• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

برای نظارت بر شبکه نرم افزارها و راهکارهای بسیاری وجود دارند که استفاده از این برنامه ها را ساده تر می کنند. یک شبکه کامپیوتری در راستای ایجاد ارتباط بین کاربران برای انتقال اطلاعات ایجاد می شود. مدیران آی تی با استفاده از یک شبکه، قادر برقراری ارتباط بین دستگاه های مختلف کامپیوتری هستند. به این ترتیب به سادگی می توانند، سیاست های خود را اعمال کنند. در این زمینه انواع نرم افزار های شبکه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در هر یک از این شبکه ها، نرم افزارها، سخت افزارها و برنامه های بسیاری بین چند کاربر به اشتراک گذاشته می شود. به همین خاطر برای نظارت بر شبکه نرم افزارها و راهکارهای بسیاری وجود دارند که استفاده از این برنامه ها را ساده تر می کنند.

در دنیای شبکه از اصطلاحات بسیاری نیز استفاده می شود و با استفاده از آن ها عملکرد شبکه را توجیه خواهند کرد. عبارات تین کلاینت، سرور و هاست، در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند. اصطلاح کلاینت برای سیستم هایی که درخواست و تقاضایی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. سرور نیز نام کامپیوتر همیشه روشنی است که توان نرم افزاری و سخت افزاری بالایی دارد. بسیاری از انواع نرم افزار شبکه بر این سیستم نصب هستند. در نظر داشته باشید که همه سیستم های متصل به یک شبکه نیز هاست نامیده می شوند. در ادامه این مقاله از ایمن نت با برخی از نرم افزارهای مربوط به نظارت بر شبکه آشنا می شوید. این نرم افزارها در عملکرد شبکه بسیار تاثیر گذار می باشند.

آشنایی با مفهوم نرم افزار های شبکه

انواع نرم افزارهای شبکه در راستای ایجاد شبکه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. نظارت بر شبکه با وجود این نرم افزارهای کاربردی میسر خواهد بود. این نرم افزارها در راستای ایجاد شبکه و درجه بندی و عملکرد شبکه های موجود مورد استفاده قرار می گیرند. در استفاده از این نرم افزارها، توجه به دامنه شبکه یکی از مهمترین اصول اولیه محسوب می شود. این برنامه ها دسترسی غیر مجاز به شبکه های خصوصی را محدود می کنند. استفاده از آن ها در راستای مجازی سازی شبکه نیز انجام می گیرد.

این برنامه ها به مدیران و شرکت پشتیبانی شبکه در کرج کمک می کنند که از شبکه مورد نظر در برابر حملات مختلف محافظت کرده و هر گونه دسترسی غیر مجاز را محدود کنند. این نرم افزارها بر اساس نیازهای امنیتی موجود نیز تنظیم خواهند شد. این برنامه ها در راستای نظارت بر فعالیت های روزانه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با برخی از مهمترین نرم افزارهای شبکه آشنا می شویم.

عملکرد شبکه با استفاده از نرم افزارهای شبکه گزارش گیر

نرم افزار های شبکه گزارش گیر با منابع داده ارتباط برقرار می کند. این نرم افزار، برای جمع آوری اطلاعات تنظیم و طراحی شده است. شما می توانید، داده ها را به صورت نموداری و گراف ارائه کنید و به این ترتیب اطلاعات را به درستی به کاربران انتقال دهید. این برنامه در میان نرم افزارهای هوش تجاری جای می گیرد. این ابزار، به تصمیم گیری کارکنان هر سازمان کمک می کند. هر چه اطلاعات افراد در رابطه با داده های موجود تکمیل تر باشد، مشاهده داده ها ساده تر خواهد شد.

این ابزارها، داده ها را با روش هایی جذاب ارائه می دهند. ارائه اطلاعات خوانا و مفید از مزایای استفاده از نرم افزار گزارش گیر شبکه محسوب می شود. نظارت بر شبکه با وجود این نرم افزار کاربردی، به سهولت انجام می گیرد و کار تکنیسین های کامپیوتر ساده تر خواهد شد.

 عملکرد شبکه با استفاده از نرم افزارهای کنترل مصرف اینترنت کاربران چگونه است؟

نرم افزارهای شبکه کنترل مصرف شما را در رصد کردن ترافیک شبکه مورد استفاده کاربران یاری می رساند. استفاده از این نرم افزار نیز در راستای بهبود نظارت بر شبکه مزایای بی شماری برای شما دارد. یکی از موارد مهم برای تامین کنندگان شبکه، حجم اینترنت مصرفی است. بررسی میزان مصرف اینترنت برای خرید به موقع آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در برخی از موارد، مدیران شبکه، حجم اینترنت مصرفی کاربران را محدود می کنند.

شما می توانید، از قابلیت های نرم افزار کنترل مصرف اینترنت، برای صرفه جویی در مصرف حجم ترافیک استفاده کنید. با استفاده از قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار، تجزیه و تحلیل میزان ترافیک مصرفی نیز به سادگی میسر خواهد بود. برخی از این برنامه ها اجازه گروه بندی سیستم های کامپیوتر محلی را نیز برای شما میسر می کنند و با استفاده از آن ها ترافیک شبکه قابل همگام سازی خواهد بود.

آشنایی با نرم افزار ریموت دسکتاپ برای استفاده از قابلیت کنترل از راه دور شبکه

عملکرد شبکه با وجود برخی برنامه های کنترل گر بهبود خواهد یافت. در این زمینه نرم افزار ریموت دسکتاپ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این نرم افزار کاربردی، امکان تعامل با دیگر سیستم های کامپیوتری فراهم خواهد شد؛ تنها کافی است به یک شبکه داخلی یا اینترنت متصل شوید. برای کار از راه دور و اعمال پشتیبانی شبکه استفاده از ریموت دسکتاپ توصیه می شود.

در برخی موارد نرم افزار های شبکه ریموت دسکتاپ را با نرم افزار به اشتراک گذاری مقایسه می کنند. نرم افزار به اشتراک گذاری، به کاربران اجازه اشتراک گذاری صفحه نمایش را می دهد. شما می توانید، از این نرم افزار در راستای ارائه وب کنفرانس های کاری استفاده کنید. اما در صورتی که از ریموت دسکتاپ استفاده کنید، به کار گیری قابلیت های کامپیوتر به اشتراک گذاشته شده نیز میسر خواهد بود. این برنامه بیشتر توسط تکنیسین های شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم برنامه های کاربردی صنعتی را نیز کنترل خواهد کرد.

 نظارت بر شبکه با استفاده از نرم افزار مجازی سازی

برای مجازی سازی دسکتاپ و شبکه و تبدیل یک شبکه وابسته به سخت افزار به این برنامه کاربردی نیاز خواهید داشت. مجازی سازی شبکه و عملکرد خدمات شبکه در تهران برای رسیدن به اهداف خاصی انجام می گیرد. با استفاده از این نرم افزار های شبکه لایه انتزاعی خاصی بین سخت افزار و فعالیت های آن ایجاد می شود که برای استفاده بهینه از قابلیت های سخت افزار مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار برای نظارت بر شبکه توسط مدیران مفید خواهد بود.

یکی از مهمترین ویژگی های این نرم افزار، انتقال ماشین های مجازی بدون نیاز به کانفیگ مجدد شبکه به دامنه های مختلف است. این نرم افزار یک پوشش مهم برای عملکرد شبکه مورد نظر شما محسوب می شود. این نرم افزار، لایه های شبکه مجازی مجزا را در قسمت بالایی شبکه فیزیکی ایجاد می کند.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net