• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

دوربین مدار بسته برای آپارتمان ها و مجتمع مسکونی | پکیج قیمت، نصب و راه اندازی

در زندگی شهری و شلوغ امروزی، احساس امنیت و آرامش جز موارد ضروری برای هر یک از افراد است. به‌خصوص در محل زندگی، همه ما به دنبال تأمین این مهم می‌گردیم. باتوجه‌به شرایط زندگی در محیط‌های شهری و شلوغ، حفظ امنیت در برابر سرقت و سارقین جز مواردی است که اصولاً اغلب افراد به دنبال آن می‌گردند.
برخی راه‌حل این موضوع را استفاده از دوربین‌ های مدار بسته می‌دانند. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم به بررسی دوربین مداربسته آپارتمان و مجتمع مسکونی و که محیط زندگی اکثر ما است بپردازیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا تمامی ابهامات شما برطرف شود و بتوانیم راهنمای خوبی برای شما در خرید دوربین برای آپارتمان باشیم.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید 88970170 (021)
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید نمود
  دوربین مدار بسته برای آپارتمان ها و مجتمع مسکونی | پکیج قیمت، نصب و راه اندازی

  دوربین مدار بسته برای آپارتمان ها و مجتمع مسکونی | پکیج قیمت، نصب و راه اندازی

  امنیت محیط زندگی جزئی از نیازهای اساسی همه ما است. همه ما به دنبال راهی می‌گردیم تا محیط زندگی خود را در برابر اتفاقات احتمالی که ممکن است امنیت و آرامش ما را بر هم زنند، حفظ کنیم.

  باتوجه‌به این موضوع که در شهرهای امروزی، عمده افراد در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی زندگی می‌کنند، استفاده از دوربین مدار بسته ساختمان مسکونی راه‌حلی اساسی است که به ذهن اغلب افراد می‌رسد.

  معمولاً در این محیط‌ها تلاش می‌شود تا دوربین‌هایی نصب و با استفاده از آن‌ها امنیت فضای موردنظر تأمین شود. ضمن اینکه تصاویر این دوربین‌ها در محلی مشخص به‌عنوان سرور ذخیره شده تا در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

  اما باید بدانیم که استفاده از دوربین مداربسته مجتمع مسکونی و آپارتمان نیز قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارد که در بخش‌های بعدی به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  انواع دوربین مداربسته مناسب برای آپارتمان ها

  آپارتمان‌ها و محیط‌های مسکونی معمولاً به دلیل تعدد بالای افراد ساکن در آن‌ها معمولاً جز مکان‌هایی قرار دارند که استفاده از دوربین مداربسته در آن‌ها بسیار لازم است. به دلیل شلوغی این محیط‌ها، نوع تصویر دوربین مداربسته مورداستفاده در آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل در این بخش می‌خواهیم به بررسی انواع دوربین‌های مداربسته از نظر کیفیت تصاویر بپردازیم:

  1-دوربین مداربسته آنالوگ

  این دوربین‌ها را می‌توان اولین و پرسابقه‌ترین نوع دوربین‌هایی دانست که در محیط‌های مسکونی مورداستفاده قرار می‌گیرند. اساس کار این دوربین‌ها به این صورت است که برای ایجاد تصاویر خروجی، آن‌ها را به سیگنال‌های الکترونیکی آنالوگ تبدیل می‌کنند.
  بعدازاین مرحله تصاویر دریافتی توسط یک سنسور مورد پردازش قرار گرفته و با استفاده از کابل رابط به دستگاه ضبط دیجیتال تصاویر انتقال داده می‌شود. تا در محیط موردنظر ذخیره شود.

  این دوربین‌ها دارای شاخصی به نام Tv line بوده که کیفیت تصاویر را مشخص می‌کنند. هرچه این شاخص بالاتر باشد، دوربین کیفیت تصویر بهتری را ارائه خواهد کرد.

  مزایای دوربین مداربسته آنالوگ

  مزیت اصلی دوربین مداربسته آنالوگ که باعث می‌شود بتوان از آن به‌عنوان دوربین مداربسته مجتمع مسکونی و آپارتمان‌ها استفاده کرد، ارزان‌قیمت بودن آن است. مورد دیگر این که این دوربین‌ها دارای ساختار ساده‌تری نسبت به دوربین‌های جدید بوده و به همین دلیل نصب و نگهداری و تعمیرات آن‌ها نیز راحت‌تر است.

