. در این فرایند باید به اجزا و قسمت های مختلف اتاق دقت داشته باشید. از جمله این موارد می توان به عایق بندی سطوح مختلف در اتاق سرور اشاره کرد. در این زمینه استفاده از لایه های ضد آتش نیز ایمنی محیط را به میزان قابل توجهی ارتقا می دهد. در هر یک از این اتاق ها پوشش دهی دیوارها نیز اهمیت دارد. کف پوش های به کار رفته در یک اتاق سرور استاندارد باید از جنس آنتی استاتیک باشند. شما می توانید زیر نظر کارشناسان تیم حرفه ای ایمن نت این خدمات را به بهترین نحو دریافت کنید. به این ترتیب اجرای اتاق سرور به صورت استاندارد در محل شبکه راحت انجام خواهد شد.

سیم کشی یو پی اس

سیستم برق اضطراری یکی از مهمترین بخش بندی های شبکه های امروزی است که همواره در معرض نوسانات برق قرار دارند. با به کارگیری این سیستم های ایمنی شبکه شما با مشکلی در زمان قطعی برق رو به رو نمی شود. فرایند سیم کشی یو پی اس زیر نظر متخصصین حرفه ای ایمن نت با بهترین کیفیت انجام می گیرد. 

در این زمینه کیفیت تجهیزات برق اضطراری به کار رفته نیز حائز اهمیت خواهد بود. این فرایند باید حتما زیر نظر کارشناسان فنی و تکنیسین های حرفه ای انجام شود. در غیر این صورت در طولانی مدت آسیب هایی مانند آتش سوزی، خرابی باتری و… را به دنبال خواهد داشت.

اجرای چاه ارت

برای وصل کردن جریان الکتریکی قوی در شبکه به زمین، از چاه ارت استفاده می شود. به همین خاطر اجرای این بخش ها در فرایند راه اندازی زیرساخت شبکه اهمیت دارد. برای ارائه تخصصی خدمات کابل کشی باید حتما به این قسمت ها نیز دقت داشته باشید. 

این فرایند برای ایمن سازی هر چه بیشتر سیستم شبکه های امروزی مورد توجه قرار دارد. با اجرا و راه اندازی استاندارد این چاه ها از ایجاد برق گرفتگی در فضا پیشگیری می شود.

خدمات پسیو شبکه

نقشه و مراحل در پسیو شبکه

برای این که اجرای خدمات پسیو شبکه به خوبی انجام شود، باید حتما از نقشه های مخصوص استفاده کنیم. به این ترتیب هر یک از بخش بندی های موجود در سیستم شبکه با جزییات مشخص خواهند شد و کیفیت اجرای این سیستم نیز افزایش می یابد. در این زمینه از نرم افزارهای تخصصی برای طراحی شماتیک سیستم پسیو شبکه استفاده می شود. 

در این نقشه ها کلیه اجزا و تجهیزات به کار رفته در شبکه مشخص می شوند. کلیه نقطه های ارتباطی در نقشه پسیو شبکه از یک متد پیروی خواهند کرد. در راه اندازی زیرساخت شبکه در نظر گرفتن این اصول از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مرحله اول

در مرحله اول برای ارائه خدمات پسیو شبکه کلیه نیازهای پروژه و نظرات کارفرمایان ارزیابی می شوند. به این ترتیب بهترین برنامه ریزی ها برای ارائه خدمات مد نظر قرار می گیرند.

برآورد نیازهای سازمان نیز در این مرحله با دقت بالا انجام خواهد شد. در هر سازمانی به نوع خاصی از خدمات پسیو شبکه نیاز دارند. خدمات کابل کشی و سایر موارد در سیستم پسیو با در نظر گرفتن وسعت شبکه موجود ارائه می شوند. 

برای این منظور از محل اجرای پروژه نیز بازدید می شود. به این ترتیب میزان تجهیزات مورد نیاز و تهیه نقشه های کابل کشی ساده تر خواهد شد.

مرحله دوم

در بخش بعدی نقشه های اولیه کار مشخص می شوند. هر یک از این نقشه ها با استفاده از ابزارهای تخصصی و زیر نظر تیم حرفه ای ایمن نت با دقت بالا انجام خواهند شد. 

در این مرحله محل قرار گیری هر یک از تجهیزات شبکه با دقت کافی مشخص خواهد شد. مسیر کابل ها نیز بر روی نقشه های اولیه مشخص می شود که اطلاعات دقیقی در اختیار تیم نصاب و تکنیسین های مربوطه قرار می دهد. 

جای پریزهای شبکه و سایر تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده نیز با علامت های مخصوص بر روی این نقشه ها مشخص می شود.

مرحله سوم

در بخش بعدی پس از تکمیل نقشه های اولیه کار، مرحله ارائه نقشه به کارفرمای مربوطه انجام می شود.

به این ترتیب کلیه برنامه ریزی های انجام شده پیش از اجرا به اطلاع روسای سازمان و مدیران مسئول می رسند.

