• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

کابل کشی شبکه با شرکت پیمانکار متخصص کابل کشی

کابل کشی شبکه network cabling به اقداماتی که در جهت راه اندازی شبکه LAN و اتصال تجهیزات دارای پورت شبکه به یک دیگر گفته می شود، کابل کشی استاندارد شبکه می بایست توسط پیمانکار متخصص انجام شود تا بهترین کارایی و عملکرد را داشته باشد.
در واقع کابل کشی شبکه یکی از مهمترین جنبه ها در هر زیرساخت شبکه است و با ورود فناوری های جدیدتر مانند سرورهای تیغه ای، دستگاه های ذخیره سازی شبکه، اکسس پوینت های بی سیم و موارد دیگر به طور فزاینده ای مهم شده است.
کابل های شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین رایانه ها، روترها، سوئیچ ها و شبکه‌های منطقه ذخیره سازی استفاده می شوند. این کابلها اساسا حاملی هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابند.
جهت آشنایی بیشتر با خدمات کابل کشی شبکه توسط پیمانکار متخصص کابل کشی شبکه با ما همراه باشید.
جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید 88970170 (021)
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید نمود
  کابل کشی شبکه با شرکت پیمانکار متخصص کابل کشی

  کابل کشی شبکه با شرکت پیمانکار متخصص کابل کشی

  کابل کشی شبکه چیست ؟

  در گذشته از کابل کشی نقطه به نقطه استفاده می شد، به این معنی که هر سخت افزار از کابل مخصوص خود استفاده می کرد. کابل کشی به معنای واقعی کلمه از نقطه به نقطه دیگر انجام می شد. این امر برای تأمین نیاز روزافزون به سرعت و پهنای باند بیشتر، سیستم های کابل کشی ساخت یافته مورد استفاده قرار گرفتند و اکنون بهترین راه حل برای شبکه های تجاری هستند.

  انجام پروژه های حرفه ای کابل کشی نیازمند دانش تخصصی و پیمانکار با تجربه کابل کشی می باشد که بتواند خدمات و پروژه های کابل کشی را با بالاترین کیفیت و بدون عیب و نقص اجرا کند.

  خدمات کابل کشی شبکه

  کابل کشی شبکه یکی از مهمترین جنبه های طراحی شبکه است، با این حال کمتر مدیران شبکه به آن توجه می کنند. در این مقاله حقایقی در مورد استانداردهای کابلهای شبکه و نصب و انجام یک کابل کشی شبکه خوب را به شما ارائه می دهد.
  وقتی صحبت از انجام خدمات طراحی شبکه می شود، یکی از مهمترین تصمیماتی که می گیرید انتخاب کابل خوب و کابل کشی مناسب برای شبکه است. حتی اگر متخصصین کابل کشی حرفه ای شبکه را استخدام می کنید، برای شما مهم است که بدانید آنها این کار را به چه شکل انجام می دهند تا بتوانید کار آنها را بهتر ارزیابی کنید.

  در این مطلب، نحوه انتخاب کابل مناسب و نحوه نصب و انجام کابل کشی شبکه را از دید ایمن شبکه هوشمند نشان خواهیم داد.

  مطلب پیشنهادی: هفت راهکار برای بالا بردن امنیت شبکه

  تعریف کابل شبکه به زبان ساده:

  بطور کلی کابل شبکه مجموعه ای از سیم ها است که می تواند از جنس مس یا شیشه باشد. از این سیم ها برای اتصال و انتقال داده و اطلاعات بین اجزا و مولفه های شبکه (بین کامپیوترها و روترها و سوییچ ها و شبکه های استورج (SAN ) و...) استفاده می‌شود.

