• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

تجهیزات ارتباطی شبکه

انواع ابزارها و تجهیزاتی که در سیستم هر شبکه به کار می روند، با هدف برقراری ارتباط در میان بخش های مختلف و تامین تجهیزات شبکه به کار می روند. برخی از آن ها نیاز به جریان الکتریکی برق دارند و برخی بدون نیاز به توان الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند. بر این اساس دو دسته بندی کلی از تجهیزات ارتباطی در ساختار شبکه های امروزی به وجود می آیند؛ تجهیزات پسیو و اکتیو. در این زمینه انواع تجهیزاتی مانند اکسس پوینت و روتر یا سوییچ به کار برده می شوند که هر یک با کارایی به خصوصی در این حوزه شناخته می شوند. شما می توانید هر یک از این تجهیزات را برای ارتقای بخش ارتباطات در شبکه های کسب و کار خود به کار ببرید.
به جز این ابزارها برای انتقال داده ها در یک شبکه باید از کابل های مختلفی استفاده شود. کابل های مخصوص شبکه در انواع مختلف تولید شده و در دسترس قرار می گیرند. در این میان کابل های کواکسیال در بخش های مختلفی از سیستم یک شبکه به کار می روند و انتقال داده ها را تسهیل می کنند. در ساختار شبکه های سازمانی کابل های Twisted pair نیز کارایی قابل توجهی دارند و در میان تجهیزات مخابراتی و کامپیوتری دسته بندی می شوند.

تامین تجهیزات ارتباطی شبکه

انواع تجهیزات ارتباطی شبکه

سوئیچ:

یکی از کاربردی ترین ابزارهای ارتباطی در ساختار شبکه های سازمانی، سوییچ نام دارد. سوییچ های شبکه به منظور برقراری ارتباط در میان دستگاه های داخلی به کار می رود. با استفاده از سوییچ شبکه انواع سیستم های کامپیوتری، پرینترها و سرورها در داخل شبکه مورد نظر به هم متصل می شوند. سوییچ ها با قابلیت کد نویسی طراحی شده و به همین خاطر گاها به عنوان کنترلر در سیستم شبکه به کار می روند. استفاده از آن ها برای دسته بندی کلاینت ها نیز میسر خواهد بود. سوییچ ها تنوع قابل توجهی دارند و هر یک از انواع آن ها بر اساس نیازهای شبکه خریداری می شوند.

روتر:

روترها نیز در میان تجهیزات ارتباطی مهم در شبکه های امروزی دسته بندی می شوند. سیستم عملکرد روتر مشابه با سوییچ است. اما از روترها برای برقراری ارتباط بین دو شبکه استفاده می شود. روترها برای تامین اینترنت شبکه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

اکسس پوینت:

یکی از اساسی ترین اجزای شبکه است که به سایر دستگاه ها اجازه اتصال به شبکه های سیمی را می دهد.

کارت شبکه:

کارت های شبکه از ابزارهای سخت افزاری در سیستم شبکه های امروزی به شمار می روند. برای پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری وجود این کارت ها ضرورت دارد. هر یک از آن ها برای ارتباط دهی در میان کامپیوترها و محیط های انتقال داده ها مورد استفاده قرار می گیرند. در مادربردهای نسل جدید از اینترفیس های onboard استفاده شده است که نیاز به استفاده از کارت شبکه را حذف می کنند. اما در سیستم های قدیمی تر از کارت شبکه به عنوان اینتر فیس استفاده می شود.

چرا به تجهیزات ارتباطی شبکه نیاز داریم؟

تجهیزات ارتباطی موجود در شبکه هر یک برای اتصال برخی دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز به کار می روند. به طور مثال برای این که از پرینتر در یک شبکه استفاده کنیم، باید از اتصالات و تجهیزات ارتباطی بهره ببریم. هر یک از این تجهیزات برای ایجاد ارتباط بین دستگاه ها و لوازم به خصوص مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که بخواهیم دسترسی انعطاف پذیری به هر یک از بخش بندی های شبکه داشته باشیم، باید حتما از این تجهیزات ارتباطی استفاده کنیم.

برخی از این تجهیزات در راستای حذف لوازم قدیمی در برقراری ارتباط بین سازمان ها و کسب و کارها به کار می روند. برای استفاده بهتر از این تجهیزات باید به آپدیت و به روز شدن آن ها نیز دقت داشته باشیم. با استفاده از این تجهیزات به قابلیت های مدرن و به روز شبکه های امروزی دسترسی خواهید داشت.

مزیت های استفاده از تجهیزات ارتباطی شبکه:

کارشناسان
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02188970170

دلیل انتخاب ایمن نت برای خرید تجهیزات ارتباطی شبکه

ایمن نت همواره انواع تجهیزات ارتباطی شبکه را با کیفیت ویژه در اختیار مشتریان قرار می دهد. با استفاده از خدمات حرفه ای این مجموعه نصب و استفاده از هر یک از این تجهیزات نیز بسیار ساده تر می شود. در سال های اخیر اهمیت استفاده از این تجهیزات در ساختار شبکه های اداری، سازمانی و شرکتی افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر وجود این اقلام در شبکه های مربوط به اکثر کسب و کارها اهمیت دارد.

ایمن شبکه هوشمند به شما کمک می کند که بهترین ها را در میان این تجهیزات پیدا کرده و بهترین استفاده را از این سیستم ها داشته باشید. مشاوره های فروش و نصب و راه اندازی هر یک از این تجهیزات نیز از خدمات حرفه ای و متفاوت این مجموعه به شمار می رود.

هر یک از این تجهیزات با ویژگی ها و مشخصات کمی و کیفی به خصوصی شناخته می شوند. برخی از این تجهیزات ارتباطی مدل های گوناگونی دارند و باید در میان آن ها به دنبال نیازهای خود باشید. برای خرید هر یک از این تجهیزات حتما بودجه پروژه راه اندازی شبکه را نیز بررسی کنید.

به این ترتیب انتخاب بهتری در میان این تجهیزات داشته و از اتلاف هزینه های خود پیشگیری می کنید. در این حوزه تعداد کلاینت ها، تعداد سرورها، تعداد طبقات و… مورد توجه قرار می گیرند. همچنین استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه پیشنهاد می شود.

تجهیزات ارتباطی شبکه در ایمن نت
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net