در این بخش به صرفه ترین و بهترین راهکارهای اجرایی نیز معرفی خواهند شد.

تیم ایمن نت همواره بهترین ایده ها را برای ارائه خدمات پسیو شبکه معرفی می کند.

در این بخش تایید مدیران و کارفرمایان دریافت می شود و به دنبال آن قیمت ها و هزینه های اجرایی کار در هر یک از مراحل مشخص خواهند شد.

مرحله چهارم

پس از تایید نقشه های اولیه توسط تیم کارفرمایان، نوبت به تامین تجهیزات می رسد.

در هر شبکه ای بسته به نوع کارکرد و ابعاد و وسعت آن از نوع به خصوصی از لوازم کار استفاده می کنند. در این زمینه کیفیت این تجهیزات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 

در این قسمت کلیه کابل های مورد نیاز، ترانک ها، داکت ها و… از برندهای معتبر و باکیفیت خریداری می شوند. در بخش بعدی ترانک ها و کابل های خریداری شده در محل نصب می شوند. 

فرایند کابل کشی اولین گام برای برقراری ارتباط در میان اجزای یک شبکه فعال خواهد بود.

مرحله پنجم

در بخش بعدی پس از تکمیل کامل فرایند کابل کشی در محیط شبکه، بقیه تجهیزات در محل های تعیین شده بر روی نقشه تعبیه می شوند. 

انواع رک ها، پچ پنل ها، سوییچ ها، روترها، هاب ها و… در محل خود نصب و راه اندازی می شوند. 

هر یک از این تجهیزات بسته به صلاحدید پروژه و کارفرمایان مربوطه به تعداد مورد نظر تهیه خواهند شد. 

در پایان محل قرارگیری پریزها، کیستون ها و نودها نیز مشخص می شود.

مرحله اخر

در بخش نهایی تست ها و آزمایش ها برای سنجش کیفیت شبکه انجام می گیرند. 

در این بخش باید تست سیگنال های دریافتی در سیستم شبکه نیز انجام شود. 

همه نودها و کابل های تعبیه شده در اجزای مختلف شبکه مذکور با دقت ارزیابی می شوند و کیفیت و دقت عملکرد هر یک بررسی خواهد شد. 

اجرای هر یک از این مراحل زیر نظر تکنیسین های حرفه ای و با استفاده از تجهیزات مناسب انجام خواهد شد.

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02188970170

تعرفه خدمات پسیو شبکه

راه اندازی زیرساخت شبکه های امروزی در وهله اول با کابل کشی در محل مورد نظر انجام می گیرد. برای استفاده از این خدمات باید به تعرفه های شرکت خدماتی مورد نظر دقت داشته باشید. تکنیسین های مربوطه این هزینه ها را بر اساس فاکتورهای تاثیرگذار در فرایند کابل کشی برآورد می کنند.

این هزینه ها بسته به نوع تکنولوژی و هزینه های صرف شده مشخص خواهند شد. به طور کلی شرکت های متوسط در فرایند کابل کشی شبکه از 20 متر کابل استفاده می کنند ولی در مجموعه های کوچک این میزان به 10 متر تغییر می کند.

به این ترتیب در این زمینه پیش از هر چیز ابعاد پروژه و شرایط موجود اهمیت دارد. در این خصوص پیش بینی شرایط پیش رو و تجهیزاتی که در آینده خریداری می کنید نیز حائز اهمیت خواهد بود. بهتر است پیش تر برای این هزینه ها برنامه ریزی کنید.

خدمت ایمن نت در حوزه پسیو شبکه

  1. خدمات مشاوره ایمن نت در راستای اجرای بهترین سیستم های شبکه یکی از مهمترین ها هستند و خدمات طراحی اجزای مختلف شبکه در سیستم پسیو نیز مورد توجه قرار دارد.
  2. تامین تجهیزات در این شبکه ها بر عهده تیم توانمند و کارشناسان حرفه ای پروژه است و تامین انواع لایسنس ها نیز برای کلیه مراحل اجرای پروژه پسیو زیر نظر کارشناسان حرفه ای ایمن نت انجام می گیرد.
  3. اجرای خدمات پسیو شبکه نیز با بهترین کیفیت زیر نظر کارشناسان حرفه ای مجموعه صورت می گیرد.
  4. پس از تکمیل فرایند اجرا به منظور ارتقای سطح کیفی سیستم پسیو و اجزای کلی شبکه خدمات حرفه ای در بخش های مختلف ارائه می شوند.
  5. پس از تکمیل فرایند اجرا، مراحل تعمیر و رفع ایرادات فنی موجود نیز با دقت انجام می گیرند.
  6. در بخش بعدی عیب یابی کلی کابل کشی شبکه انجام می شود و خدمات پشتیبانی شبکه نیز تا مدت ها در اختیار مشتریان عزیز خواهد بود. تیم ایمن نت بهترین کارشناسان خود را برای ارائه خدمات پس از فروش به کار گرفته است.
خدمات ایمن نت حوزه پسیو شبکه
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net