  پس کابل ها بصورت کلی اتصالاتی هستند که داده‌ها از طریق آن انتقال می یابند. حالا که درباره کاربرد کابل های شبکه صحبت کردیم بهتر است با انواع کابل شبکه کامپیوتری بیشتر اشنا شویم.
  انواع کابل مورد نیاز شبکه یا به عبارتی کابل شبکه LAN، عبارتند از کابل زوج به هم تابیده ( Twisted Pair )، کابل Unshielded Twisted یا UTP، کابل کواکسیال Coaxial، کابل چند جفتی Multi Pair.

  نوع کابل چه در شبکه های محلی و LAN و چه در شبکه های WAN نقش مهمی ایفا می‌کند اما شما فقط در کابل کشی شبکه خودتان تصمیم گیرنده هستید و کابل کشی WAN بر عهده اپراتورها است.

  انتخاب نوع کابل ها برای کابل کشی شبکه

  در گذشته، کابل کواکسیال | کابل هم محور coaxial cable بسیار مورد استقاده بود. کابل کشی بدون محافظ | Unshielded Twisted در ابتدا بر اساس استانداردهای دسته 3 و با حداکثر 10 مگابیت بر ثانیه اجرا می شد. کابل رده 5 هنوز برای اکثر بودجه مدیران شبکه دور از دسترس می باشد و البته کسانی که پول و سرمایه زیادی داشتند کابل فیبر را در نظر میگرفتند.
  امروزه برای اجرای کابل کشی شبکه ، انتخاب های شما بسیار واضح تر از چند سال پیش است. در بیشتر مواقع در کابل کشی های شبکه از نوعی کابل کشی بدون محافظ جفت پیچ خورده |unshielded twisted-pair یا UTP استفاده می کنند، اگرچه برخی از سازمان ها از فیبر برای دستگاه های رومیزی خود استفاده میکنند.

  پیمانکار کابل کشی شبکه

  کابل کشی کابل زوج به هم تابیده | Twisted Pair

  در این مطلب روی کابل کشی های UTP متمرکز خواهیم شد چون امروزه این تکنولوژی رایج است. البته شما هنوز همان انتخاب فیبر، کابل محافظ پیچ خورده | Unshielded Twisted و کابل کواکسی | Coaxial را دارید که آنها جزو پرکاربردترین انواع کابلهای شبکه هستند ولی کابل زوج به هم تابیده یا همان Twisted Pair بسیار ارزان و پرکاربرد هستند، بنابراین می تواند همیشه اولین انتخاب برای اکثر مدیران شبکه باشد.
  انواع مختلفی از کابل های بدون محافظ جفت پیچ خورده UTP دردسترس هستند و شما باید بدون خرج کردن بودجه، یکی را انتخاب کنید که به بهترین نحو نیازهای شما را پوشش دهد.

  کابل کشی UTP به طور کلی توسط "دسته بندی های افزایشی رتبه بندی می شود. به عنوان مثال، وقتی کسی در مورد کابل کشی دسته 3 صحبت می کند، منظور نوعی کابل کشی است که معمولاً در تلفن و سایر برنامه های صوتی یا انتقال داده با سرعت پایین یافت می شود و فرکانس انتقال آن 16 مگاهرتز است.

  دسته بندی کابل های شبکه

  مگا هرتز، نه مگابیت لطفاً توجه داشته باشید که برای توصیف فرکانس انتقال از مگاهرتز (MHz) استفاده می کنیم نه از مگابیت بر ثانیه (Mbps). رتبه MHz مگاهرتز به طور مستقیم بر میزان Mbps مگابیت بر ثانیه تأثیر می گذارد، اما مقدار آنها یکسان نیست.

  مطلب پیشنهادی: 4 تفاوت فیبر نوری با کابل شبکه

  همانگونه که عنوان شد دسته بندی مختلفی از کابل کشی UTP در دسترس است. هر نوع سرعت و کاربردهای متفاوتی دارد.