  معایب دوربین مداربسته آنالوگ

  یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی که معمولاً دوربین‌های آنالوگ دارند، کیفیت تصویر کم‌تر آن‌ها در مقایسه با سیستم‌های جدید است. این امر باعث می‌شود که دید در شب این دوربین‌ها نیز بسیار ضعیف شود. به‌علاوه مورد دیگر که می‌توان به‌عنوان عیب این دوربین‌ها در نظر گرفت، زاویه دید 30 درجه‌ای محدود آن‌ها است که می‌تواند ناحیه کمی را تحت پوشش خود قرار دهد.

  2- دوربین‌های تحت شبکه در آپارتمان

  از جمله دیگر دوربین مداربسته ساختمان مسکونی، دوربین شبکه است. این دوربین‌ها، مانند یک کامپیوتر دارای سیستم عامل بوده و با استفاده از شبکه کامپیوتری و اینترنت اطلاعات تصویری را منتقل کرده و در درون سیستم‌عامل خود ذخیره می‌کنند.

  مزایای دوربین مداربسته دیجیتال

  از جمله مزایای دوربین مداربسته دیجیتال که منجر به استفاده از آن به‌عنوان دوربین امنیتی مجتمع مسکونی و آپارتمان ها شده است، کیفیت بالای تصاویر ضبط شده این دوربین‌ها است.

  همچنین امکان بهره‌برداری از فناوری اینترنت نیز کار با این دوربین‌ها را بسیار راحت کرده است. در این دوربین‌ها بر خلاف دوربین‌های آنالوگ، زاویه دید بازتری وجود دارد. در این نوع از دوربین‌ها امکان رمزگذاری اطلاعات وجود دارد که استفاده از این قابلیت، امنیت تصاویر را بالا می‌برد.

  بیشتر بدانید: تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه

  معایب دوربین مداربسته دیجیتال

  تنها عیبی که می‌توان برای دوربین‌های مداربسته دیجیتال بر شمرد، قیمت بالای آن است. این امر موجب می‌شود تا برخی اوقات افراد به سراغ استفاده از آن‌ها نروند. به‌خصوص برای دوربین مداربسته مجتمع مسکونی و آپارتمان‌ها چرا که جلب رضایت افراد مختلف برای تأمین هزینه خرید دشوار است.

   

  دوربین مدار بسته ساختمان مسکونی

   

  قوانین نصب و استفاده از دوربین مداربسته در آپارتمان

  درست است که امروزه بسیاری از آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کنند. اما بد نیست بدانیم که استفاده از دوربین‌های مداربسته در مکان‌های این‌چنینی مستلزم رعایت قانون و مقرراتی است که باید آن‌ها را رعایت کنیم. در ادامه به چند نمونه از این موارد اشاره می‌کنیم.

  • نصب و استفاده از دوربین مداربسته در آپارتمان های مسکونی باید با اطلاع و مجوز مدیر ساختمان انجام‌گرفته و تحت نظارت وی باشد.
  • در حالت عادی، برای نصب دوربین مداربسته در محیط‌های مسکونی نیازی به کسب مجوز به‌خصوصی از مراجع قانونی نیست.
  • برای نصب دوربین مدار بسته در مجتمع مسکونی، باید تمامی ساکنین رضایت داشته باشند. اگر یکی از ساکنین از این موضوع رضایت نداشته باشد، سایر افراد می‌توانند با کسب مجوز از مراجع قانونی، دوربین مداربسته را در محل موردنظر نصب کنند.
  • نصب دوربین مداربسته به‌صورت مخفیانه و بدون اطلاع خلاف قانون است و افراد باید نصب بودن دوربین امنیتی را در محل موردنظر اطلاع‌رسانی کنند.
  • نصب دوربین در مشاعات بدون اجازه و بدون اطلاع تنها با کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح و برای مدت محدود ممکن است. و در غیر این صورت فرد خاطی تحت پیگرد قرار گرفته و مجازات می‌شود.