  مهمترین انواع کابل UTP که در کابل کشی شبکه ممکن است استفاده شود عبارتند از:

  • Cat3 : اولین پیاده سازی موفق UTP بود. این در درجه اول برای برنامه های کاربردی داده و سرعت پایین استفاده می شود. حداکثر سرعت آن 10 مگابیت بر ثانیه است.
  • Cat4 : هرگز به محبوبیت Cat3 یا Cat5 نرسید. این دسته عمدتا برای داده های صوتی و سرعت پایین با حداکثر 16 مگابیت بر ثانیه استفاده می شود.
  • Cat5 : دسته 5 مبنایی برای اکثر داده های با سرعت بالا شد. Cat5 حداکثر سرعت 100 مگابیت بر ثانیه را اجرا می کند.
  • Cat5e : با نیاز به سرعت بیشتر، گیگابیت اترنت جایگزین جدید Fast Ethernet شده است. Cat5e می تواند حداکثر برای 1000 مگابیت بر ثانیه اجرا شود.
  • Cat6 : مشخصات رده 6 به تازگی منتشر شده است، اما طبق طراحی، کابل کشی رده 6 قادر به پشتیبانی از سرعت حداکثر 10 گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

  انجام خدمات در پشتیبانی و نگهداری شبکه برای سیستم هایی که اصولی و استاندارد و با بهترین تجهیزات راه اندازی شده این بسیار راحت تر و می باشد، بنابراین توصیه می کنیم دست کم از کابل های UTP Cat6 برای صدا و داده در انواع کابل شبکه استفاده کنید. در حال حاضر امروزه، هیچ دلیلی برای استفاده از رده های کمتر وجود ندارد.

  Cat3 ممکن است کمی ارزان تر باشد، اما وقتی متوجه می شوید که نمی تواند به اندازه کافی سریع باشد، این هزینه را باید برای صرف جبران این شرابط از دست بدهید.

  اگرچه ممکن است با استفاده از کابل معمولی UTP Cat5 کنار بیایید. اما هزینه Cat6 کمی گرانتر است و هزینه افزایشی نسبت به مزیت سرعت و قابلیت توسعه بعدی که با Cat6 بدست می آورید بسیار مناسب است. اما کارشناسان ایمن شبکه هوشمند با هزینه های مقرون به صرفه برای کاربران، خدمات کابل کشی شبکه را انجام می دهند.

  مطلب پیشنهادی: همه چیز در مورد شبکه های کامپیوتری

  به پوشش کابل کشی UTP خود توجه کنید

  در کابل کشی UTP تقریباً همیشه از نوعی ماده عایق شبیه پلاستیک PVC پوشانده شده است. در همه محیط ها نمی توان از این نوع کابل کشی با چنین پوششی استفاده کرد، این محدودیت هم به دلایل ایمنی و هم به دلایل قانونی است. هنگامی که PVC ( پوشش کابل UTP) می سوزد، گازهای سمی دیوکسینی را خارج می کند که برای کسانی که آنها را تنفس می کنند خطرناک است.
  در بسیاری از نقاط، استفاده از کابل های PVC در فضاهای جابجایی هوا، مانند سقف یا زیر طبقه بلند غیرقانونی است. در این شرایط، شما باید از پوشش کابل گرانتر ولی امن تر " پلنوم " استفاده کنید.

  کابل کشی شبکه

  عملکرد شرکت خود را برای کابل کشی شبکه بررسی کنید:

  چند قانون اساسی در اجرای کابل کشی شبکه وجود دارد که حتما باید به منظور بهینه کردن هزینه های کابل کشی شبکه رعایت کنید:

  به طول کابلها در اجرای کابل کشی شبکه خود توجه کنید

  طول هیچ کابل نباید بیش از 100 متر طول داشته باشد، این اندازه شامل کابل های متصل شده هم می شود. فاصله بین دیوار/سقف - که فاصله حرکت افقی نیز نامیده می شود - نباید بیش از 90 متر باشد. این اجازه می دهد تا 10 متر برای وصله کابل در هر دو طرف اتصال به کار ببرید.

  مراقب تداخل کابلها در کابل کشی شبکه خود باشید

  هیچ کابلی نباید نزدیک دستگاههایی که تداخل الکترومغناطیسی ایجاد می کنند، اجرا شود. این یکی از مواردی است که اغلب توسط نصاب کابل آماتور رعایت نمی شود. دستگاه هایی که میدان های الکترومغناطیسی تولید می کنند شامل واحدهای گرمایش/سرمایش، چاپگرها، دستگاه های کپی، سیم کشی برق، تجهیزات فیلمبرداری و موارد دیگر است.

  شما باید بسیار مراقب باشید که در کابل کشی شبکه ، کابل UTP را حداقل 3 فوت از هر چیزی که می تواند زمینه اتصالی ایجاد کند، دور نگه دارید. علاوه بر این، بسیار مهم است که کابل UTP را تا آنجا که ممکن است از نورهای فلورسنت دور نگه دارید. زیرا کابل ها با نورهای فلورسنت بیشتر مستعد تداخل هستند.

  مطلب پیشنهادی: خدمات مانیتورینگ شبکه چیست؟ راه اندازی Network Monitoring

  هنگام کابل کشی کابلها را با احتیاط حمل کنید

  هنگام نصب و اجرای کابل کشی شبکه ، مراقب باشید که کابل آسیب نبیند. از شعاع خم شدن کابل UTP فراتر نروید وگرنه ممکن است مطابق انتظار کار نکند. به طور کلی تایید شده است که کابل خم شده در شعاع چهار برابر عرض کابل به درستی اجرا نمی شود.

  بسیار مراقب باشید که کابل را با چکش یا منگنه صاف نکنید. تورفتگی های چکش روی کابل UTP می تواند مشکلاتی مانند تغییر خواص سیگنال ایجاد کند و منجر به یک شبکه کمتر کارآمد (یا غیرعملی) شود.

  اگر کابل ها را خیلی محکم به هم ببندید، همان خطرات را دارید که هنگام صاف کردن آن کابل ها را تهدید می کنید. نهایتا، هنگام کشیدن کابل از طریق سقف یا لوله، مراقب میزان کشش کابل باشید. برای جلوگیری از کشش کابل، از 25 پوند نیروی کششی تجاوز نکنید، فشار بیشتر به ویژگی های الکتریکی کابل آسیب میرساند و به آن از نظر انطباق با شبکه های داده با سرعت بالا آسیب میرساند.

  برای کابل کشی شبکه خود پیمانکار مناسب انتخاب کنید

  علاوه بر برخی از دستورالعمل های نصب و کابل کشی شبکه بسیار سخت، شما باید تک تک کابل ها را برای پارامترهای خاص آزمایش و خود را برای عیب یابی شبکه آماده کنید تا مطمئن شوید که کارخانه کابل شما می تواند نیازهای شما را پشتیبانی کند. کابل کشی آنطور که به نظر می رسد پیچیده نیست، اما اگر مراقب نباشید، می توانید زمان و پول زیادی را هدر دهید. این دستورالعمل ها برای کابل کشی را دنبال کنید تا برای اولین بار این کار را به درستی انجام دهید.

  کابل های ارتباطی انواع مختلفی دارند و نوع مناسب استفاده از آنها به ساختار و توپولوژی معماری کلی سیستم بستگی دارد. متداول ترین نوع کابلهای ارتباطی تحت عنوان "کابل جفت پیچ خورده" تحت سلطه قرار می گیرند.
  در شبکه های محلی به طور معمول محیط های اداری، سایت های خرده فروشی و تجاری، کابل کشی تبادلات مس، به عنوان مثال، کابل جفت پیچ خورده تا حد زیادی متداول ترین نوع کابل است.