  بیشتر بدانید: ایا فیلم دوربین مدار بسته در دادگاه سندیت دارد؟ 

  مجوز نصب دوربین در مشاعات

  برای نصب دوربین مداربسته به صورت آشکار در مشاعات مخصوصا اگر که داخل مجتمع مسکونی باشد قوانین خاصی نیاز نیست. تصویب هیئت مدیره در این رابطه کفایت می کند. اما بهتر است قبل از اقدام به نصب سیستم های امنیتی مداربسته در آپارتمان به صورت اطلاعیه در برد مجتمع و همچنین شبکه های مجازی داخل ساختمان اطلاع رسانی گردد تا تمامی ساکنین در جریان این رویداد قرار بگیرند.

  مخالفت با نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان عاقلانه است؟

  هر چند که نصب دوربین مداربسته در مشاعات نیازمند تایید همه افراد ساکن در مجتمع های مسکونی است. اما مسلما امنیت اولین دغدغه تمامی افراد ساکن در آپارتمان ها می باشد که نیازمند همکاری بین تمام ساکنین است. در بسیار از مجتمع های مسکونی هیئت مدیره الزام نصب دوربین مداربسته را به عنوان یک قانون داخلی تصویب کرده اند و تمامی ساکنین ملزم به پذیرفتن این قوانین هستند. و امکان مخالفت با نصب دوربین امنیتی در آپارتمان عملا امکان پذیر نیست.

  ورود بدون اجازه افراد ناشناس، سرقت اموال در آپارتمان ها، سرقت خودرو ها در پارکینگ های مجتمع مسکونی از جمله موارد امنیتی شایع می باشد که لزوم نصب سیستم امنیتی مداربسته در آپارتمان را بیش از پیش آشکار می کند.

  دوربین مدار بسته ساختمان

   

  پکیج دوربین و تعداد دوربین مورد نیاز برای مجتمع مسکونی

  با توجه به تعداد واحد های مسکونی و بلوک های مجتمع مسکونی، موقعیت مکانی، تعداد ساکنین، تعداد طبقات می توان نسبت به برآورد تعداد دوربین مداربسته ساختمان اقدام کرد.

  در صورتی که بدون طرح کارشناسی نسبت به نصب و راه انداری دوربین مداربسته در آپارتمان اقدام گردد ممکن است بدلیل عدم برنامه ریزی درست هزینه نصب دوربین در آپارتمان و خرید آن بسیار بیشتر شده. و به ساکنین آپارتمان تحمیل شود، تداخل تصویر برداری از یک مکان مشترک، عدم پوشش درست نواحی حساس، کیفیت نامناسب دوربین در جایگاه مورد نیاز از جمله مشکلات معمول در نصب دوربین در آپارتمان ها می باشد.

  راه اندازی اتاق مانیتورینگ دوربین های مداربسته در اتاق نگهبان و حراست آپارتمان های مسکونی نیازمند دانش مخصوص به خود می باشد که باید توسط یک شرکت در پشتیبانی و نگهداری شبکه با تجربه راه اندازی شود.

  اما به صورت کلی بخش های زیر در تمامی مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها نیازمند نصب دوربین مداربسته هستند:

  • پارکینگ مجتمع مسکونی
  • لابی آپارتمان
  •  آسانسور
  •  راه پله ها
  •  راهرو ها
  •  پشت بام
  •  فضای سبز و حیاط
  •  درب ورودی
  •  اتاق نگهبان

  موارد ذکر شده رایج ترین مکان ها در مجتمع های مسکونی می باشد. البته برخی از آپارتمان ها دارای سالن ورزشی، اتاق بدنسازی، کتابخانه، مهدکودک و مرکز خرید نیز هستند. که در هنگام خرید دوربین برای آپارتمان ها باید با کارشناس مربوطه مشورت نمایید تا بهترین راهکار را به شما ارائه دهد.

  دوربین مدار بسته ساختمان مسکونی

  قیمت و هزینه نصب دوربین مداربسته برای آپارتمان با توجه به تعداد دوربین ها و نوع سیستم امنیتی مورد نیاز برای مجتمع مسکونی محاسبه می گردد. جهت برآورد دقیق هزینه حرید دوربین مجتمع مسکونی با کارشناسان امین شبکه هوشمند تماس حاصل نمایید.

  نتیجه‌گیری

  در این نوشتار به بررسی این موضوع پرداختیم که در زندگی‌های شهری امروزی، همه افراد به دنبال تأمین امنیت محل زندگی خود با دوربین‌های مداربسته هستند. در واقع دوربین مداربسته آپارتمان ها و مجتمع مسکونی ابزاری برای تأمین امنیت موردنظر افراد است. در ادامه به بررسی انواع دوربین مدار بسته ساختمان و مزایا و معایب هریک و قوانین نصب و استفاده از این دوربین‌ها اشاره کردیم.