  کابل جفت پیچ خورده در بسیاری از شبکه های اترنت استفاده می شود. این سیمها یا هادی ها شامل چهار جفت سیم باریک یا رسانا هستند که در داخل عایق یا غلاف خارجی کابل قرار دارند. هر جفت به چند پیچ ​​اضافی پیچ خورده است. این پیچ ها برای جلوگیری از تداخل دستگاه های دیگر و در واقع کابل های مجاور دیگر طراحی شده اند.

  کابل کشی فیبر نوری در مواردی که ممکن است به پهنای باند بالا نیاز باشد مشخص شده است. به خصوص در محیط دیتاسنتر و مکانی که نصب به ظرفیت بالایی نیاز دارد، به طور معمول بیمارستان، فرودگاه ها، بانک ها ... با این حال، کابل کشی فیبر نوری به سرعت در حال تبدیل شدن به گزینه انتخابی برای هرگونه نصب حجم زیادی از داده است.

  مطلب پیشنهادی: تجهیزات اکتیو شبکه

   از تجهیزات مناسب در کابل کشی شبکه استفاده کنید

  تسلط و نظم شما در انجام کابل کشی باعث می شود نهایتا کابل کشی موثر و منظم تری داشته باشید. پس استفاده از تجهیزاتی که به شما به این منظور کمک کند حتما استفاده کنید.

  نتیجه کار در کابل کشی شبکه را آزمایش کنید:

  عملیات کابل کشی خود را به درستی به اتمام برسانید و نتیجه آن را آزمایش کنید تا مطمئن شوید اتصالات بدرستی برقرار شده است. مثلا یکی از استانداردهای اولیه در کابل کشی Cat5e این است که وقتی روکش کابل برداشته می شود. و جفت های جدا از هم پیچ نمی خورند چه اثراتی دارد، در کابل کشی Cat5e یکی از ویژگی هایی که خاصیت ارتباطی کابل کشی Cat5e را مشخص کرده و آن را قادر می سازد تا کار خود را انجام دهد حذف پیچ و تاب کابل است. حذف پیچ و تاب زیاد از کابل منجر به نصب ناقص می شود و می تواند کارایی کابل را کم و احتمالاً باعث شود که نتواند از انتقال سریع اطلاعات پشتیبانی کند.

  اگر شما یک حرفه ای و متخصص در زمینه نصب کابل کشی شبکه هستید، بسیار مهم است که بتوانید تأیید کنید که فرایند نهایی که نصب می کنید به درستی کار می کند و ثابت کنید که این در واقع یک کابل کشی شبکه Cat5e گیگابیت آماده است.

  مراحل پیاده سازی کابل ‌کشی شبکه​

  در هر شبکه ارتباطی انواع تجهیزات مورد نیاز برای برقراری ارتباط بین سایر اجزا مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این تجهیزات با استفاده از کابل های شبکه به هم مرتبط می شوند. به طور مثال برای استفاده از دستگاه پرینتر باید آن را به سیستم کامپیوتر پرسنل متصل کنیم. در این زمینه از کابل های مخصوص استفاده می شود. مهندسین مجرب تیم ایمن نت پس از بازدید از پروژه مورد نظر شما مراحل اجرایی کار را با دقت و تخصص بالا پیش می برند. به این ترتیب با نازل ترین هزینه ها بهترین خدمات کابل کشی شبکه را دریافت خواهید کرد. مراحل پیاده سازی کابل کشی شبکه را در زیر مشاهده می کنید:

  1. آماده سازی نقشه اولیه کار
  2. ساخت تابلو برق
  3. اپوکسی کف محیط شبکه
  4. اجرای شاسی کش ها
  5. سینی کشی در شبکه
  6. استفاده از کانال ها و کابل کشی در سیستم شبکه

  روش های کاهش هزینه خدمات کابل کشی شبکه​

  هزینه های کمرشکن اجرای شبکه و فرایند کابل کشی در سیستم آن گاها شرکت ها و سازمان ها را با مشکلاتی رو به رو می کند. از این رو برخی روش ها برای کاهش هزینه های اجرای خدمات کابل کشی توصیه می شوند که برخی را در زیر مشاهده می کنید:

  مرحله اول: نیازهای پروژه را بررسی کرده و بر این اساس تجهیزات اولیه را سفارش دهید؛ برای هر متراژ از محیط شبکه به میزان به خصوصی از کابل نیاز خواهید داشت. در این زمینه از خدمات مشاوره تیم ایمن نت برای خرید تجهیزات استفاده کنید.

  استفاده از کابل های مسی به جای کابل فیبر نوری در برخی از پروژه ها مشکلی به وجود نمی آورد. قیمت کابل های فیبر نوری بسیار بالا است؛ به همین جهت توصیه می کنیم از این تجهیزات تنها در موارد ضروری استفاده کنید.

  مرحله دوم: کابل های مسی از نظر میزان خلوص درجه بندی های متعددی دارند. شما می توانید از مدل های معمولی این کابل ها برای صرفه جویی در هزینه ها استفاده کنید.

  در نظر داشته باشید با انتخاب کابل های مسی برای سیستم شبکه هم در هزینه های خرید تجهیزات صرفه جویی خواهید کرد و هم هزینه های اجرای کابل کشی شبکه را به حداقل می رسانید. اجرای کابل های مسی در محیط اغلب بسیار ارزان تر از سایر تجهیزات خواهد بود.

  مرحله سوم: استفاده از کانال های داکت به جای ترانک نیز یک راهکار مناسب برای کاهش هزینه ها است. ترانک ها به هیچ عنوان بر کیفیت شبکه شما تاثیری نمی گذارند. پس می توانید این تجهیزات را با داکت ارزان قیمت جایگزین کنید.

  با انتخاب یک تیم اجرایی حرفه ای می توانید با هزینه های معقولی از خدمات کابل کشی شبکه بهره مند شوید. در این زمینه ایمن نت با سال ها تجربه فعالیت حرفه ای در خدمت مشتریان عزیز است.

  طراحی و اجرای کابل کشی شبکه

  اجرای خدمات کابل کشی شبکه های امروزی با استانداردهای متنوعی انجام می گیرد. در این فرایند پس از نیازسنجی پروژه و بررسی علاقمندی های کارفرمایان، تجهیزات اولیه تامین خواهند شد. سپس هر یک از تجهیزات بر اساس نقشه های تهیه شده در محل اولیه نصب می شوند. به این ترتیب کابل کشی سیستم شبکه با روش های استاندارد انجام می گیرد. استانداردهای مربوط به سیستم کابل کشی شبکه برای انتقال داده های مختلف اعم از صدا، تصویر و انواع داده ها متفاوت هستند. در این زمینه از کابل هایی مانند UTP Cat6 استفاده می شود که برای راه اندازی زیرساخت شبکه بسیار کارآمد خواهند بود.

  خدمات پسیو شبکه با برقراری اتصال بین پریزها، روترها و… تکمیل خواهند شد. در این زمینه کابل کشی شبکه حائز اهمیت خواهد بود و بستر مناسبی برای این ارتباطات فراهم می کند. برای اتصال هر یک از این تجهیزات باید کابل ها به پچ پنل های بخش های مختلف سازمان متصل شوند. این پیش نیاز اولیه برای اجرای سایر مراحل اهمیت دارد. پچ پنل های موجود در سازمان ها و شرکت ها در دو مدل Loaded و Unloaded ارائه می شوند و هر یک کارایی خاص خود را دارند.