  شرکت ایمن شبکه هوشمند با سابقه چندین ساله در زمینه سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته آماده ارائه بهترین پیشنهاد در جهت بالابردن امنیت ساختمان ها می باشد. این شرکت نمایندگی دوربین هایک ویژن در تهران می باشد که به عنوان پرفروشترین دوربین مداربسته در دنیا می باشد.

  چرا داشتن دوربین مداربسته برای آپارتمان مهم است؟
  دوربین مداربسته در آپارتمان ها می تواند از جرم جلوگیری کند به عنوان مدرک مورد استفاده قرار گیرد و بنابراین به عنوان یک نیروی اجرای قانون عمل می کند، با جلوگیری از سرقت می تواند هزینه ها را کاهش دهد، این می تواند برای ایمنی دیگران استفاده شود. به عنوان مثال می تواند در ردیابی افراد گمشده کمک کند ، نظارت بر کارگرانی که در شرایط خطرناک کار می کنند و … از کارکرد های مهم دوربین مداربسته است.
  بهترین و پر فروش ترین برند دوربین مداربسته مجتمع مسکونی در جهان کدام است؟

  هایک ویژن Hikvision با ارائه طیف وسیعی از دوربین های مدار بسته ایمن و با کیفیت توانسته است رتبه اول پرفروش ترین دوربین های مدار بسته در دنیا را از آن خود کند. 19 سال سابقه در تولید دوربین های امنیتی از نقاط قوط این برند چینی می باشد. که در کنار قیمت مناسب این برند سبب شده پرفروشترین دوربین مداربسته در جهان باشد. از دیگر نقاط قوط دوربین های هایک ویژن که سبب برتری آن نسبت به رقبا شده است نصب و راه اندازی آسان آن می باشد.

  آیا دوربین مدار بسته به اینترنت نیاز دارد؟
  خیر، جهت استفاده از دوربین های مداربسته لزوما به اینترنت نیاز نیست البته به شرطی که دوربین ابزاری برای انتقال سیگنال به DVR یا NVR داشته باشد ، می تواند بدون اتصال به اینترنت هم کار کند. اما دوربین های تحت شبکه که به دستگاه NVR متصل نباشند و صفحه انتقال دهنده تصویر به تلفن همراه می باشند نیاز به اینترنت دارند.
  دوربین های مداربسته در شب هم کار می کنند؟

  بله ، به شرط اینکه دوربین های مداربسته مخصوص دید در شب را تهیه نمایید می توانید تصاویر محیط را در محیط های تاریک هم داشته باشید. دوربین های امنیتی دید در شب متفاوت از دوربین های معمولی هستند و با استفاده از فناوری مادون ‌قرمز بطور بهینه در شرایط تاریکی مطلق عمل می کنند . مدل ‌های مادون ‌قرمز گران ‌تر از دوربین‌ های روز / شب هستند و آن‌ هایی که این گزینه را انتخاب می‌کنند معمولا این کار را می ‌کنند چون ثبت تصاویر در شب برای امنیت کسب‌ و کار آن‌ ها حیاتی است.

  آیا می شود با دوربین مداربسته صدا رو هم ضبط کرد؟
   اکثر دوربین های مدار بسته صدا را ضبط نمی کنند، اما برخی از آنها این توانایی دارند که هنگام خرید می توانید در صورت نیاز به این گزینه با مشاور دوربین های امنیتی ایمن نت حتما مطرح نمایید.
  دوربین مدار بسته هک می شود؟

  دوربین مدار بسته هم همانند سایر اجزای شبکه اگر که نکات امنیتی در نصب و راه اندازی آن رعایت نشود امکان هک شدن را دارد. در نصب و راه اندازی روبین های مدار بسته حتما باید نکات امنیتی رعایت شود. در جهت بالا بردن امنیت دوربین های مداربسته به مقاله مورد نظر در سایت ایمن نت مراجعه نمایید، بهترین دوربین مداربسته بیسیم هم اگر که این نکات ایمنی را انجام ندهد ممکن است هک شود.

  اطلاعات تماس

  میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

  02188970170 09128581120 info@imennet.net