  در بخش های بعدی برای اجرای کابل کشی شبکه از کابل هایی با ابعاد کوچکتر به نام Patch Cord استفاده می شود که به عنوان سوییچ شبکه شناخته می شوند. برای برقراری ارتباط بین هر یک از اجزای شبکه شما به کابل مجزایی احتیاج خواهید داشت. در این حوزه برای اتصال سوییچ ها و پچ پنل های شبکه نیز از کابل های مخصوصی به نام straight-through استفاده می شود که کیفیت سیستم را به شدت ارتقا می دهند. استفاده از تجهیزات مناسب در فرایند کابل کشی شبکه برای طراحی و اجرای بهتر فرایند کابل کشی یک اصل مهم و اساسی است. مجموعه ایمن نت همواره بهترین خدمات را برای اجرا و طراحی کابل کشی شبکه ارائه می دهد.

  در زمان انجام خدمات کابل کشی شبکه به نکات زیر توجه کنید:

  1. در این زمینه استفاده از لوازم ایمنی را جدی بگیرید.
  2. شماره گذاری پریزها و کابل ها را از یاد نبرید!
  3. به فواصل بین پریزها و رک ها در فرایند کابل کشی دقت داشته باشید.
  4. کیفیت تجهیزات و کابل های مورد استفاده را ارزیابی کنید.
  5. برای برقراری ارتباط بهتر از پریز شبکه استفاده کنید.
  6. برای هر شبکه از یک رک مخصوص به کار ببرید.
  7. استفاده از دوربین های مداربسته را جدی بگیرید.
  8. برای هر نود کاری 2 نود مجزا شناخته می شوند.
  9. انجام خدمات کابل کشی شبکه را به شرکت های معتبر و نام آشنا بسپارید.

  مزایای خدمات کابل کشی شبکه ایمن نت

  •  با حضور تیم کارشناسان ایمن نت برای اجرای خدمات کابل کشی شبکه انواع کابل ها با روکش های مرغوب و باکیفیت انتخاب خواهند شد.
  • تیم با سابقه ایمن نت میزان خطاها و ریسک های کابل کشی شبکه را به حداقل می رسانند. به این ترتیب ایمنی شبکه شما به خوبی حفظ خواهد شد.
  • با استفاده از خدمات ایمن نت هیچ گونه تداخلی در میان کابل های به کار رفته در سیستم شبکه به وجود نمی آید.
  • حمل و انتقال کابل ها و سایر تجهیزات در این مجموعه با دقت بالایی انجام می شود و اقلام مورد نیاز با بهترین کیفیت به محل اجرای کار منتقل می شوند.
  • در این سیستم به مدیریت هزینه های یک شبکه رسیدگی می شود. برای این منظور فهرستی از کلیه اطلاعات مربوط به شبکه جمع آوری شده و مستند سازی اولیه از این اطلاعات انجام می گیرد.

  عوامل تأثیر گذار در قیمت کابل کشی شبکه

  عوامل متعددی قیمت و هزینه های کابل کشی شبکه را تحت تاثیر قرار می دهند. در خدمات پسیو شبکه در نظر گرفتن این هزینه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برآورد بودجه و هزینه های اولیه برای راه اندازی زیرساخت شبکه در بخش پسیو حائز اهمیت خواهد بود. البته برآورد این هزینه ها به سادگی میسر نخواهد بود. در این زمینه حتما از نظرات کارشناسان فنی این حوزه استفاده کنید. با استفاده از خدمات حرفه ای ایمن نت می توانید، با نازل ترین قیمت ها کابل کشی شبکه خود را انجام دهید. مهمترین عامل برای قیمت گذاری خدمات پسیو شبکه، کیفیت اجرای کابل کشی است.

  برخی از این عوامل تاثیرگذار را در زیر بررسی می کنیم:

  • وسعت هر یک از این پروژه ها هزینه های نهایی کابل کشی را تحت تاثیر قرار می دهد. هر چه وسعت کار بیشتر باشد، فاصله تا رک های شبکه بیشتر می شود. ​
  • موقعیت جغرافیایی پروژه مورد نظر نیز این هزینه ها را به کلی تحت تاثیر قرار می دهد. محل اجرای پروژه هزینه های اجرای کابل کشی را تعیین می کند.​
  • میزان پهنای باند مورد نیاز نیز در تعیین این هزینه ها نقش موثری ایفا می کند. ​
  • فاکتور بعدی در خصوص تعیین هزینه های کابل کشی نوع شبکه است. در هر شبکه ای شرایط کابل کشی متفاوت خواهد بود که هزینه های کار را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.​
  • نوع تجهیزات به کار رفته نیز در خصوص قیمت گذاری خدمات کابل کشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ​
  • در این زمینه مسیر کابل کشی نیز مورد توجه قرار می گیرد. ​

  مزایای کار با تیم ایمن نت

  شرکت ما با سال‌ها تجربه در ارائه خدمات کابل کشی شبکه، به شما و سازمانتان کمک می‌کند تا بتوانید خدمات مربوط به این ساختار را برای شبکه خود فراهم کنید. اگر می‌خواهید به توسعه کسب و کار خود یک گام دیگری بردارید، با ما تماس بگیرید. تیم ما آماده است تا شما را راهنمایی کند.

  ایمن شبکه هوشمند با دهه‌ها تجربه، ارائه ابزارهای پیشرفته و تمام منابعی که نیاز دارید، خدمات پشتیبانی شبکه از پروژه را از پذیرش تا تکمیل آن برای شما فراهم می آورد.

  کابل کشی شبکه چیست؟

  اصولاً کابل های شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین کامپیوترها، روترها، سوئیچ ها و سایر تجهیزات شبکه استفاده می شوند. این کابل ها حامل یا رسانه ای هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابند. به نصب اصولی و مهندسی شده کابل شبکه بین نود های کاربران، تجهیزات شبکه، سوئیچ ها و سایر مواردی که پورت شبکه دارند، در اصطلاح کابل کشی شبکه گفته می شود.

  مزایای کابل کشی شبکه بر اساس طرح و نقشه ی دقیق چیست؟

  عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کابل کشی در فواصل زمانی کوتاه، عیب یابی دقیق و سریع در صورت بروز آسیب در ساختار کابل کشی شبکه، سادگی در توسعه ساختار کابل کشی متناسب با تغییرات شبکه، کاهش هزینه ها

  عوامل تاثیر گذار در هزینه کابل کشی شبکه چیست؟

  فاصله ی تجهیزات موجود در شبکه از یکدیگر، میزان و نوع کابل مورد مصرفی با توجه به کاربرد شبکه و سرعت مورد انتظار

  طول مناسب کابل ها چقدر باید باشد؟

  برای پاسخ به این پرسش باید نوع شبکه ( توپولوژی شبکه ) و نیز فاصله مناسب تجهیزات از یکدیگر توجه شود؛ در صورت امکان، فاصله کلاینت با سوئیچ ها و سایر تجهیزات کم باشد.

  آیا هر نوع کابلی برای ایجاد شبکه مناسب است؟

  خیر. انتخاب نوع کابل مصرفی، باید بر اساس نوع شبکه، و نیز سرعت مورد نیاز برای انتقال اطلاعات، صورت گیرد.

  هزینه اجرای کابل کشی شبکه چقدر است؟

  هزینه اجرای کابل کشی شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهم ترین بخش های موثر در هزینه خدمات کابل کشی شبکه، طراحی، نوع، اندازه و زیرساخت شبکه موردنظر است. ابعاد محل و تعداد نودها و به طور کلی گستردگی شبکه درخواستی شما در تعیین هزینه نقش به سزایی دارد. برای این منظور می توانید با بخش پشتیبانی اجرای شبکه ایمن نت تماس گرفته و از هزینه شبکه مورد نظرتان مطلع گردید.

  نظرات کاربران

  اطلاعات تماس

  میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

  02188970170 09128581120 info@imennet.net